עת לטעת: מה אתם יודעים על מקור כוס הקפה שלכם?

ראש השנה לאילנות הוא הזדמנות מצוינת לחקור את שיח הקפה (תרתי משמע): איך עושים הפולים את דרכם מהשתילים אל כוס הקפה שלנו והאם אפשר לגדל קפה בישראל?

טלי אשחר גוטליב
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פולי קפה
טלי אשחר גוטליב
תוכן מקודם

מה משותף לברזיל, וייטנאם, אינדונזיה, קולומביה, אתיופיה? כולן (ועוד כ-60 מדינות) ממוקמות בטווח "חגורת הקפה", שבו נמצאים התנאים האידאליים לגידול פולי קפה: אקלים טרופי עם לפחות 200 מ"ל משקעים בשנה וטמפרטורה ממוצעת של 24-20 מעלות, לפחות 200 מטרים מעל פני הים ואדמה עשירה במינרלים. שיח קפה ממוצע מניב 900-600 גרם פולים בשנה, והוא זקוק לטיפול מסור ולכוח אדם שידאג לאיכות הגידול ולקטיף הידני של פירותיו, שמבשילים רק כארבע שנים אחרי ההנבטה. אחרי כעשר שנים תנובת השיח מתחילה לרדת, ואז מגיע זמנו לפנות מקום לצעירים יותר. קחו את זה בחשבון בפעם הבאה שאתם מתענגים על כוס קפה.

"קפה תופס מקום מרכזי בכלכלות של המדינות שבהן הוא גדל. בברזיל, למשל, מתפרשים מטעי הקפה על פני שטח בגודל ישראל", מספר ציון כהן, הטכנולוג הראשי של קפה עלית. "מי שאמון על גידול הקפה ברוב המקומות בעולם כיום הם משקי בית – 95% מהקפה בעולם גדל היום בחוות חקלאיות קטנות, לפעמים ממש בחצר האחורית של הבית, שמבטיחות את פרנסת המשפחות המנהלות אותן".

בשנים האחרונות גוברת המגמה העולמית ששואפת להכיר ולהבין את מקורות הקפה, אזורי ושיטות הגידול והעיבוד, והאנשים המגדלים אותו. במסגרת מגמה זו, החברות שחורתות על דגלן את נושא האיכות, משקיעות מאמצים רבים בליווי הקפה ומגדלי הקפה - מהגידול ועד הקטיף, דרך תהליך העיבוד, הקלייה, האריזה והשינוע, ועד לכוס הקפה שלנו. כך, בשטראוס למשל, הכריזו על פרויקט MTAC במטרה לשפר את התנאים בחוות מסביב לעולם שמהן רוכשת החברה את הפולים. שטראוס מעניקה ליווי מקצועי, חקלאי, הנדסי וכלכלי במטרה לשפר גם את איכות הקפה וגם את איכות החיים של המגדלים, המגדלות וסביבתם. "למדנו שאלה פעילויות ויוזמות משלימות", מספר כהן. "כשהחקלאים מודעים יותר לגורמי האיכות ונהנים מחיים סבירים יותר, כך גם התוצרת החקלאית איכותית יותר ומייצרת לנו יתרון יחסי. זה כמובן לצד המחויבות הערכית הבסיסית לאלו שמגדלים לנו מזון".

רם אבגי צילום: דן פרץ

מעז ומצליח

ישראל אמנם נמצאת מחוץ ל"חגורת הקפה", אבל דבר קטן כמו אקלים לא יעצור את מי שהתשוקה זורמת בדמו. רם איבגי, הבעלים של חברת קופיטק לייצור מכונות קלייה וקפה מתקדמות, החליט להקים מטע קפה פרטי במושב מצליח, והתוצאה מעניינת מאוד. "הרבה אנשים הרימו גבה כששמעו שאני רוצה לגדל כאן קפה, אבל אני אף פעם לא הקשבתי למה שאחרים אומרים. מי שרוצה ללמוד ולהתפתח חייב להעז. למדתי בוטניקה, היה לי את השטח הנדרש, ומכיוון שקפה הוא גם מקצוע וגם התשוקה שלי - רציתי להתנסות בתהליך כולו, משלב הגידול ועד לכוס הקפה".

המטע של איבגי מונה כ-60 שיחי קפה מניבים, אותם הוא מגדל בתנאים מבוקרים. "המניע שלי לא היה מסחרי, אלא בעיקר רצון להוכיח שאפשר לגדל קפה בארץ. עולם החקלאות כיום מאפשר לשלוט בתנאי האקלים ולגדל זנים אקזוטיים גם במקומות שאינם ביתם המקורי. מה שנותר על הפרק הוא הכדאיות הכלכלית, אבל כמו שמגדלים היום גפנים בנגב ויש חקלאות משגשגת בערבה - כך גם הפוטנציאל הטמון בקפה יכול להתממש אם יהיה מי שיאמין בו ויטפח אותו. אדמת הארץ מבורכת, והיא מחזירה גמול ואהבה לכל מי שמאמין בה. המטע שלי הוא ההוכחה הניצחת לכך", מסכם איבגי.