"הפנים הן חלון הראווה שלנו, דרכן אפשר לדעת הכול"

אחרי שנים כמאפרת טלוויזיה וקולנוע, הקוסמטיקאית ורד יצחקי, המתמחה בטיפולי פנים וטיפול באקנה לבני נוער, מסבירה מהי הדרך היעילה והטובה ביותר לעור בריא

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמונת פנים של ורד יצחקי
ורד יצחקי: התמחות בטיפול באקנה לבני נוערצילום: סטודיו קנטי
דניאל דותן
תוכן שיווקי

ההתמודדות עם אקנה בקרב מתבגרים ומתבגרות היא מורכבת במיוחד, וכרוכה בלא מעט מבוכה וחוסר ביטחון, בפרט בעידן הרשתות החברתיות, שבהן כמעט הכל מצולם ומתועד ולאסתטיות יש מקום של כבוד.

מי שמכירה מקרוב את ההתמודדות המאוד לא פשוטה היא ורד יצחקי, אשר מעבר ללווי המקצועי ולמתן מענה לבעיה, היא מעניקה גם תמיכה רגשית למטופלים, מתבגרים ומבוגרים שמתמודדים עם אקנה.

תחום האסתטיקה קרוב לורד, בעברה מאפרת טלוויזיה וקולנוע שהפכה לשם מוכר וידוע בתעשייה. ורד ביקשה להתפתח וללמוד לעומק את תחום הטיפול בעור באופן נרחב ומעמיק, עברה השתלמויות רבות בתחום מחלות העור, מעניקה הרצאות מקצועיות בתחום, וכיום היא מטפלת בקליניקה חמימה בתל אביב – "בוטיק של יופי".

הניסיון, ההכלה, הרגישות וההבנה למצוקות

נראה שבעקבות הניסיון הרב שצברה ורד בתחום האסתטיקה, היא מודעת למורכבות שבהתמודדות עם אקנה. "מוכרחים להבין שאנחנו בעידן של מודעות רבה ליופי ואסתטיקה עצמית. תמונות הסלפי וצילומי הווידאו שכולם מעלים לרשתות החברתיות הופך את העניין לרגיש אף יותר", מסבירה ורד, "כולם רואים את כולם, ובני נוער הסובלים מאקנה מתביישים להצטלם, ומרגישים מאוד לא נוח. הדבר פוגע להם בביטחון העצמי ובהערכה העצמית".

מתוך הבנת הבעיה ורד מספקת פתרון אישי, איכותי ומדויק לכל מטופל לאחר שיחת ייעוץ, שכוללת לא מעט סבלנות, הקשבה וליווי צמוד לכל אורכו של התהליך.

לורד לקוחות רבים מכל רחבי הארץ, בגילאים שונים, שמבקשים עור בריא ומטופח. "כמעט שלושה עשורים שאני עוסקת בפנים, באיפור וטיפול, זו אהבת חיי", מעידה ורד, "מעולם לא עסקתי במשהו אחר והנושא הזה של בריאות ואסתטיקה תמיד משך אותי. בחרתי להתמקצע בעור הפנים כשפגשתי שוב ושוב באנשים עם פצעים וחטטים בפנים ולמדתי עד כמה הנושא מפריע וכואב להם. זה צבט לי בלב והרגשתי צורך לספק פתרונות אמיתיים למיגור הבעיה".

מתברר כי הבחירה בהתמקדות דווקא בעור הפנים אינה מקרית עבוד ורד. "הפנים הן חלון הראווה שלנו. דרך הפנים אפשר לדעת הכול על האדם, וכאשר אדם נראה חיוני ואסתטי זה משפיע על כל תחומי החיים שלו", היא מסבירה את תפיסתה, "הדבר מקרין על הביטחון, ומה שהאדם משדר עולה דרך המראה שלו ושפת הגוף. מראה מדויק ומטופח עוזרים לנו ליצור רושם ראשוני טוב יותר עוד לפני שמתחילים לדבר".

מלבד כל אלה ורד מאוד אוהבת ילדים, מגלה כלפיהם רגישות גדולה וערה למצוקות שלהם. "כאם יחידנית לשני ילדים שהם כל עולמי, האתגרים שאיתם מתמודדים בני נוער ידועים ומוכרים לי ואני מאוד שמחה שיש לי את היכולת לעזור", היא אומרת.

עידן של מודעות רבה ליופי ואסתטיקה. הקליניקה של ורד יצחקי צילום: באדיבות בוטיק של יופי

אולם פרט להבנה, לרגישות ולאמפתיה שהיא מגלה, לורד כלים מקצועיים המסייעים בפתרון בעיית האקנה. "הבעיה שידועה גם בשמות חטטת או פצעי בגרות, היא למעשה מחלה של בלוטות החלב, המופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות, אבל לא רק. התסמינים הם פצעונים פזורים בפנים ולעיתים גם במקומות נוספים בגוף, כמו צוואר, חזה, גב, וכתפיים, שבהם יש מספר רב של בלוטות שומן".

