עיבוי שפתיים: תהליך פשוט להוספת נפח טבעי

בעזרת חומרים בטוחים ומכשור טכנולוגי מתקדם, ניתן לבצע כיום טיפולים לא מורכבים אשר מבטיחים מראה טבעי בהתאם למבנה הפנים. אך חשוב לבחור ברופא מיומן שילווה את התהליך מתחילתו עד סופו

שרית ליבנה אשכנזי ומירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה נוגעת בשפתיים שלה
שרית ליבנה אשכנזי ומירי ורד
תוכן שיווקי

התקדמות הטכנולוגיה, לצד פריחת הרשתות החברתיות, בדגש על אינסטגרם וטיק טוק, הובילו לעלייה משמעותית בביקוש של נשים צעירות להליך של עיבוי שפתיים. מודל היופי נוטה להשתנות מפעם לפעם, אך אלמנטים מסוימים תמיד נשארים, בהם השאיפה להיראות אסתטיים וחיוניים בכל גיל. כיום ניתן להשיג מראה מסוים בהתאם לרצון, אך לא לשכוח לבחור באדם המתאים לביצוע ההליך, גם אם הוא מוגדר כפשוט ולא פולשני. בין הרופאים המטפלים: ד"ר סימון קזרמן וד"ר ענבל קדמן.

ד"ר סימון קזרמן

"הטיפולים ברפואה אסתטית עברו בעשור האחרון שני תהליכים משמעותיים. הראשון שבהם קשור בעובדה שבניגוד לעבר, היום עומדים לרשותנו חומרים מצוינים ומכשור וטכנולוגיה מתקדמים. השני, נוגע לעובדה שגיל הנשים שמבקשות לעבור טיפול אסתטי, בדגש על עיבוי שפתיים, ירד", אומר ד"ר סימון קזרמן. "החשיפה הגבוהה לרשתות חברתיות כמו אינסטגרם, טיק-טוק ופייסבוק, והנהירה אחר מודל יופי מסוים אותו מכתיבות ידועניות, הביאו לעלייה בביקוש להליך של הזרקת חומרי מילוי לשפתיים".

לד"ר קזרמן 20 שנות ניסיון כרופא, מתוכן 7 שנים בעבודה במרכז הרפואי 'שיבא', תל השומר. לפני כ- 12 שנים פנה לתחום הרפואה האסתטית ובכך הוא מגשים היום שתי אהבות גדולות שלו: אומנות ורפואה. בין הטיפולים הניתנים בקליניקות שלו: עיבוי שפתיים, עיצוב ופיסול פנים – הדגשת לחיים, סנטר וקו לסת, תיקון אף (ללא ניתוח), מילוי שקעים מתחת לעיניים, הזרקת בוטוקס, טיפול מזותרפיה, מתיחת פנים בחוטים, הרמת גבות, פילינג כימי ועוד.

ד"ר סימון קזרמןצילום: אורן דאי

ד"ר קזרמן מסביר שבעבודתו הוא מקפיד ראשית לערוך תיאום ציפיות עם המטופלת, מסביר על התהליך ועל התוצאות הצפויות. "לא מעט מטופלות צעירות מגיעות לקליניקה ומראות לי תמונה של דוגמנית שהן רוצות שפתיים כמו שלה. לעתים יש פער בין מה שהן מבקשות לבין מבנה הפנים שלהן, והתוצאה לא יכולה להיות זהה. מה עוד שלרוב התמונות שמועלות לרשתות החברתיות עוברות ליטוש ועיבוד דיגיטלי. אני מאוד מעריך אסתטיקה ויופי, אך לא פחות מזה הוא שמירה על מראה טבעי, כזה שמי שיתבונן במטופלת בתום התהליך יבחין שהיא נראית טוב ורעננה מבלי שמשהו יסגיר את העובדה שהיא עברה טיפולים או שהתוצאה תהיה מלאכותית".

