מיסטר בינז: משקה קולד ברו חדש בפחית

אחרי שטכניקת הקולד ברו כבשה את אירופה וארצות הברית, עכשיו היא מגיעה לשנות את מה שחשבתם על קפה קר שהוא גם פרימיום וגם זמין על הדרך

חגית גינזבורג
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתי נשים יושבות על שפת הים עם פחיות קולד ברו
מיסטר בינז: משקה קולד ברו חדש בפחית
חגית גינזבורג
תוכן שיווקי

יצרניות הקפה לא נשארו אדישות לרומן הלוהט לחיבה הישראלית לקפה הקר והחלו לאחרונה להציע אותו גם בגרסת On the go – קפה קר שמגיע בפחית ואפשר לרכוש בכל חנות נוחות. אלא שרוב המוצרים האלה מורכבים מאבקת חלב, תמצית קפה, מכילים כמויות גבוהות של סוכר וחומרים משמרים, ובאופן כללי פחות תואמים את הסטנדרט הישראלי של קפה איכותי, טרי וטעים.

כעת מוצג לקהל הישראלי מושג שכבר הפך לתופעה מעבר לים, ה-Cold Brew - קפה שמוכן בתהליך מורכב של השריית פולי הקפה במים לאורך זמן רב וחליטתם. זה אולי נשמע מסובך, אבל למעשה מדובר בשיטה קפדנית ויעילה, גם אם היא דורשת מידה מסוימת של מומחיות והשקעה. התוצאה המתקבלת מלווה בטעמים הרבה יותר עשירים ובאפשרות לוותר על השימוש בשלל הרכיבים המלאכותיים.

כל הדרך מראשית ה-17

הקולד ברו התחיל את דרכו ביפן, עוד בשנת 1600. האגדה מספרת שסוחרים הולנדים שנדדו למזרח הרחוק נהגו להקפיא פולי קפה ולקבל כתוצאה מכך תמצית קפה קרה ומרוכזת, אליה יכולים היו להוסיף מים חמים ולשתות קפה במסעותיהם.

בשנות ה-60 של המאה ה-20 השיקו את הקולד ברו בתוספת חלב וסוכר וזמן קצר לאחר מכן, טוד סימפסון, מענקית הקפה האמריקאית TODDY, נסע לפרו, גילה שם את שיטת הקולד ברו הפרואנית והגה את מכונת הקפה ל-Cold Brew הראשונה.

רוצים טעים אבל גם בריא

הקולד ברו המודרני התפתח בעשורים האחרונים לכל כיוון שניתן להעלות על הדעת: הוא מגיע בשלל גרסאות ונמכר ברשתות קפה בכל העולם, בבקבוקים או בפחיות. בארה"ב אפשר אפילו למצוא רשתות בוטיק שמוכרות קולד ברו דרך ברז, כמו בירה בחבית. למעשה, צרכני הקפה האמריקאים והאירופאים מאוהבים לגמרי בקולד ברו ולשמחתנו הרבה הוא מגיע עכשיו גם לישראל.

בשנה האחרונה, אפשר לזהות מספר מגמות בולטות בכל מה שנוגע למשקאות הקולד ברו – מצד אחד הצורך במשקה Ready to go, כזה שפשוט ניתן לרכוש בפחית על הדרך, הולך ומתעצם, ומצד שני, הרצון לצרוך משקאות בריאים יותר (Clean Label), חפים מתוספים מיותרים; Plant Based ועם מוצרי פרימיום, שעשויים מפולי קפה איכותיים ולא מתמציות קפה. צרכן הקפה הממוצע אוחז בסטנדרטים גבוהים מבעבר ומעדיף את הקפה שלו איכותי ומושקע, גם כשהוא מגיע בתוך פחית.

הכירו את Beanz Cold Brew

לכאן בדיוק נכנסת סדרה המוצרים החדשה של cafe Beanz – מיזם חדשני מבית שטראוס שהוא כולוClean Label, שמספק חווית קפה איכותי וטרי ישירות מחוואים ברחבי העולם עד לבית הלקוח יחד עם מכונת קפה הטוחנת במקום את הפולים, וכולל גם שלושה בתי קפה ומכירת קפה באמצעות עשרות בתי קפה ברחבי הארץ.

פולים שעוברים השרייה של 12 שעות והופכים לקפה איכותי

למה Clean Label הוא חשוב כל כך? משום שמותגים שמגדירים את עצמם ככאלה, מתעקשים על איכות המוצרים ועל הימנעות משימוש בתוספים בלתי נחוצים. התוצאה המתקבלת במקרה הזה, היא קפה איכותי, טרי וטעים, שלא יורד ברמתו מאף קפה שתרכשו בבית קפה ואפילו מתעלה עליו.

בחודש מאי הקרוב תושק בישראל סדרת Beanz cold brew - שלושה סוגי משקאות קולד ברו בפחית (ועוד אחד שיושק בהמשך), שיהיו זמינים לרכישה ברשתות השיווק השונות על הדרך, בתחנות דלק, AM:PM, פיצוציות, חנויות נוחות ובאתר האינטרנט של Beanz.

סדרת Beanz cold brew מורכבת ממשקה קולד ברו שמוכן מפולים שעוברים השרייה של 12 שעות והופכים לקפה איכותי וטעים להפליא. הדגש כאן הוא לא רק על משקאות Ready to drink אלא גם על מוצר נקי שכולו על טהרת הקפה. האפשרויות שיעמדו בפני הצרכן תהיינה קפה קולד ברו ללא סוכר או חלב, קפה קולד ברו במתיקות מעודנת עם מעט סוכר וקפה קולד ברו במתיקות מעודנת ועם מעט חלב.

"הצורך בקפה Ready to drink היה קיים גם לפני הקורונה, כי כולם תמיד רצו ממקום למקום וקפה בפחית חוסך לא מעט זמן, אבל הוא צריך להיות איכותי לא פחות", מסביר אלעד מ- Beanz. "לצד המגמה הזו, יש גם דאגה לבריאות: אם היום הולכים לחנויות נוחות וקונים פחית של קפה קר - מגלים שיש בה המון חלב, סוכר, תמציות טעם וריח ואחוז קפה מזערי. הסדרה החדשה שלנו היא רביעיית מוצרים מאוד איכותיים, עשירים בטעמים ומבוססים על קפה פרימיום, שפשוט עשויים אך ורק מקפה איכותי. כך שאם מחליטים לקנות קפה בפחית – אפשר לדעת שהוא לא נופל באיכות מאף קפה טרי שרוכשים בבית קפה".

אז בפעם הבאה שיתחשק לכם קפה קר אבל בלי לעמוד בתור או להתפשר על האיכות – דעו שבמקרר הקרוב ממתין לכם מוצר שיסגור לכם את הפינה. והבונוס: הפחיות שלו פשוט היסטריות.