גט קייק סדנאות אפייה: ללמוד לאפות מהבית בליווי מיטב הקונדיטורים

מיטל גרוס, קונדיטורית ושוקולטיירית מקצועית, החליטה לשלב בין הידע שלה בקינוחים לבין הידע שלה כמהנדסת תוכנה. התוצאה: סדנאות אפייה בתחומים שונים ובמתכונת ייחודית, הכוללת ליווי וייעוץ זמינים וחבילות עם חומרי גלם ואביזרי מטבח למשתתפים

לידור יעקב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוגה מעוצבת
לידור יעקב
תוכן שיווקי

בין אם אתם חובבי אפייה ובין אם החלטתם להעז, להגשים חלום ולהתמקצע  - חשוב שאת ההכשרה והלימודים תעשו אצל המקצוענים, שמכירים את התחום היטב ולעומק ויוכלו להעניק לכם כלים שיסייעו וילוו אתכם בעולם הרחב ומגוון של האפייה וקונדיטוריה.

מי שמכירים היטב את סודות התחום מקרוב זו חברת גט קייק המפעילה את המיזם Get Cake School, במסגרתו היא מציעה סדנאות אפייה דיגיטליות שמאפשרות ללמוד את רזי התחום מהמטבח הביתי, באופן זמין ונוח ומבלי להתפשר על איכות הלמידה וההתנסות, בתמהיל ייחודי שמקל על המשתתפים ומלווה אותם בכל שלב.

ההחלטה לאפשר סדנת אפייה מקוונת נולדה בעקבות הגבלות הקורונה. "המגפה שינתה את כל אורח החיים שלנו. לא ניתן היה עוד להמשיך ולקיים סדנאות אפייה פיזיות, ומצד שני המוני אנשים נותרו בבית, חיפשו עיסוק בזמן הפנוי שנוצר ופנו אל המטבח עם המון רצון ומוטיבציה ללמוד ולהשתכלל בתחום האפייה", מספרת מיטל גרוס, בעלת פלטפורמת הקונדיטוריה הדיגיטלית גט קייק ובית הספר הדיגיטלי לסדנאות אפייה Get Cake School

סדנאות לכל סוגי העוגות והקינוחים בגט קייק. מיטל גרוסצילום: קניבליידיז

בעקבות המצב החליטה מיטל, קונדיטורית ושוקולטיירית מקצועית, בוגרת בית הספר הגבוה לאפייה וקונדיטוריה של השפית המוערכת אסטלה ומהנדסת תוכנה לשעבר, לשלב בין טכנולוגיה לקונדיטוריה ולהקים את Get Cake School. 

"התחלתי בקטן, לקחתי קבוצה של קונדיטורים וביקשתי מהם להקליט את עצמכם מעבירים סדנת אפייה, כל אחד בנושא אחר", מספרת מיטל על התהליך, "את הסדנאות שידרנו בזום בחינם, ואת ההקלטות הצענו במחיר סמלי. זאת הייתה הצלחה אדירה, קיבלנו תגובות מדהימות, אנשים קיבלו אומץ להכין את הקינוחים שעד עכשיו היו יכולים לראות רק ברשתות החברתיות".

בעקבות ההיענות המרשימה, החליטה מיטל לקחת את הסדנאות צעד קדימה: "המשכתי לחקור מה צריך כדי לאפשר לכל אחד ללמוד קונדיטוריה מהבית בצורה הטובה ביותר, צילמתי סדנאות נוספות בצילום מקצועי, כך שניתן לראות בבירור את הנעשה מכמה זוויות, ופיתחתי שיטת לימוד שמאפשרת לכל אחד להכין קינוחים מדהימים, עם או בלי ניסיון קודם".

Get Cake School אינו המיזם הראשון שהובילה מיטל. לפני שנתיים היא הקימה את גט קייק – "בית" לקונדיטורים עצמאיים, המאפשר להם להגיע באופן נגיש וישיר אל הלקוחות. גט קייק מהווה כיום One Stop Shop עבור המעוניינים בהזמנת קינוחים ועוגות מקונדיטורים בכל רחבי הארץ.

עוגות הטרנד והקינוחים המבוקשים ביותר

Get Cake School מציעה סדנאות דיגיטליות שילמדו אתכם לאפות את העוגות והמאפים המבוקשים, לצד קינוחים מורכבים ועד הפרטים הקטנים והמאוד חשובים. בין הסדנאות שמציע בית הספר המקוון, ניתן למצוא סדנת מאפי שמרים, עיצוב עוגות, קינוחי מוסים, עוגות ויטרינה ועוד. בינתיים, בתשעת החודשים מאז שהוקם, יותר מאלף איש השתתפו בסדנאות. זאת, כאר קורסי האפייה של Get Cake School נבנו בשיתוף קונדיטורים מובילים ואף מועברים על ידם, ביניהם חן כהן, אילנית מוזס, נועה עינת, ורד סער, מיכל גנון, מיטל גרוס ועוד.

כל סדנה מורכבת ממספר סרטונים, כאשר כל סרטון עוסק בהכנת רכיב או בשלב מסוים בהכנת המתכון. זאת, על מנת להקל על הלומד לעקוב בצורה הטובה ביותר אחר שלבי ההכנה ולהגיע לתוצאות מושלמות. באופן זה, כל לומד יכול בקלות לחזור ולצפות בשלב ההכנה בו הוא מעוניין, מבלי שיצטרך לטרוח ולחפש את שלב ההכנה הדרוש לו.

