טיפול באקנה: הדרך לעור חלק ובריא

ההתפתחות בתחום הקוסמטיקה נותנת מענה גם לתופעה השכיחה בעיקר בקרב מתבגרים – אקנה ופצעונים על הפנים. מה כוללים הטיפולים החדשים וכיצד הם עשויים לסייע?

שחר אמאנו, שרית ליבנה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה מורחת משחה על פצעון במצח
טיפול באקנה: בשורה בתחום המכשור והתכשיריםצילום: shutterstock
שחר אמאנו, שרית ליבנה
תוכן שיווקי

אם בעבר גברים ונשים רבים, בעיקר מתבגרים, נאלצו להתמודד עם אקנה – מחלת עור שכיחה – ופצעונים על הפנים, הרי שכיום ישנן דרכים לטיפול בבעיה, ולהשגת עור חלק ובריא. זאת, הודות להתפתחות הן בתחום המכשור והן בתחום הקרמים והמשחות.

הטיפול בבעיה מבטיח, בעיקר כאשר מדובר בגיל ההתבגרות, חיזוק ביטחון עצמי ומראה אסתטי המונע מבוכה ואי נוחות. מה כוללים הטיפולים, לאילו תוצאות ניתן לצפות וכיצד ניתן להתמודד עם הבעיה? אנשי המקצוע שמכירים היטב את התחום – משיבים. הכירו את אורית בן יהודה - אורמדיקס, לבנדר - קוסמטיקה טבעית, אורנה פלנסיה - עורגני ו-ורד יצחקי.

אורית בן יהודה – אורמדיקס

פצעי האקנה המופיעים על הפנים מיוחסים לרוב לבני נוער ומתבגרים, שבימים עברו נדרשו למרוח על הפנים קרמים שונים ולהיעזר בעצות לא מועילות שרק החמירו את המצב. ההתפתחות בתחום הטיפול באקנה במהלך השנים באה לידי ביטוי בתכשירים שבהם משתמשים כדי להעלים את הפצעים, במכשור מתקדם, וגם בהבנה כי לצורך הטיפול ניתן להסתייע בקוסמטיקאיות מנוסות המבינות כי אקנה הוא מצב מורכב ויש לטפל בו בהתאם.

אחת המובילות בתחום היא אורית בן יהודה, קוסמטיקאית רפואית ובעלת מכון "אורמדיקס" לקוסמטיקה מתקדמת, בעלת ניסיון של 30 שנה, המטפלת באמצעות מכשור מתקדם וידע נרחב המוביל לפנים חלקות ונקיות מפצעים ופצעונים. "הסיפוק הכי גדול שלי הוא לראות אנשים שסייעתי להם", היא אומרת.

מכשור עדכני בתחום האסתטיקה

בן יהודה סיימה את לימודי הקוסמטיקה בשנת 1989 וייסדה את "אורמדיקס", שאותו היא גם מנהלת כיום. היא חברה בארגון הקוסמטיקאיות הישראלי, בארגון הבינלאומי "לה נובל אסטטיק" וקוסמטיקאית מורשית של "ביופור". בנוסף, היא ניהלה במשך עשור פורום מומחים בתחום קוסמטיקה פרא רפואית ועוד.

ב"אורמדיקס" משתמשים במיטב התכשירים שהוכחו מדעית (באישור משרד הבריאות) ומשלבים בין רפואה לקוסמטיקה. במכון עובדים עם המכשור העדכני ביותר בתחום האסתטיקה והקוסמטיקה, המשיג תוצאות טובות ומהירות.

