פריסו: הקץ להפרעות בדרכי השתן

בשנים האחרונות אנו עדים לשוק הולך וגדל של מוצרים טבעיים לטיפול בבעיות רפואיות שונות, ובפרט לטיפול בהפרעות בדרכי השתן. אך לצד הטרנדים המשתנים והחולפים, ישנה חברה ישראלית וותיקה ופורצת דרך אשר מייצרת ומשווקת את אותה הפורמולה כבר 28 שנים ואף מייצאת אותה בקביעות לשווקים בינלאומיים

אור שמואלי
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צברים על רקע רקיע
אור שמואלי
תוכן מקודם

תמר סופר, מייסדת ומנהלת חברת פריסו, מספרת על סודה של הפורמולה הייחודית שפיתחו ועל הסיבות שהיא מוסיפה לעמוד במבחן הזמן גם בתקופה שצצים טיפולים משלימים וטבעיים רבים אחרים חדשות לבקרים.

מהן התופעות הרפואיות השכיחות שגורמות בדרך כלל להפרעות בדרכי השתן?

"רוב רובן של ההפרעות בדרכי השתן מתרחשות במקביל לעלייה בגיל. אצל גברים הבעיה נעוצה בדרך כלל בבלוטת הערמונית, שאחרי גיל חמישים מתחילה במקרים רבים לגדול ולהתנפח. עם גדילת הערמונית, שהיא בלוטה של אונות, נוצר לחץ על צינור השופכה שעובר דרך הבלוטה ומכאן כל הצרות במערכת השתן, בהן קושי במתן שתן, צריבה, בריחת שתן, תחושת חוסר התרוקנות, קושי בקיום יחסי-מין, קימה מרובה בלילות ועוד.

"אצל נשים הבעיה היא שונה. עם ההגעה לגיל העמידה חלה התרופפות של השרירים באזור הבטן התחתונה. השלפוחית אצל נשים נמצאת בין שניים לארבעה סנטימטר מבחוץ ולכן מופיעות אצלן בעיות אלו. ההפרעות השכיחות במצב זה הן בריחת שתן, מתן שתן בשכיחות גבוהה, צריבה, ריצה תכופה לשירותים ביום ובעיקר בלילה, אי יכולת להתאפק ונטייה לדלקות חוזרות".

האם תוכלי לספר לנו על התערובת הצמחית שממנה מורכבת הפורמולה הייחודית שלכם?

"הפורמולות שלנו מבוססת על פרחי צבר, או בשמו המדעי של הצמח Opuntia Ficus Indica, שידוע כבר שנים רבות כתרופה טבעית לטיפול בבעיות בדרכי השתן במסורות שונות מסביב לעולם. אחד היתרונות הגדולים שלה הוא שאין לה כל תופעות לוואי, החומרים הפעילים שלה לא מתנגשים מבחינה כימית עם טיפולים אחרים ולא יכולים לגרום לשום לתופעות בין-תרופתיות.

"ידוע שטיפולים טבעיים שונים דורשים בדרך כלל סבלנות, יותר מאשר עם תרופות כימיות, ובכל הפורמולות הטבעיות לטיפול בהפרעות בדרכי השתן שאני יודעת על קיומן היום בשוק נדרשים לפחות שלושה עד ארבעה חודשי שימוש עד להטבה.

"הבעיה היא שסבלנות היא לא תכונה שהישראלים יכולים בדרך כלל להתהדר בה ולכן אנחנו פיתחנו נוסחה לפורמולה ייחודית שלנו שאין לאף אחד אחר, לא בארץ וכנראה גם לא בעולם, שמאפשרת ריכוז של פרחי הצבר ברמה גבוהה פי ארבעה מאשר אצל הפורמולות האחרות, ואכן הלקוחות שלנו מדווחים ברוב המקרים על שיפור ניכר כבר אחרי חודש ימים בלבד.

"בנוסף, בעקבות עבודה משותפת עם ד"ר מומחה למוצרי טבע לאורך שנים, התחלנו גם לחזק את אופונטימל, הפורמולה לגברים, עם תוספת של צמח הערער ואת ה-אופונטימה הפורמולה לנשים, עם תוספת של פטרוזיליה".

האם נערכו מחקרים אשר תומכים בעדות על יעילותם של פרחי הצבר בטיפול?

"מעבר לעדויות לשימוש עתיק יומין בפרחי הצבר לטיפול בהפרעות בדרכי השתן בתרבויות שונות מסביב לעולם נערכו גם שורה של מחקרים מדעיים מקיפים אשר מוכיחים כי אין מדובר בסתם תרופת סבתא. המחקר המדעי המודרני הראשון באשר ליעילותם של פרחי הצבר נערך באנגליה בשנת 1957 על ידי אגודת British Pharmacopea, וכבר אז נמצאו הוכחות אשר תומכות בעדויות על יעילות הטיפול.

