האטליז מטירה עם "מנגל הטעימות": "מחכים ללקוח שיאתגר אותנו בקיצוב מיוחד"

המנגל המיוחד למבקרים, הקיצוב המקצועי שעבר במסורת המשפחתית, נתחים והיישון המשובחים ו-60 שנה של אהבה לבשר: כך הפך אטליז עיראקי מאהר טירה למוקד עלייה לרגל

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלושה קצבים מעל וטרינה
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

טירה היא אחת הערים שמארחות הכי הרבה מבקרים שמגיעים לעשות בה קניות מדי שבוע. בין סמטאות העיר, מסתתר אטליז אחד, אחר, שונה מכולם, אותו המבקרים מחפשים במיוחד בזכות הבשר כמובן, אבל לא רק.

כמה פעמים עמדתם מול הוויטרינה אצל הקצב שלכם ותהיתם "מה עושים עם הנתח היפה הזה?". ב"איטליז עיראקי  מאהר" בטירה מצאו לשאלה הזו תשובה מקורית: "מחוץ לאטליז ניצב גריל פחמים שמיועד לטעימות", אומר פאדי עיראקי, הבעלים והקצב הראשי. "לא עוברות שתי דקות מרגע שנשאלת השאלה עד שהגחלים לוחשות ועל המנגל תעלה פיסה מהנתח המדובר, כדי שהלקוח יוכל בו במקום לטעום, להתרשם ולהחליט אם זה הבשר שהוא רוצה".

מנגל ה"טעימות" הוא דוגמה קטנה, אבל כזו שאולי מעידה יותר מכל על הערכים המובילים של האטליז מיום הקמתו – שירותיות, משפחתיות, איכות ללא פשרות ואהבה לבשר משובח. ואם כבר הזכרנו טעימות – אחרי קיצוב של נתח הפילה, שהוא לדברי פאדי האהוב ביותר על לקוחותיו לצד האנטרקוט, נשאר תמיד "זנב" קטן, שהופך בידי הקצבים למעדן קרפצ'ו מתובל בשמן זית, מלח ופלפל, שיוצא אל הלקוחות שנהנים מחוויה מיוחדת של אירוח לבבי.

אנטריקוט בלאק אנגוס אחרי 43 יום יישון במקרר היישוןצילום: באדיבות אטליז עיראקי מאהר טירה

שומרים על המסורת המקצועית

את האיטליז הקים הקצב הלך לעולמו, עבר אלפתאח עיראקי לפני למעלה מ-60 שנה. עם השנים הצטרף לעסק בנו מאהר והיום מנהל אותו הנכד פאדי – דור שלישי לקצבים. האטליז המשפחתי הפך כמעט מיומו הראשון למוקד עלייה לרגל של לקוחות שהעריכו את עבודת הקיצוב המיוחדת של עיראקי מאהר, שאותה הנחיל גם לדורות הבאים מבני משפחתו. "ההתמחות שלנו היא בעגלי אנגוס, בעיקר מרמת הגולן, אשר כמו המוצרים האחרים שלנו נשחטים בשחיטה כשרה, ואת כל מלאכת הפירוק, העיבוד והיישון אנחנו מבצעים כאן אצלנו בדרך המסורתית שהנחילו לנו סבא ואבא", אומר פאדי. "באטליז יש מקררים ייעודיים ליישון ששומרים על טמפרטורה ולחות קבועים, שנמצאים בפיקוח צמוד שלנו כדי שהמוצרים ייצאו ברמה מדויקת של ריכוך ויהיו מוכנים לבישול".

באטליז עיראקי מאהר שבטירה, לצד נתחי פילה מסוגים שונים, אנטרקוט וסינטה שעוברים קיצוב במקום, תמצאו גם עיצוב "כתר" לצלעות טלה או כבש, נקניקיות עוף, מרגז, המבורגר וקבב שמכינים במקום על-פי מתכונים שעברו מדור לדור. "אנחנו ערוכים לכל בקשה של לקוח. אם מישהו מבקש קבב קצוץ ידני בשני סכינים במקום קבב שעבר טחינה, הוא  יקבל זאת באהבה", ממשיך פאדי. "אין צורה, סגנון או מתכון שאנחנו לא מכירים. להפך. אנחנו רק מחכים שיגיע לקוח שינסה לאתגר או להתקיל אותנו בקיצוב מיוחד".

שומן כבש בחיתוך ידני ותערובת בשר לעראיס

הלקוחות הקבועים של "אטליז עיראקי מאהר טירה" נחשפו עם השנים גם לסודות נוספים מאחורי הקלעים, כמו למשל שווארמה מנתחי עגל בשילוב של שומן כבש בחיתוך ידני המוכנה לצלייה; תערובת בשר לעראיס בסגנון שכם, אותה הם מכינים מנתחים מיוחדים, בתוספת בצל ופטרוזיליה. כל מה שנשאר ללקוח לעשות הוא להכניס לפיתה ולשים על המנגל.

כששואלים את פאדי איך הוא ממליץ לתכנן ארוחת בשרים כך שכולם יהיו מרוצים, הוא לא מהסס ועונה שכדאי להדליק שני מנגלים זה לצד זה. את הראשון להדליק עם אש בינונית חזקה ולהכין בו את המנות שיספקו את הילדים, כמו: נקניקיות, קבב ופרגיות. את המנגל השני להדליק עם אש נמוכה ועליו להניח את הסטייקים, הצלעות ושאר נתחי הבשר הגדולים יותר שהמבוגרים אוהבים.

משלוחים לכל רחבי הארץ באמצעות רכב ייעודי להובלת בשר בקירור צילום: באדיבות אטליז עיראקי מאהר טירה

פאדי מספר שלאורך כל השנים היה האטליז משפחתי, קטן וצנוע. בעלי האטליז והעובדים מכירים את הלקוחות שלהם, יודעים מה הם אוהבים ומאוד שמחים כשמגיעים אליהם לקוחות חדשים בזכות המלצות שקיבלו. הם כבר רכשו לעצמם שם כאטליז מקצועי ואמין המקפיד על איכות, ניקיון ומקצועיות. כעת, כדי שהבשר שלהם לא יהיה נחלתם של תושבי השרון והסביבה בלבד, רכש האטליז רכב ייעודי להובלת בשר בקירור איתו הם מבצעים משלוחים לכל רחבי הארץ. "אבא שלי מאהר, שעל שמו נקרא גם האטליז, היה קצב-אומן. אני גאה להיות ממשיך דרכו ויותר מזה שמח שלקוחות מכל הארץ יכולים עכשיו ליהנות מהשפע שיש לנו להציע", מסכם פאדי.

אטליז עיראקי מאהר טירה
כתובת: רחוב אל סבר, טירה המשולש
טלפונים: 050-7679371 ; 5260* ; 050-6469882
למעבר לפייסבוק>>>