אורית בן יהודה: "הטיפול מותאם לאחר פגישת ייעוץ ואפיון הבעיה" צילום: באדיבות אורמדיקס

שיטות הטיפול של אורית בן יהודה רבות ומגוונות, והן פועל יוצא של ניסיון רב והבנה כי פצעי אקנה אינם תלוי גיל אלא מדובר בבעיה הורמונלית הנובעת לעיתים ממשברים נפשיים, התבגרות, אקנה גנטי, אקנה שנוצר כתוצאה מנטילת תרופות, אקנה קומודינקה שבא לידי ביטוי בנקודות שחורות בעור שיש לנקז, לחצים ועוד. אורית מתאימה לכל לקוח את הטיפול המתאים לו ביותר לאחר פגישת ייעוץ, ויודעת לאפיין כיצד לטפל באקנה הייחודית לו, באדמומיות שנוצרה או בצלקות. את זאת היא עושה באמצעות פוטותרפיה המשלבת אור כחול ואור אדום, שילוב של פילינג ברמות שונות שחלקו מוביל להשלת עור לזירוז הריפוי, תכשירים יעילים המחדשים את העור, ואפילו קרח יבש.

אורית מסבירה כי הטיפול הוא תלוי מצב העור וסוג האקנה שממנו סובל הלקוח. ליבת העבודה של הקוסמטיקאית הרפואית היא השימוש בפותוטרפיה לאקנה, שמתבצע באמצעות אור כחול באורך 400-440 ננומטר. האור הכחול יעיל לטיפול בחיידקי האקנה והוא אינו מוביל לתופעות לוואי או נזק לעור. "האור הכחול מעביר את הפרופרין הנמצא בחיידק הP.ACNE שינוי כימי שבעקיפין מרפא את האקנה. יחד עם האור הכחול חשוב לשלב אור אדום, העוזר לריפוי ואיחוי של העור והרגעת האדמומיות. יש לקוחות שצריכים רק טיפול פנים, אחרים יצטרכו סדרה של פותוטרפיה וטיפול מקיף יותר. יש לנו את המכשור המתקדם ביותר לכך ואת הידע הנדרש בכדי לתת את הטיפול הטוב ביותר".

כיצד נוצר האקנה?

כשאורית בן יהודה מדברת על המכשור, היא מתכוונת למכשירי פוטותרפיה המאושרים על ידי ה-FDA האמריקני, לייזר, חומרים פעילים שהופכים את העור לפחות אדום ופחות מפריש ומחדשים אותו, ועוד. כל אלה יחד גורמים לשיפור מהיר ודרמטי במצב האקנה. "אקנה נוצר מבלוטת חלב שנסתמה והזדהמה. באמצעות הטיפולים, החומרים והפילינג גורמים להמסה של תאים מתים בשכבת העור הקרנית כך שהחלב לא ייסתם ויגרום לפקק העלול להזדהם ולגרום לפצעונים והתפרצות אקנה", היא מסבירה.

אורית בן יהודה: "ההתפתחות הגדולה בתחום מאפשרת לי להתאים את הטיפול הנכון" צילום: באדיבות אורמדיקס

אורית מספרת כי "כבר לפני 25 שנה למדתי קורס של פילינג רפואי ופרה רפואי, לא הפסקתי ללמוד מאז בנוסף להמון ניסיון בשטח, כך שאני מציעה מגוון פתרונות לאקנה לסוגיו. ההתפתחות הגדולה בתחום מאפשרת לי להתאים את הטיפול הנכון לכל אחד אחרי פגישת ייעוץ. לעתים, אם אני רואה שהבעיה היא הורמונלית, אני מפנה לרופא לטיפול משולב הנותן תוצאות. לשם כך אני נמצאת בקשר עם רופאים מקצועיים לטובת השגת תוצאות אופטימליות בטיפול בעיות העור השונות, ויחד אנחנו מרכיבים את הטיפול הנכון והיעיל ביותר ללקוח".

אורמדיקס – קוסמטיקה מתקדמת
כתובת: רחל המשוררת 33 פתח תקווה
טלפון: 054-9737070
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>
לפנייה באמצעות דוא"ל>>>

-------------------------------------

לבנדר – קוסמטיקה 100 אחוז טבעית

שיטות הטיפול בפצעי האקנה הפכו במהלך השנים לשונות ומגוונות. המכשור התפתח, המדע מציע חלופות לתכשירים לא יעילים וגם קרני הרדיו גויסו למשימה החשובה לניקוי עור הפנים מהפצעים המעיקים, שלעתים גררו תופעות לא נעימות אחרות כמו יובש.