"גם בישראל נערכו מחקרים בנושא, בין היתר ע"י המחלקה האורולוגית בבית החולים סורוקה שהצביע על שיפור בעקבות השימוש בפרחי הצבר. במנהל המרכז החקלאי הארצי בבית דגן, פרופ' דן פלביץ' ז"ל, עשה מחקר מקיף המאשש ממצאים אלו.

"בגופנו קיימות שתי מערכות תפקודיות, המערכת הרצונית והמערכת האוטונומית. במחקרים הוכח כי הריכוז הגבוה של החומר הפעיל המצוי בפרחי הצבר פועל על המערכת האוטונומית של הגוף, אליה שייכים איברנו הפנימיים כגון לב, ריאות, מערכת העיכול וגם הכליות האוספות את הפסולת ההופכת לשתן. המוצר שלנו עובד על מערכת זו, גם העצבית וגם השרירית".

מהו הסוד להצלחתו של המוצר שלכם?

"אני חושבת שלהצלחה של הטיפול המשלים שלנו אין סוד בכלל. זה טבעי, זה בטוח, וזה עובד. העובדה שאנחנו קיימים כבר 28 שנים ומשווקים למעשה מוצר אחד בלבד, מסבירה לדעתי הכול. עם נוסחה מנצחת לא מתווכחים.

"מאז שיצאנו לשוק עם המוצר הזה צצו מתחרים רבים המנסים לחקות אותנו, אבל פורמולה כמו שלנו אין לאף אחד. זוהי גם הסיבה שאחרי תקופה מסוימת החלטנו שלא לשווק יותר את הפורמולה שלנו בחנויות הטבע ובתי המרקחת. כל השיווק ללקוחות שלנו נעשה בדיוור ישיר אל הצרכן, בקשר אישי, ובמתן מענה וייעוץ לכולם. החברה שלנו מייצאת את המוצרים שלה גם למדינות שונות מסביב לעולם בהן שוויץ, גרמניה, ארצות הברית, בריטניה, אירלנד, ברזיל ומדינות נוספות.

החברה שלנו מייצאת את המוצרים שלה גם למדינות שונות מסביב לעולם צילום: באדיבות פריסו

אנחנו חברה קטנה ומשפחתית והכול אצלנו כחול-לבן. הצברים עצמם גדלים בישראל והפורמולה מיוצרת עבורנו במעבדה וותיקה בערבה. חשוב לציין כמובן, כי כמו בכל מוצר טבעי שמשווק ונצרך ע"י אנשים ל-פריסו יש את כל האישורים הדרושים, החל מרישיון משרד הבריאות, אישור מכון התקנים, GMP ותעודת כשרות.  

תוכלי לתת מעט רקע על החברה?

"אני בת 82, ילידת הארץ ובעלת תואר שני בחינוך מיוחד. אחרי שיצאתי לפנסיה מוקדמת, בא אליי חברי החקלאי הוותיק יוחנן פרי ובפיו רעיון, ושאל אם ארצה להקים אתו עסק שייצר וישווק אותו. ככה הקמנו בשנת 92' את פריסו כשותפים, יוחנן היה איש המוצר ואני אשת האדמיניסטרציה והניהול. לפני כ-12 שנה יוחנן נפטר ואני המשכתי לנהל את החברה לבדי". 

כיצד גיליתם את סגולותיו של פרח הצבר?

"בשנת 1990 השתתף יוחנן בכנס של איגוד מגדלי הצבר בישראל. אחת ההרצאות ששמע שם סיפרה על תעשיית גידול הצבר בסיציליה, וכך הוא קיבל את הרעיון. בסיציליה שורר אקלים דומה מאוד לזה שבישראל, וגם אצלם גדל הרבה צבר. בשל מחסור בידיים עובדות בעונת הקיץ, במהלכה מבשילים פירות מאכל רבים בתעשיית החקלאות המקומית, חקלאי הצבר בסיציליה מצאו דרך לעכב את זמן הבשלת פירות הצבר מאוגוסט לאוקטובר.

"בסיציליה ראה האיש שהעביר את ההרצאה שהחקלאים אוספים את הפרחים במקום לתת להם לעוף ברוח כמו שנהוג אצלנו. כששאל אותם מדוע הם עושים זאת, סיפרו לו שיש להם מסורת ארוכת שנים של טיפול בבעיות השתן והפרוסטטה באמצעות משקה המופק מהפרחים.

"ככה עלה ליוחנן החזון. מאוחר יותר גם נסענו לסיציליה בעצמנו לראות ולשמוע ממבט ראשון, והחברים במועצת הצבר הישראלי הבינו שככה אפשר להרוויח בכל עונה מכל צבר פעמיים, כיוון שפריחת צמח הצבר שונה מזו של רב הצמחים. אצל רב הצמחים –"מתוך הפרח גדל הפרי..." אם לצטט משירה של נעמי שמר, אבל בצבר התהליך הוא שונה, הפרח יושב על הניצן ונוצרת הפריה תחתית. מכאן המסקנה שניתן להשתמש גם בפרח וגם בפרי ולהרוויח פעמיים".

פריסו
מעבר לאתר >>

הרב קוק 8, רמת שרון
טלפון: 03-5495469
מעבר למייל>>