התורה שמאחורי עיצוב אתרי אינטרנט

מהפכת האינטרנט אשר התרחשה בתחילת שנות האלפיים, הצליחה לייצר עולם חדש וחשוב בתחום האינטרנט: עיצוב אתרי אינטרנט

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

מה זה כל כך משנה, תשאלו? הרי זה בסך הכל קוסמטיקה, אז הכותרת תהיה בצבע ירוק ולא בצבע אדום, האותיות בגופן אריאל ולא בגופן טיימס, אפשר לחשוב. פה הטעות שלנו, לחשוב שלעיצוב אין חשיבות גדולה. עיצוב אתרי אינטרנט הוא בעל חשיבות עצומה, בפוסט הבא ננסה להסביר מדוע.

משך השהייה של גולש באתר

אחד הפרמטרים החשובים ביותר של גוגל, כמנוע חיפוש מספר 1 בעולם, הוא משך השהייה של גולש באתר. משך קצר מדי יוריד את הקידום של האתר במעלה מנוע החיפוש, משך ארוך יותר, עשוי לקדם את האתר. מה לזה ולעיצוב, תשאלו? כאשר אתם נכנסים לאתר, הרבה ממה ש"תופס" את העיניים, הוא המראה הויזואלי. עיצוב אתרים יכול להפחית משמעותית את אחוזי הנטישה ולהגביר את משך השהייה באתר.

אתר אטרקטיבי, מושך, עשוי בטוב טעם, יהיה בהחלט מצע מצוין עבור הגולש להישאר בו יותר מחמש שניות, מסכימים? רוב העניין הוא בעיצוב. כמה פעמים קרה לכם שנכנסתם לאתר "ישן", עם פונטים משונים, צבעים דהויים, אין תמונות או וידאו, והרגשה של חוסר חיים? כמה זמן לקח לכם "לברוח" מהאתר הזה? זה בדיוק העניין.

החשיבות של האטרקטיביות

תחשבו שאתר אינטרנט הוא כמו חנות בפועל. כאשר אתם נכנסים לחנות נעימה, כיף לכם שם, בא לכם להישאר, ורוב הסיכויים גם שתרכשו משהו, נכון? אותו הדבר באתר אינטרנט. גם אם האתר אינו מציע חנות מקוונת, זה לא משנה, הוא מציע שירות מסוים, מוצר, חזון, וכל אלו באים לידי ביטוי על ידי עיצוב מוצלח יותר או פחות. עיצוב מוצלח יגרום לגולש להישאר זמן רב יותר באתר, להתוודע למוצר או לשירות, ומי יודע? לרכוש, להצטרף לתפוצה, למלא פרטים לאירועים בעתיד, האפשרויות רבות.

איך בוחרים את המעצב שמתאים לכם?

יש לכך כמה משתנים:

ראשית, חשוב לראות עבודות קודמות של המעצב או משרד העיצוב, כלומר לראות אתרים שנעשו. האתרים יוכלו לתת לכם פרספקטיבה על הסגנון, למרות שזה גם מאד תלוי ברצון הלקוח ועדיפותו.

שנית, יש להתייחס לאלמנט הזמן. כמה זמן יש לכם או אין לכם עד שהאתר צריך להיות באוויר?

שלישית, חשוב להתייחס לנושא התקציב. מה התקציב שלכם?

חשוב לזכור שעיצוב האתר לא נוגע לבנייתו והקמתו. הרבה פעמים ניתן לקבל את השירות הזה בחבילה אחת, אבל זה לא מחויב, מתכנתים רבים מקימים את האתר לפי דרישות עיצוביות שקיבלו, ולפעמים ההקמה נעשית קודם, ורק לאחר מכן נכנסת הקוסמטיקה של העיצוב.

היתרון של "חבילה" אחת אשר כוללת את ההקמה, העיצוב, ולפעמים גם תוכן, יכולה בהחלט להוריד מכם המון התעסקות, כאבי ראש, עבודה ותקשורת עם מספר אנשים שונים. זה עלול לייקר את העסק, אבל לא בהכרח.