ב"לבנדר – קוסמטיקה טבעית" בנו לעצמם קו אחר לגמרי המבוסס על קוסמטיקה ותכשירים מחומרים טבעיים בלבד, שמטפלים בחיידקי האקנה ומקטינים את הפצעונים לטובת עור חלק ולא שומני. "המענה הטבעי מאפשר לכל אחד ובכל גיל להשתמש בקוסמטיקה נקייה מכימיקליים ועדינה", אומרים בעלי "לבנדר", טלי מצליח ועידו משעל.

מחקר השמפו בבית ועד המעבדה בכרכור

הכול החל במה שמגדירים טלי ועידו כ"אסון אקולוגי" שהתרחש אצלם בבית. מערכת טיהור השפכים שאוספת את המים מהמקלחות והכיורים לתוך בריכות טיהור ומים אפורים, לא הצליחה לטהר שמפו נגד קשקשים שבו השתמשו הילדים שלהם והובילה למותם של הדגים שהיו בבריכה ושל הצמחייה בכל המערכת. השניים החליטו לחקור את השמפו, ומצאו חומרים מאוד אגרסיביים בתוך מה שאמור להיות מוצר טיפוח. "החלטנו שאנחנו מוצאים פתרון עבור המשפחה שלנו, ומצאנו איך ליצור מוצרי טיפוח ללא חומרים סינטטיים, משמרים או מייצבים. את המוצרים ניתנו מתנה לחברים ולשכנים והתגובות הראו שיפור משמעותי בבעיות עור כאסטמה של העור, יובש וגירוד בעור. כך שהחברים ביקשו שנייצר גם עבורם" מספרת טלי.

סדרת מוצרים שהחלה מהשמפו בביתצילום: טום לנגפורד

ההבנה כי תכשירים העשויים מ-100 אחוז חומרים טבעיים גורמים לשיפור משמעותי בחיי אנשים רבים תוך שיפור בעיות עור ומצב העור, גרמה לטלי ולעידו לעזוב את עיסוקיהם הקודמים. הם התמקדו בפיתוח סבונים, קרמים ושמנים צמחיים ללא כימיקליים לשיפור מצב העור.

ב-2007 הם החלו לפתח את המוצרים במעבדה משלהם שהקימו בכרכור, שאותה ואת המוצרים שלהם הגישו לאישור משרד הבריאות. כחלק מפיתוח המוצרים ביחד עם קוסמטיקאית מקצועית עם ניסיון רב בטיפול באקנה החלו לפתח מוצרים טבעיים לחלוטין ולטפל באנשים עם אקנה ולראות תוצאות גם לאנשים עם עור עדין במיוחד.

"לא היה פשוט לפתח את הסדרה של האקנה כי לאנשים זה נשמע מוזר בהתחלה למרוח שמן על הפנים כדי לטפל בפצעונים. פיתחנו את המוצרים יחד עם הקוסמטיקאית, ועשינו הרבה ניסיונות עד שהגענו לתוצאה הרצויה של 100 אחוז חומרים טבעיים וגם עדינים מאוד", מסביר עידו, במקצועו מהנדס כימיה וחומרים והומאופת קלאסי.

סדרת המוצרים לאקנה של לבנדר כוללת סבון פנים לשימוש יומיומי, מסיכת חמר ירוק לשימוש פעם בשבוע, סרום טיפולי לפי הצורך ומי פנים טיפוליים לחיטוי יומיומי. סבון פנים טיפולי משמן זית עם שמן עץ התה לניקוי יום יומי של הפנים שאינם גורמים ליובש, שומרים על ניקיון הפנים ומונעים זיהום של הפצעונים ומאזנים את העור.

מי פנים המבוססים על מיצוי הומיאופתי של קלנדולה, סרפד והממליס עם אלכוהול צמחי ושמן אתרי לבנדר מעולה להרגעה של עור מגורה.

