שגרת חיים מלאה ואיכותית במשען גם בימי הקורונה

במשען מפעילים מערך מוקפד של דאגה, תמיכה ושמירה על בריאותם ואיכות חייהם של דיירי הרשת בתקופה מאתגרת זו, וממשיכים לעבוד במרץ על פרויקטים חדשים

שירה עדן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בניין משען
שירה עדן
תוכן שיווקי

השנה החולפת אילצה את כולנו להתרגל למציאות חדשה, אבל עבור אוכלוסיית הגיל השלישי - זו היתה טלטלה של ממש. מאז פרוץ משבר הקורונה, משען - רשת הדיור המוגן הגדולה בישראל - עושה מאמצים כבירים כדי להמשיך ולהעניק לדייריה שגרת חיים מלאה ואיכותית במסגרת הנחיות הקורונה. "סיימנו בהצלחה מבצע חיסונים מקיף לכלל דיירינו ובחודשים האחרונים פעלנו במתכונת רחבה כדי להבין את צורכי הדיירים ולעשות את ההתאמות הנכונות לתקופה המאתגרת הזו", מספר עמרי כהן, מנכ"ל משען. "אנחנו עושים הכל כדי לשמור על הדיירים שלנו ולאפשר להם שפע תרבותי ושמירה על אורח חיים נוח גם בימי קורונה". כחלק מההתאמות שנעשו, הרשת הצליחה לקיים מערכת ביקורים סדירה בהתאם לתוכנית "מגן אבות ואמהות", להעניק מיגון מרבי לדיירים ולהקפיד על שמירת מרחק נכונה להגנה על בריאותם.

תרבות וחברותא

אחד הדברים שהביאה איתה הקורונה הוא בדידות שהורגשה היטב בקרב כל חתכי האוכלוסייה, אך במיוחד בזו הבוגרת. תחושות אלו הביאו לעלייה גדולה במודעות ליתרונות הדיור מוגן והפתרונות שהוא מספק דוגמת החברותא - השגחה ומענה רפואי כולל בכל בית: אחיות, מטפלות, רופאים, עובדים סוציאליים וגם עושר תרבותי. כך, בחודשים שבהם ניתן היה להראות דירות בבתי הדיור המוגן של "משען" ברחבי הארץ, חלה עלייה של פי 2.5 במספר המתעניינים בהצטרפות למשען. מסיבה הזו ומתוך רצון לתת מענה לאוכלוסייה גדולה יותר בפריסה ארצית, הרשת יצאה במגוון רחב של מבצעים חסרי תקדים, גמישות במסלולי הרכישה ואופציות נוחות לתשלום. "השיקול שלנו הוא לא רק פיננסי", אומר כהן, "אנחנו חברה לתועלת הציבור, לטובת הדיירים. על אף שזו היתה שנה קשה מאוד מבחינה כלכלית עשינו את כל המאמצים לשפר ולהעשיר את חיי הדיירים ולתת מענה למגוון רחב של פונים".

כך, כבר עם פרוץ המגפה הבינו במשען שיש צורך במערך תרבותי בנוסף לשמירה על בריאות הדיירים. בעוד בכל העולם נעצרו המופעים ואירועי התרבות, הרשת ערכה סדרת מופעי תרבות עם גדולי הזמר העברי, בהם ששי קשת, עינת שרוף וטוביה צפיר - בהתאם להנחיות כמובן, מה שהרים את רוחם של הדיירים ובאותה נשימה תרם גם לעולם התרבות המקומי שספג מכה קשה. בשבועות הקרובים תיערך סדרת מפגשים עם מיטב הסופרים בארץ, יהושע סובול, דורית רביניאן, אפרים סידון ואחרים, ובהמשך מתוכננות הופעות של זמרים ישראלים עכשוויים מהשורה הראשונה.

התנהלות בימי הקורונה

ברשת משען עובדים מסביב לשעון. מאז פרוץ המגפה לא רק שלא הוציאו עובדים לחל"ת, אלא תגברו משמעותית את כוח האדם כדי לספק הגנה מקסימלית לדיירים. כל בית דיור מוגן הפך לקפסולה, וכך חיי החברה נותרו כמעט כמו בימי שגרה, תוך שמירה על בריאות הדיירים. "דייר במשען מקבל מעטפת מקיפה מהקצה לקצה, משירותי רפואה ובריאות ועד הפן התרבותי-רוחני", מספר כהן.

במשען מביטים קדימה ועובדים כעת במרץ על פרויקטים נוספים: בחודשים הקרובים יוקם ערוץ משען TV, ערוץ טלוויזיה פנים ארגוני שישדר את כל המופעים ואירועי התרבות לכלל הדיירים ברשת אונליין, וגם יכלול ספריית VOD עשירה בתכנים. עוד עובדים ברשת על מגוון טיולים, סדנאות והרצאות, ודואגים לתחזוק ושדרוג בתי הרשת ברחבי הארץ. בבית הדיור המוגן של הרשת ברמת אפעל נמצאת בניית הבריכה בשלבי סיום. לאחר ש-95% מדיירי הרשת שכבר חוסנו, העתיד צופן אופטימיות רבה. 

לקבלת מידע נוסף הכנסו >>