כיסויים חשובים לביטוח הרכב שכדאי לקחת בחשבון

מרכב חלופי ועד שירותי גרירה, מביטוח נהג מזדמן עד למראות צד ופנסים – הרחבת הביטוח לרכב לפי צרכיכם יכולה לחסוך לכם עלויות משמעותיות במקרה של צרה

בשיתוף אנגורה מדיה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איש מחבק את הרכב שלו
בשיתוף אנגורה מדיה
תוכן שיווקי

ביטוח מקיף לרכב הוא ביטוח רכב שכשמו כן הוא, מבטיח לכם את הכיסוי המקיף ביותר. ביטוח מקיף כולל גם ביטוח צד ג' (נזקים שגרמתם לרכב או לרכוש של אחר), וכן נזקים שנגרמו לרכב שלכם - משריפה, דרך גניבה של הרכב ועד אסון טבע.

אין ספק שמדובר על הביטוח שמאפשר את ההגנה האופטימלית ומספק שקט נפשי בידיעה שכמעט כל מה שיקרה לרכב מכוסה. מילת המפתח במשפט הזה היא כמובן כמעט; לביטוח מקיף יש כמה הרחבות נוספות שכדאי לקחת בחשבון לפני שחותמים על הפוליסה.

אפשרויות ההרחבה האלו לא באות "על אוטומט" עם רכישת ביטוח מקיף, אלא כתוספת לפוליסה, ואתם צריכים לרכוש אותן באופן אקטיבי. אילו הרחבות כדאי לקחת בחשבון? הנה כמה דוגמאות חשובות:

מתן רכב חלופי

הרחבה כזו תאפשר לכם לקבל רכב חלופי לשימושכם השוטף, במידה והרכב שלכם ניזוק בתאונה או נגנב. ההרחבה הזו תאפשר לכם להיות בראש שקט לגמרי, בידיעה שיסופק לכם רכב באופן מיידי ויאפשר לכם המשך התניידות.

שירותי דרך וגרירה

נתקעתם באמצע הכביש כתוצאה מכשל טכני ברכב או כתוצאה מתאונה? הרחבה של שירותי דרך ושירותי גרירה תאפשר לכם לקבל מענה בכל מקום ובכל שעות היממה, כולל תיקונים קלים בדרך, החלפת גלגל, אספקת דלק, סיוע בהתנעת הרכב וכן חילוץ וגרירת הרכב במקרה הצורך, עד למוסך.

טיפול משפטי

פגעו לכם ברכב? זה הזמן שלכם לפנות אל הביטוח של צד ג' ולתבוע אותו. במקום להתעסק בכל הלוגיסטיקה המעייפת הזו, הרחבת "טיפול משפטי" עושה את כל הבירוקרטיה עבורכם, ומעניקה שירות טיפול משפטי באמצעות משרד עורכי דין.

ביטוח מראות צד ופנסים

הרחבה חשובה המכסה תיקון והחלפה של מראות צד ופנסים ברכב במידה וניזוקו כתוצאה מתאונה או פגיעה. כמו שאתם בטח יודעים, נזקים לפנסים ולמראות יכולים לקרות באופן תדיר, בעיקר אם אתם גרים בעיר צפופה, ולכן מדובר על הרחבה חשובה.

נהג מזדמן

הרבה פעמים הפוליסה שלנו מכסה נהגים בוגרים, אך לעיתים נרצה להוסיף לפוליסה "נהג מזדמן" שיכול להיות נהג חדש או נהג צעיר, למשל חייל שחוזר לסוף שבוע ומעוניין להשתמש ברכב. במקרים כאלו, ניתן לרכוש הרחבה ייחודית אך שימושית מאוד עבור צרכים ספציפיים - ביטוח "נהג מזדמן" המאפשר להוסיף נהג לביטוח, לתקופה קצרה של עד ארבעה ימים.

ביטוח מערכת שמע

הרחבה נוספת לביטוח רכב, המעניקה כיסוי עלויות למערכת שמע, מערכת מולטימדיה או הרדיו המותקנים ברכב, במקרה של גניבה. היום מערכות מולטימדיה הן מורכבות, יקרות ומתקדמות, ולכן מדובר על הרחבה חשובה.

פרעות ומהומות

במדינה כמו שלנו, פרעות, מהומות, מחאות והפגנות מתרחשות באופן תדיר ושוטף. במידה והרכב שלכם ניזוק במהלך מהומה או הפגנה שפרצה באזור, הכיסוי הזה יכסה את הנזקים. זו הרחבה חשובה בעיקר אם אתם גרים באזורים נפיצים.