מוצרים עם שמנים אתריים ברוקחות טבעית

ב"לבנדר – קוסמטיקה טבעית" אפשר למצוא גם מסכת חמר ירוק מטהרת עשירה במינרלים, הסופחת החוצה את כל החומרים שאינם דרושים לעור ומאפשרת לו להיות נקי. טיפול שבועי בעזרת החמר הירוק, אפילו כשמדובר בפצעון אחד, סופח את השומן העודף ומנקה את העור. בהקשר זה, יש לציין כי חמר ירוק הוא בעל יכולות אנטי בקטריאליות מצוינות, המשמש באפריקה לטובת טיפול במחלות עור מאוד קשות.

"עשינו הרבה ניסיונות עד שהגענו לתוצאה הרצויה"צילום: טום לנגפורד

בנוסף מסבירים ב"לבנדר" כי המסכה מונעת באמצעות ויטמין C את חמצון הפצעון והפיכתו לשחור, ומפחיתה את כמות השומן בפצעון ואת התקשותו בתוך הפצע. התה הירוק שבה מאזן את הפרשת הסבום הטבעית, והוכח על פי מחקרים כמאזן את ההפרשה ומקטין את היווצרות האקנה. הטיפול יעיל במיוחד לעור שמן.

סרום טיפולי מורכב משמנים צמחיים כמו זרעי ענבים ומשמש, המזינים את השמנים החסרים בעור, ובכך ומקטינים את הצורך של העור להפריש עודף של שומן. בתוך הסרום יש חומרים הפעילים מאוד נגד חיידקי האקנה כמו מיצוי שורש מגנוליה, שרפים, שמן בזיליקום ועוד. הסרום מחדיר לתוך הפצעונים חומרים אנטי בקטריאליים שמטפלים בחיידקים שנוצרים ומקטינים את הפצעונים.

"כל המוצרים מיוצרים בעבודת יד והטיפול בהם לאורך זמן משפר את מצב העור והאקנה וגם גורם להרגיש טוב יותר. המוצרים מכילים שמנים אתריים, והם נעשים ברוקחות טבעית המעניקה למוצרים טריות. כל המוצרים שלנו מגיעים במכלים מזכוכית או פלסטיק קל למחזור, כך שישנה שמירה מקסימלית על איכות הסביבה", מסבירים טלי ועידו.

את התכשירים של "לבנדר" ניתן לרכוש בחנות בכפר סבא או בחנות המפעל בכרכור, ובקנייה ישירה דרך אתר האינטרנט שלהם, שבו ניתן למצוא את מגוון המוצרים ולהתאימם לטיפול הנחוץ.

לבנדר – קוסמטיקה טבעית
טלפון: 077-2127172
למעבר לאתר החברה>>>
למעבר לקטגוריית המוצרים>>>
למעבר לפייסבוק>>>
למעבר לאינסטגרם>>>
לפנייה בדוא"ל>>>

-------------------------------------

אורנה פלנסיה - עורגני

"היווצרות אקנה היא תופעה המתרחשת בעיקר בגיל הנעורים, בדיוק בזמן בו טיפוח קשרים חברתיים ובנייה של הביטחון העצמי של בני הנוער נמצאים בעיצומם. רבים מהם חווים תחושות של בושה ופגיעה בביטחון העצמי, אך היום בזכות הקוסמטיקה המודרנית יש לנו יכולת מצוינת להתמודד עם אקנה", אומרת אורנה פלנסיה, בעלת "עורגני" רשת קליניקות לאסתטיקה אורגנית וקוסמטיקה מתקדמת בכפר סבא.

"חשוב לדעת שאקנה נגרם בשל חיידק, כך שטיפול יעיל הוא זה שימגר את החיידק ולא יעסוק רק בסימפטום", מוסיפה אורנה, "בקוסמטיקה המסורתית התמודדו בעיקר ברמה של שכבת העור העליונה, בעוד כיום הטיפול באמצעות תכשירים ייעודיים חודר לעומק ועושה שינוי בתוך התא וההבדל הוא עצום".