כמו כן, בסדנאות משולבים הסברים מפורטים המעניקים ללומד הבנה מעמיקה על שלבי ההכנה, לצד טיפים הנוגעים לבחירת חומרי הגלם ועבודה עמם במטבח הביתי, השפעת משך זמן הלישה על הבצק ועצות חשובות ושימושיות שישדרגו את האפייה.

כל החומרים והכלים עד הבית

בנוסף לסדנאות הבודדות, ניתן לרכוש חבילת סדנאות, הכוללת מגוון מתכונים במחיר משתלם. כך, למשל, בחבילת עיצוב עוגות תלמדו להכין עוגות מעוצבות בשילוב קצפת, עוגות ראווה ועוגת מוס דריפ קייק. ישנה גם חבילת עוגות המוס שבה ניתנות סדנאות להכנת מגוון של קינוחים ולא מעט גרסאות, ואילו חבילת המאסטר תאפשר לכם להשתתף בכל סדנאות האפייה הקיימות באתר, כמו גם בסדנאות חדשות שיתווספו. הרוכשים את חבילת המסאטר יוכלו, בתוספת תשלום סמלית, לקבל עד הבית חבילה הכוללת חומרי גלם איכותיים ואביזרי מטבח לאפייה, בהם רינג גדול, משקל דיגיטלי, צנטרים, שקיות זילוף ועוד.

חומרי הגלם המותאמים לסנדאות נשלחים לבתיםצילום: באדיבות מיטל גרוס

לכל קופסה נלווית סדנה דיגיטלית שבה ניתן ללמוד, שלב אחר שלב, כיצד להכין את המתכונים. ישנה, למשל, קופסת קוקי מאנסטר, הכוללת ערכה להכנת עוגיות שוקולד צ'יפס ענקיות וטעימות: שוקולדים, מחיות וחומרי גלם יבשים הנדרשים. חובבי קינוח אחר יוכלו לקבל את קופסת המוס דריפ קייק, הכוללת מגוון סוגי שוקולדים ומחיות וחומרי גלם נוספים שמגיעים מחנויות המתמחות באפייה. גם בתחום החבילות, כמו בתחום הסנדאות המגוון הוא רחב ומאפשר לכל אחד מהמשתתפים לבחור את המתכון הקרוב לליבו ולטעמו האישי.

ללמוד קונדיטוריה מהמטבח הביתי 

בשל המנעד הרחב ומגוון הנושאים, סדנאות האפייה של Get Cake School מתאימות למעשה לכל מי שמעוניין לשדרג את היכולות והידע שלו בתחום האפייה, וגם לקונדיטורים שמעוניינים להתמקצע וללמוד עוד לצורך עבודתם.

מלבד הגיוון שבנושאים בהן עוסקות הסדנאות, זיהתה מיטל יתרון נוסף. אומנם הלימודים מהבית נכפו בשל הקורונה, אך הם מסייעים למשתתפים בהתנסות ובעבודה המעשית.  "לא פעם סדנאות מתקיימות בסטודיו, שמצויד במכשור מקצועי וחומרי גלם מסוימים, ואז כשהמשתתפים מנסים לשחזר את המתכון בבית, הם נכשלים", מסבירה מיטל, ומציינת כי דווקא הלימודים מהבית, במרחב האישי והמוכר, יחד עם החומרים ואביזרי המטבח בבית של כל אחד מהלומדים, יכולה להבטיח התנסות מדויקת.

סיבה נוספת להצלחתן של הסדנאות המקוונות של מיטל, נעוצה בעובדה שהן אינן כובלות את המשתתפים למקום ולזמן. בסדנאות ניתן להשתתף בכל זמן בנבחר, מבלי לצאת מהבית, ולצפות בהן שוב ושוב ללא הגבלה במשך השנה. לצד זאת, הקשר והליווי נמשך גם באמצעים נוספים. משתתפי הסדנאות מוזמנים כל העת לפנות לקונדיטורים המרצים בסדנאות האפייה, באמצעות קבוצת פייסבוק סגורה. בכך מובטח מענה זמין ומהיר לכל שאלה או בעיה המתעוררת במהלך הכנת העוגות, המאפים והקינוחים.

ללמוד מקונדיטורים מובילים, שלב אחר שלב

"כשהחלטתי להקים את בית הספר לסדנאות אפייה דיגיטליות, השאיפה הייתה לייצר סדנאות אפייה פרקטיות, שלא מלמדות דווקא לעקוב אחר מתכון כזה או אחר, אלא מעניקות כלים וידע לאפייה נכונה, תוך דגש על מתן הסברים פשוטים וברורים", מסבירה מיטל.

ללמוד מהטובים ביותרצילום: שראל קרן

כמו בקונדיטוריה, שבה כדי להעמיד מתכון מנצח יש לדייק ולמדוד, כך גם בסדנאות. החשיבה על הפרטים הקטנים, מחומרי הגלם ואביזרי המטבח שנשלחים למשתתפים ועד קבוצת הפייסבוק שזמינה לכל שאלה, הצליחו להרכיב נוסחה מנצחת של לימודים מקצועיים בכיף ובהנאה. 

"כל אחד יכול להצליח להכין קינוחים מהממים וטעימים עם סבלנות והנחיה נכונה", אומרת מיטל, "אנחנו מעניקים כלים ומאפשרים לאנשים לגשת לקונדיטוריה בפשטות וללא קושי. זה מעניק לי סיפוק אדיר לראות את התוצרים של הלומדים ולשמוע על המחמאות שהם מקבלים על המאפים שהכינו בעזרתנו", היא מסכמת.

גט קייק
למעבר לאתר גט קייק>>>
לגט קייק סקול - סדנאות אפייה>>>