לדבריו, עיבוי שפתיים הוא תהליך פשוט של הוספת נפח לשפתיים באמצעות חומרי מילוי כמו חומצה היאלרונית או בוטוקס, אך יש חשיבות עצומה לבחירה ברופא מיומן ומקצועי שגם עובד עם חומרים איכותיים ומקפיד על היגיינה מחמירה. "מילות המפתח הן מינון, איזון ואמינות. רפואה אסתטית עוסקת במהותה בשיפור והדגשה של היתרונות הטבעיים מחד, וטשטוש של מה שהיינו רוצים להסתיר מאידך. את זה ניתן להשיג באמצעות שמירה על הצורה הבסיסית של השפתיים, מבלי לשבור את המסגרת אלא לעצב אותן ולהוסיף להן מעט נפח. אני מסביר למטופלות שלי שלא מדובר על הזרקה בכמות גדולה בפעם אחת. אמנם התוצאות הן מיידיות, אך יש לתת לחומר להתייצב במקום, ובהמשך להוסיף (אם יש צורך) כדי לא לצאת מפרופורציות. יתרה מזאת, ברוב המקרים התוצאה משתפרת עם הזמן".

על-פי רוב, אחרי הטיפול הראשון התוצאה נשמרת לתקופה של 8 חודשים עד שנה וחצי, כך שמה שנדרש הוא טיפול משמר אחת למספר חודשים. בנוסף, בזכות אפקט של "זיכרון רקמה" והשימוש בחומרים איכותיים, כשחוזרים על התהליך מספר פעמים לאורך שנים, צורת השפתיים תישמר גם אם מפסיקים להזריק.

לד"ר קזרמן 20 שנות ניסיון כרופאצילום: אורן דאי

ד"ר קזרמן מבקש להדגיש שעיבוי שפתיים הוא טיפול מבוקש גם בקרב נשים מבוגרות יותר, שעם הזמן כחלק מתהליכי התבגרות וזקנה השפתיים שלהן מאבדות נפח והן מבקשות להחזיר להן את החיוניות. לחלקן עיבוי השפתיים משפיע לטובה גם על הקמטוטים הקטנים שמסביב לשפתיים. לנשים המבקשות לעבות את השפתיים לפני אירוע חגיגי כדי לשוות לפניהן מראה זוהר יותר, ממליץ ד"ר קזרמן לבצע את הטיפול כשישה שבועות לפני המועד המתוכנן.

"חשוב לציין שיש שלושה פרמטרים לפיהם ניתן לאמוד את ההצלחה של הטיפול האסתטי: עד כמה הרופא הוא מיומן, מנוסה ומקצועי; שימוש בחומרים איכותיים וטכנולוגיה מתקדמת העומדים בתקנים המחמירים; איכות העור ומבנה הפנים של המטופלת. כששלושת הפרמטרים הללו מתקיימים בהרמוניה, המטופלת יוצאת מהמרפאה עם חיוך גדול, וזה הסיפוק הגדול שלי בעבודתי", הוא מסכם.

ד"ר סימון קזרמן
כתובת: ציזלינג 26, חיפה/קרית חיים, ישראל גלילי 15, ראשון לציון, מנחם בגין 144, תל אביב
טלפון:050-5559200
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>

------------------------------------

ד"ר ענבל קדמן: "קל לעשות שפתיים מושלמות במראה טבעי"

"טיפולי רפואה אסתטית ועיבוי ועיצוב שפתיים בפרט יכולים להיות מתומחרים אחרת ונגישים יותר לכל האוכלוסייה", מספרת הרופאה ענבל קדמן. במרפאתה של ד"ר קדמן ניתן לבצע עיצוב ועיבוי שפתיים כמו גם עיצוב תווי לחיים, מילוי קמטים, טיפולים בהזעת יתר, חריקת שיניים וחיוך חושף חניכיים.

בילדותה חלמה ד"ר קדמן להיות רופאת פריפריה, כזו שמביאה רפואה איכותית וטיפול מסור ולא מתפשר לאזורים מרוחקים. את ההתמחות עשתה במחלקה הפנימית וההמטואונקולוגית ובמיון בבית החולים קפלן, ולאחר מכן הספיקה ללמוד את תחום רפואת הכאב ולסיים בהצטיינות התמחות ברפואת משפחה. כעת ד"ר קדמן מטפלת במכבי ביחידה למרותקי בית בה היא עוסקת באשפוזי בית וסוף החיים.  