אבחון והתאמה מדויקת

לדברי אורנה, בני הנוער (אך גם מבוגרים) שמנסים לטפל לבדם באקנה, גורמים לנזק לעורם, שכן "חיטוט" ופציעה של הנגע מובילה למעשה להעברת החיידק ממקום אחד למקום אחר על העור, להחמרה במצב, לכתמים ולצלקות. הטיפול ב"עורגני" נותן מענה שלם הן לטיפול בחיידק עצמו והן לנראות ושמירה על עור בריא ככל הניתן. "אנחנו עובדים לפי פרוטוקול מקיף בשיטת ORG, הכולל שילוב של תכשירים מתקדמים עם פוטותרפיה – טיפול באור כחול שהחיידק רגיש אליו", מסבירה אורנה. "כל מטופל עובר תחילה אבחון של מצבו והתאמה מדויקת של התכשירים לסוג האקנה ורמת הדלקתיות. לכל מטופל נקבעת סדרת טיפולים בקליניקה באור פוטון שכל אחד מהם אורך כ-20 דקות, הוא יעבור טיפול בתכשירים משלימים ויקבל הסבר מפורט להמשך טיפול גם בבית. בתום סדרת הטיפולים אנחנו מגיעים לתוצאות יפות מאוד".

"עברתי הכשרות והשתלמויות בכל תחום אפשרי שקשור לקוסמטיקה וטיפוח". אורנה פלנסיהצילום: באדיבות עורגני

עוד מסבירה אורנה שיש מקרים מורכבים, בעיקר בקרב מי שיש להם נטייה גנטית לאקנה קשה, כך שמשך הטיפול ועומקו משתנה ממטופל אחד לשני. בנוסף, אקנה עשוי להופיע גם על הגב, בישבן, בבית החזה, ולאלה נדרשים טיפולים מיוחדים הכוללים למשל גם שינוי באורח חיים, כמו: הימנעות מנסיעת משאות על הגב (תיקי גב), הפחתה משמעותית בזמני ישיבה ועוד. "האקנה גובה לא פעם מחיר רגשי וחברתי ממי שסובל ממנו. כולנו רואים בחוף הים את מי שמסתובבים עם חולצה כדי להסתיר את הפצעים או נערות שמכסות את פניהן עם השיער כדי להסוות את הלחיים הפצועות, וזה ממש עצוב. אנחנו יכולים בקליניקה לעזור להם להתגבר על האקנה בצורה טובה וללא כאב".

בנוסף מסבירה אורנה כי על פי רוב מי שסובלים מאקנה חמור צפוי לסבול גם משיעור יתר ולאלו ניתן להתאים גם טיפול ייחודי בלייזר להסרת שיער, כולל לבעלי פיגמנט בהיר.

באה מתוך אהבה

אורנה, שעסקה בעבר בתחום הכספים, החליטה לפני כ-15 שנים לעשות הסבה מקצועית ולהקדיש את הזמן לאהבתה הגדולה – קוסמטיקה וטיפוח. "אחיותיי ואני סבלנו מאוד מאקנה קשה בנעורים וכנראה שעוד אז נזרעו הזרעים של האהבה והמשיכה לתחום", היא מספרת, "עברתי הכשרות והשתלמויות בכל תחום אפשרי שקשור לקוסמטיקה וטיפוח ואני גאה להיות היום חברת הנהלה בארגון הקוסמטיקאיות וחברת נשיאות בהתאחדות המלאכה והתעשייה הפועלת למען העסקים הקטנים".

ברשת הקליניקות "עורגני" מועסקות כ-20 מטפלות מוסמכות בתחומן וכולן עברו גם הכשרה ספציפית לטיפול בילדים ונוער. בשני סניפי הרשת מוענקים טיפולים מגוונים, בהם מתמחים: אנטי אייג'ינג, פיגמנטציה, אקנה ונזקי אקנה, לייזר ילדים ומתבגרים, פדיקור לסכרתיים ועוד.

