ליטוש מרצפות ופוליש לרצפה

הריצוף בביתנו מתיישן וניזוק עם השנים, המראה החדש, הנקי והמרשים נעלם ואנו נותרים עם ריצוף שרוט, מלוכלך ודהוי. יש פתרון! למעשה ישנם מספר פתרונות ליצירת מראה חדש ומבריק לריצוף שלנו, למשל- ביצוע פוליש לריצוף או ליטוש רצפות. שני ההליכים יביאו לתוצאות מרשימות וישנו את המראה של החלל לחלוטין.

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

מה זה פוליש לרצפה?

פוליש הוא אחת השיטות לשחזר ולחדש את המראה המרשים של הריצוף. ישנם שלושה סוגים עיקריים של פוליש- פוליש ווקס, פוליש אקרילי ופוליש קריסטל.

פוליש ווקס- הפוליש הפשוט ביותר. פוליש ווקס כולל ציפוי של הריצוף בשכבת ווקס שמעניקה לו ברק ושומרת על הריצוף לאורך זמן רב יותר. פוליש ווקס לא מתאים לרצפה בעלת שריטות עמוקות ופגמים חמורים. יש לבצע חידוש של פוליש הווקס פעם בשנה.
פוליש אקרילי- פוליש עמיד במיוחד. פוליש אקרילי אינו מבריק ביחס לסוגי הפוליש האחרים אך הוא יוצר מראה נקי ואלגנטי. הפוליש האקרילי נפוץ בעיקר בחללים גדולים, מקומות ציבוריים וכדומה. הפוליש כולל הליך של ליטוש עדין.
פוליש קריסטל-הפוליש הנפוץ ביותר. פוליש קריסטל מעניק לריצוף מראה מבריק ונקי. פוליש קריסטל כולל הליך ליטוש עדין ביותר כדי לנקות שריטות עדינות או כתמים קלים.

מה זה ליטוש מרצפות?

ליטוש מרצפות הוא הליך מורכב שיש לבצע ביסודיות. הליך הליטוש כולל שיוף של הריצוף וטשטוש החריצים שבין האריחים. בנוסף יש לערוך ניקיון יסודי של החריצים ואיטום שלהם בעזרת חומר שמתאים בגוון למרצפות. לאחר מכן, נערוך שיוף גס שיסיר שכבה עבה מהמרצפות. הסרת השכבה למעשה תסיר את השריטות, המכות והפגמים, הכתמים העמוקים ואף תאזן הבדלי גבהים שנוצרו לאורך השנים. לאחר השיוף הגס נערוך שיוף עדין במספר שלבים כדי לטשטש את סימני השיוף הקודמים, עד לקבלת תוצאה מושלמת. בסוף תהליך הליטוש נבצע פוליש כדי ליצור הברקה ואסתטיקה.

מה ההבדל בין פוליש לרצפה לבין ליטוש מרצפות?

קיימת תפיסה מוטעית כי פוליש לרצפה וליטוש מרצפות הם הליכים דומים בשמות שונים. הליך פוליש לרצפה והליך ליטוש מרצפות הם שני הליכים שונים, אומנם המטרה של שניהם היא ליצור ריצוף מרשים, נקי ואסתטי.

אז אם שני ההליכים מטרתם ליצור מראה מרשים לריצוף, מה ההבדל ביניהם? ההבדל העיקרי בין פוליש לרצפה לבין ליטוש מרצפות הוא שפוליש לרצפה מתאים כאשר הריצוף אינו במצב חמור, לא בעל שריטות עמוקות ופגמים חמורים. לעומת זאת ליטוש למרצפות מתאים לרצפה ישנה בעלת נזקים חמורים ושריטות עמוקות. חשוב להתאים את ההליך למצב הריצוף וכן לסוג הריצוף. למשל ליטוש מרצפות אינו מתאים לאריחי קרמיקה או גרניט פורצלן, ולכן נאלץ לבצע עליהן הליכי פוליש עדינים יותר.

למרות שפוליש הוא הליך עדין יחסית שמתאים לריצוף שאינו במצב קשה במיוחד, עדיין משולב בפוליש גם ליטוש עדין כדי לטפל בנזקים קלים. בנוסף, בסיום הליך הליטוש נשלב פוליש כדי ליצור מראה מבריק ומנצנץ.

כלומר, חשוב מאוד להתאים את ההליך הנכון עבור הריצוף שלכם, אך באופן עקרוני שני ההליכים משלבים זה את זה וההבדל הוא במידת ועומק הליטוש ובסוג הפוליש.

לרצפה יש השפעה עיקרית על הבית והנראות שלו, ולכן יש להשקיע בטיפוח הריצוף וחידושו במידת הצורך. מומלץ מאוד להשקיע בהליכי שחזור, ניקיון וטיפוח לאריחים. המראה של הבית יכול להשתנות מן הקצה אל הקצה לאחר ביצוע הליך של פוליש או של ליטוש לרצפה. נמליץ להיעזר בחברה מקצועית בתחום שתוכל לשלב בין התהליכים האלה בצורה אידיאלית ולהביא לתוצאות מרשימות, מנצנצות, נקיות ומבריקות בריצוף בבית שלכם.