ורד מוסיפה כי פצעי האקנה מתפתחים סביב זקיק השערה בעקבות מספר גורמים, בהם השפעות הורמונליות, סתימת הפתח של זקיק השערה, עלייה ביצירת החלב בבלוטות החלב וזיהום שנגרם על ידי חיידק. "האקנה נחלק לארבע דרגות: אקנה קומודוגניקה – אקנה שמאופיין בפצעים שחורים ולבנים ללא דלקת; הדרגה השנייה – פפולות ופוסטולות פצעים דלקתיים; הדרגה השלישית – פפולות ופוסטלות רבות ועור דלקתי מאוד והדרגה הרביעית – אקנה שמלווה בנודולות, עוד דלקתי בדרגה הקשה ביותר. פפולות עמוקות עלולות לגרום להצטלקות בלתי הפיכה של העור ואין ספק שיש לטפל באקנה בזמן ובאופן איכותי ויעיל, כך שלא יפגע בעור גם בהמשך".

מהם הגורמים לאקנה?

"שינויים הורמונליים עם נטייה גנטית הם הגורמים העיקריים לאקנה. היום ההתפתחות מהירה מאוד, ואקנה יכול לפרוץ כבר בגילאי 10-13. חשוב לטפל באקנה מיד כשהוא מתחיל. חשוב להבין שהעור אינו רק מעטפת חיצונית המושפעת רק מגורמים חיצוניים, זהו איבר רגיש המושפע ממצבים נפשיים ובריאות כללית ואקנה הוא דוגמה מצוינת. ידוע שמתח נפשי ושינויים במצב הרוח מחמירים את האקנה, לכן מטופליי הם לרוב גם חיילים וחיילות רבים, סטודנטיות וסטודנטים שנמצאים בלחץ עצום ובעידן הקורונה שהחמירה את המצב הנפשי זה מתבטא גם בקרב מבוגרים".

טיפול מותאם ומדויק

המטופלים של ורד הם מכל שכבות הגיל. החל מילדים ובני נוער, מגיל 14 ומעלה ועד מבוגרים. לכל אחד מהם היא מתאימה טיפול המותאם לגיל, לרגישויות ולחומרת הבעיה.

"אני מטפלת גם בילדים עם צרכים מיוחדים הסובלים מאקנה והטיפול בהם מתבצע באופן שונה. הטיפול שלי תמיד משלב רגיעה, אמפתיה, סובלנות ותמיכה", היא מספרת, "יש ילדים שחוששים מאוד מטיפול וצריך לטפל בצורה רגישה ולא מכאיבה, ולכן יד קלה ועדינה מאוד חשובה לטיפול".

כדי לעמוד מקרוב על הרגשויות, המצוקות ובפרט סוג הבעיה, עד לפני הטיפול מבצעת ורד אבחון מול המטופל. "יש סוגי אקנה שונים והטיפול הוא לפי סוג האקנה והאזור כשכל אזור מקבל טיפול אחר בהתאם", היא מסבירה, "לכן יש לפני הכל לאבחן. מטרת הטיפול היא לרפא את האקנה הקיים ואף למנוע התפרצות חדשה של אקנה. אני מלווה את המטופל מתחילת התהליך ועד סופו ומקיימת קשר רציף בכל זמן שצריך אותי. אם, לדוגמה, יוצא פצעון דלקתי גדול, הילדים מוזמנים להגיע אליי לניקוז נקודתי – ללא תשלום, כיוון שאם לא עומדים בפיתוי ונוגעים בפנים לבד זה עלול לגרום לחדירת החיידקים עמוק יותר ואף להשאיר צלקת שתישאר הרבה זמן".

סבלנות והקשבה לאורך כל התהליךצילום: באדיבות בוטיק של יופי

ורד מוסיפה כי המטופלים מגיעים אליה אחת לשלושה שבועות עד חודש, כאשר הטיפול בקליניקה נמשך כשעה בממוצע וכולל ניקוי יסודי, מסאז' ומסכה מותאמת. "אני עובדת עם חומרים שקוטלים את חיידק האקנה. ההצלחה של הטיפול היא תוצר משולב של עבודה בקליניקה ועבודה בבית עם חומרים פעילים. נדרשת אחריות מצד המטופלים להמשיך את הטיפול בבית. אני עומדת בקשר עם המטופלים שלי לגבי שינויים במינונים של החומרים והטיפול לפי התוצאות".

ורד שבה ומדגישה את חשיבות הטיפול והאבחון מוקדם ככול שניתן עם התפרצות האקנה. "כך ניתן להיפטר טוב ומהר יותר מהבעיה", היא אומרת, "אני מאמינה ביד טובה ובחומרים טובים ואיכותיים. אם שני אלו עובדים נכון ומדויק, מגיעים להצלחה. אני עובדת עם מיטב המעבדות בארץ, עם מוצרים שמאופיינים בחדירה מדויקת של חומרים פעילים לשכבה הדרושה לטיפול בעור. השיטה מעניקה פריצת דרך בטיפול בבעיות עור, אקנה לסוגיו, כתמים כתוצאה מאקנה וצלקות. התוצאות שמתקבלות בעלות אחוזי הצלחה גבוהים. בכך הטיפול מבטל את הצורך בשימוש בתרופות למיניהן, כולל אנטיביוטיקה.

ולסיכום מסבירה ורד: "סטיב ג'ובס אמר פעם 'כדי שנישן טוב בלילה האסתטיקה והאיכות חייבים להתבצע לאורך כל הדרך'. כשמדובר באנשים אין מקום לפשרות, בוודאי לא על רמת האיכות. אני מחכה לכן ולכם עם מענה אסתטי מדויק ואחראי".

ורד יצחקי - בוטיק של יופי
קליניקה: צפון תל אביב
טלפון: 050-5407879
למעבר לאתר>>>
למעבר לאינסטגרם>>>
למעבר לפייסבוק>>>
לפנייה בדוא"ל>>>