"אני מאמינה שאפשר לבנות למטופלת תכנית טיפול איכותית שתגרום לה להרגיש יותר טוב עם עצמה"צילום: ד"ר ענבל קדמן

בתור רופאה שמלווה חולים רבים בסוף דרכם, הבחינה ד"ר קדמן בכך שגם חולות אונקולוגיות שלא נותר להן זמן רב לחיות, רוצות ליהנות מטיפולים אסתטיים ולהרגיש יפות. מתוך הבנה שלטיפולים אסתטיים יש השפעה גדולה על ה- well being של האדם, פתחה ד"ר ענבל קדמן קליניקה פרטית לטיפולים אסתטיים, הנעשים בצורה קצת אחרת. "אני מאמינה שאפשר לבנות למטופלת תכנית טיפול איכותית שתגרום לה להרגיש יותר טוב עם עצמה, עם תמחור יותר נגיש מזה שנמצא בשוק. המטרה שלי היא שגם אמא ל-6 מהדרום, וגם חולה אונקולוגית שנותרה לה שנה לחיות – תוכלנה להרגיש יפהפיות וזוהרות – זה יכול לעשות רק טוב למצבן הפיזי".

כיצד עובדת החומצה ההיאלורונית?
"החומצה ההיאלורונית שאנחנו מזריקים היא חומר שנמצא בין שכבות העור שלנו באופן טבעי מלידה ואחראי על מתיחת העור והאלסטיות שלו. ככל שעוברות השנים אנו מאבדים מכמות החומצה. במרפאתנו אנו משתמשים בחומצות היאלורוניות איכותיות מאושרות FDA ומוכחות מחקרית שמותחות בחזרה את העור. מכיוון שמדובר בחומר טבעי, אין לו תופעות לוואי. החומצה ההיאלורונית מחזירה את  הנפח, ולכן אנחנו משתמשים בה לעיצוב ועיבוי שפתיים. כיום זהו החומר המקובל ולא מומלץ יותר להשתמש בסיליקון ודומיו".

"במרפאתנו אנו משתמשים בחומצות היאלורוניות איכותיות מאושרות FDA ומוכחות מחקרית"צילום: ד"ר ענבל קדמן

מה הקווים המנחים אותך בהזרקות שפתיים?
"שפתיים מושלמות מוגדרות בספרי הפלסטיקה ככאלה בהן היחס בין השפה העליונה לתחתונה הוא שליש לשני שלישים. אני מאמינה שהשפתיים צריכות להיות פרופורציונליות לפנים. אפשר להזריק מעט חומר, לראות את התוצאה ואז לבחון אם צריך עוד. מה שיפה בהזרקות שפתיים הוא שנדרשת כמות יחסית קטנה של חומר כדי להגיע לתוצאות יפות, לעומת טיפול בעצמות לחיים לדוגמה שיכול להגיע לארבעה מזרקים ויותר וזה הופך להיות עסק יקר. הכמות המועטה שנדרשת לעיבוי ועיצוב השפתיים, הופכת את הטיפול לפחות יקר ויותר נגיש.

"שפתיים הן חלק חשוב בפנים, הן צבעוניות ובולטות וכשיש בהן פגם הן אכן יכולות להשפיע על הדימוי העצמי ועל ההרגשה של המטופל. חומצה היאלורונית מתקנת נהדר פגמים בשפתיים. טיפולי שפתיים הם טיפולים שאנשים יוצאים מהם מאוד מרוצים, כי רואים את התוצאה מאוד מהר. בדרך כלל התלונה היחידה היא שלא מילאנו מספיק את השפתיים, ואת זה תמיד אפשר לתקן. אני מקפידה לעשות שיחה מקדימה מקיפה לפני ההזרקה, להבין בדיוק מה המטופלת רוצה, ולבנות לה תוכנית טיפול. אנו עושים צילומים של  'לפני', עורכים הדמיה בעזרת עיפרון איפור, ומשתדלים לכוון לתוצאה כמה שיותר טבעית. אני מלווה את המטופלות ליווי צמוד לאורך כל התהליך.

"בגלל שהטיפולים מערבים הזרקה הם מעט מכאיבים, אך מכיוון שבחומצה ההיאלורונית יש לידוקאין, שהיא תרופה מאלחשת, מדובר בתהליך נסבל לחלוטין, במיוחד כשהרופא הוא בעל ניסיון ויש לו טכניקת הזרקה נכונה. צריך לדעת היטב את האנטומיה כדי לטפל בשפתיים. אחרי הכול זה אזור עם צבע שונה ואספקת דם שונה וצריך לדעת איך לגשת אליו. בסף הכול מדובר בטיפול קצר ומספק מאוד".

ד"ר ענבל קדמן, מרפאת יופי ואסתטיקה
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>