אורנה פלנסיה: "כיום הטיפול באמצעות תכשירים ייעודיים חודר לעומק ועושה שינוי בתוך התא". צילום באדיבות עורגניצילום: באדיבות עורגני

"גם מי שסבלו לאורך השנים מאקנה ועל עורם נותרו צלקות יכולים למצוא אצלנו פתרון. בעבר כל מה שהיה להציע להם היה טיפול של פילינג עמוק שגרם לסוג של טראומה לעור ולא תמיד הועיל. היום אנחנו מטפלים באמצעות פגיעה מבוקרת בעור בעזרת פרקשונל וגלי רדיו אשר מובילה לצמיחה לצמצום הצלקות ואף להעלמתן. אמנם למדע אין עדיין מענה למניעה של אקנה, אך בזכות הקדמה והטכנולוגיה ניתן היום לטפל בחיידק ובהשלכות של האקנה בצורה יסודית והתוצאות ניכרות", היא מסכמת.

אורנה פלנסיה - עורגני
כתובות: ויצמן 83, כפר סבא
רוטשילד 72, כפר סבא
טלפון: *3156
למעבר לאתר>>>

-------------------------------------

ורד יצחקי – בוטיק של יופי

הפנים הן חלון הראווה שלנו. תשאלו את ורד יצחקי, קוסמטיקאית שמתמחה בטיפולי פנים ובטיפול באקנה, שכבר שלושה עשורים עוסקת באיפור, טיפול ומעניקה ליווי מקצועי למטופליה – מבוגרים ומתבגרים, לצד תמיכה רגשית עוטפת.

"בחרתי להתמקצע בעור הפנים כשפגשתי שוב ושוב באנשים עם פצעים וחטטים בפנים ולמדתי עד כמה הנושא מפריע וכואב להם, וזה צבט לי בלב", היא מספרת. "הרגשתי צורך לספק פתרונות אמיתיים למיגור הבעיה מתוך אמונה שהפנים הן חלון הראווה שלנו שדרכן אפשר לדעת הכל על האדם. כאשר אדם נראה חיוני ואסתטי, הדבר משפיע על כל תחומי החיים שלו ומקרין על הביטחון. מה שהאדם משדר עולה דרך מראהו ושפת גופו, כך שמראה מדויק ומטופח עוזר לנו ליצור רושם ראשוני טוב יותר עוד לפני שמתחילים לדבר".

"אני עובדת עם מיטב המעבדות, עם מוצרים שמאופיינים בחדירה מדויקת של חומרים פעילים". ורד יצחקיצילום: סטודיו קנטי

השפעת המראה החיצוני על הביטחון ניכר בקרב מתבגרים, אך אינו פוסח גם על מבוגרים. "מוכרחים להבין שאנחנו בעידן של מודעות רבה ליופי ולאסתטיקה עצמית", מסבירה ורד. "תמונות הסלפי וצילומי הווידאו שכולם מעלים לרשתות החברתיות הופכים את הנושא לרגיש אף יותר – כולם רואים את כולם, הכל מצולם ומתועד, ולאסטטיקה שמור מקום של כבוד. כתוצאה מכך בני נוער הסובלים מאקנה חווים ירידה בביטחון ובהערכה העצמית. הם נבוכים, מתביישים להצטלם ומרגישים מאוד לא נוח".

טיפול מקצועי שמשלב רגיעה, אמפתיה, סבלנות ותמיכה

בדיוק לשם כך מקדישה ורד יצחקי את כל האנרגיות שלה למקצוע, אהבת חייה, ולמטופליה מכל רחבי הארץ שפוקדים את הקליניקה הנעימה שלה בצפון תל אביב, "בוטיק של יופי". במשך שנים עבדה כמאפרת קולנוע וטלוויזיה בעלת שם מוכר בתעשייה, ובד בבד העמיקה בלימודי תחום הטיפול במחלות עור. כיום, מלבד הטיפול בקליניקה, מעבירה ורד הרצאות מקצועיות על הדרך הטובה והיעילה יותר להשגת עור פנים בריא, יפה ואסתטי.

לדבריה, ההתמודדות עם אקנה בקרב מתבגרים ומתבגרות מורכבת במיוחד וכרוכה במבוכה ובחוסר ביטחון, לכן מספקת ורד פתרון אישי ומדויק לכל מטופל לאחר שיחת ייעוץ הכוללת סבלנות, הקשבה וליווי צמוד.

רגישותה הגדולה לילדים וערנותה למצוקותיהם חיוניות להצלחת התהליך. "כאם יחידנית לשני ילדים שהם כל עולמי, האתגרים שאיתם מתמודדים בני נוער ידועים ומוכרים לי ואני שמחה שיש לי את היכולת לעזור. הטיפול שלי תמיד משלב רגיעה, אמפתיה, סבלנות ותמיכה".

לצד הליווי הנפשי, תהליך הטיפול וההחלמה איכותי ומקצועי ומביא עמו תוצאות נפלאות ומטופלים בכל הגילים שהחיוך חזר להם לפנים. ורד מסבירה כי "הבעיה, שידועה גם בשמות חטטת או פצעי בגרות, היא למעשה מחלה של בלוטות החלב שמופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות אבל לא רק. התסמינים הם פצעונים פזורים בפנים ולעתים גם במקומות נוספים בגוף: בצוואר, בחזה, בגב ובכתפיים, שם יש מספר רב של בלוטות שומן, ופצעי האקנה מתפתחים סביב זקיק השערה".

ורד יצחקי: "הטיפול שלי תמיד משלב רגיעה, אמפתיה, סבלנות ותמיכה"צילום: באדיבות בוטיק של יופי

לאקנה ארבע דרגות, כשהמקרים הקשים שבהם מאופיינים בדלקות ובאפשרות להצטלקות בלתי הפיכה של העור. לכן השלב הראשון, כבר בשיחת הייעוץ, הוא אבחון מדויק של סוג וחומרת האקנה, על מנת להתאים את הטיפול באופן המדויק ביותר למטופל.

"מטרת הטיפול היא לטפל באקנה הקיים ולמנוע התפרצות חדשה", היא אומרת. "שינויים הורמונליים עם נטייה גנטית הם הגורמים העיקריים לאקנה. היום ההתפתחות מהירה מאוד, אקנה יכול לפרוץ כבר בגיל עשר, וחשוב לטפל באקנה מיד כשהוא מתחיל. העור אינו רק מעטפת חיצונית המושפעת רק מגורמים חיצוניים, זהו איבר רגיש המושפע ממצבים נפשיים ומבריאות כללית ואקנה הוא דוגמה מצוינת. מתח נפשי ושינויים במצב הרוח מחמירים את האקנה, לכן מטופלי הם לרוב גם חיילים וסטודנטים שנמצאים בלחץ עצום. בעידן הקורונה שהחמירה את המצב הנפשי זה מתבטא גם במבוגרים".

מלבד ילדים, בני נוער ומבוגרים, ורד מטפלת גם בילדים עם צרכים מיוחדים הסובלים מאקנה. "הטיפול בהם מתבצע באופן שונה", היא מספרת. "יש ילדים שחוששים מאוד מטיפול וצריך לטפל בצורה רגישה ולא מכאיבה, ולכן יד קלה ועדינה מאוד חשובה לטיפול".

ורד מאמינה שבעזרת יד טובה, עבודה מדויקת וחומרים טובים ואיכותיים מגיעים להצלחה. "אני עובדת עם חומרים שקוטלים את חיידק האקנה", מסבירה ורד. "ההצלחה של הטיפול היא תוצר משולב של עבודה בקליניקה ועבודה בבית עם חומרים פעילים. נדרשת אחריות מצד המטופלים להמשיך את הטיפול בבית, לכן אני עומדת בקשר עם המטופלים שלי לגבי שינויים במינונים של החומרים והטיפול לפי התוצאות. אני עובדת עם מיטב המעבדות, עם מוצרים שמאופיינים בחדירה מדויקת של חומרים פעילים לשכבה הדרושה בעור. זו שיטה שמהווה פריצת דרך בטיפול בבעיות עור, אקנה לסוגיו, כתמים וצלקות. כשמדובר באנשים אין מקום לפשרות, בוודאי לא ברמת האיכות, לכן דרוש מענה אסתטי מדויק ואחראי".

ורד יצחקי - בוטיק של יופי
קליניקה: צפון תל אביב
טלפון: 050-5407879
למעבר לאתר>>>
למעבר לאינסטגרם>>>
למעבר לפייסבוק>>>
לפנייה בדוא"ל>>>