נטורופתיה ורפואה משלימה: לחזור לאיזון דרך הטבע

גישת הטיפול מתבססת על שימוש ביכולות הריפוי הטבעיות של הגוף. לכל מטופל מותאמת שיטת טיפול ייחודית לו, לכן חשוב לבחור במטפל הנכון שיעניק אותה ויהיה קשוב לכל צורך

קים ביטי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צמחי מרפא על רקע טורקיז
נטורופתיה ורפואה משלימה: לחזור לאיזון דרך הטבעצילום: shutterstock
קים ביטי
תוכן שיווקי

רבים מאמינים כי בכוחו של הגוף שלנו לרפא את עצמו, כאשר כל שעלינו לעשות הוא להיות קשובים אליו ולהשתדל לחיות אורח חיים בריא. הנטורופתיה מתבססת על אמונה זו ומטרתה לזהות את הבעיות שעלולות לפגוע בתהליך הריפוי - תוך מתן טיפול טבעי לטובת חיזוק הגוף והנפש. כיוון שלכל אדם שיטת טיפול אינדיבידואלית, חשוב לבחור במטפל שידי להעניק אותה וילווה את התהליך מקרוב. בין המטפלות: ענת גולדברג ואירית שרון.

nullענת גולדברג

על המטפלת: ענת גולדברג היא מטפלת נטורופתית העובדת בעזרת כלים טבעיים של הרפואה הפונקציונלית ומשלבת שיטות נוספות כמו: ארומתרפיה, רפלקסולוגיה, פרחי באך, תטא הילינג ואורתומולקולריה. ענת עשתה את ההכשרה שלה בקמפוס "ברושים" ומתמחה בכלים טבעיים לאיזון הורמונלי לנשים. ענת מספרת שהיא רוצה לעזור לנשים להכיר את מגוון הכלים הטבעיים שיש ברשותן ושחשוב לה כאישה להעלות את המודעות ל"איך ניתן למצות את הפוטנציאל העצום הגלום בתוכך".

איזה טיפול/שיטה מציעה: "נטורופתיה היא שיטת טיפול הוליסטית שיוצאת מתוך ההנחה שהאדם הוא שלם", מדגישה ענת. "לפיה, לגוף, לנפש ולרוח ישנה מערכת יחסים הדדית עם קשרים מובהקים ביניהם". ענת מטפלת בעיקר בתטא הילינג, משום שהטיפול משלב מדיטציה ודמיון מודרך והמטרה שלו היא לעזור למטופל להבין ולהכיר אילו אמונות יוצרות את הדפוסים שלו, פיזיים ורגשיים כאחד.

"לגוף, לנפש ולרוח ישנה מערכת יחסים הדדית עם קשרים מובהקים ביניהם"צילום: אריאל שפיגל

"בשיטה זו, ההנחה היא שהמציאות היא תולדה של המחשבה ואם חוקרים לעומק את השורשים, ניתן לשנות את המציאות החיצונית". בטיפול עם צמחי מרפא, ענת מרכיבה פורמולה של צמחים למטופל תוך שהיא לוקחת בחשבון את סך הדברים שרוצה לטפל בהם. "צמחים אלה מאזנים את הגוף ונותנים מענה מקיף יותר. ברפלקסולוגיה אני מתבססת על תורת השתקפות האיברים, כלומר, שכפות הרגליים הן תמונה לכל הגוף. באמצעות שיטה זו, אני מבצעת עיסוי ממוקד, יוצרת הזרמה טובה יותר של כלי דם בגוף ועוזרת למטופל להתחבר למקומות רגועים יותר, מה שמאפשר הבנה של תפקידים נפשיים של הגוף".

למי מתאים הטיפול: לכל מי שרוצה לחזק ולעודד את הגוף והנפש, מטופלים שפתוחים ללמידה חדשה על אורח חיים בריא יותר ודוגלים בתהליך של שימוש בדרכים טבעיות. השיחה הראשונה עם המטופל כוללת שאלון על מנת להבין את הרקע הרפואי והפיזי שלו וגם את מדד מצב הרוח שלו והתשוקה לחיים. כך ענת יודעת לאן לכוון את אופי הטיפול מאחר והוא משתנה מאדם לאדם. כמו כן, במהלך הטיפול היא משלבת גם תפריט תזונה וצמחי מרפא על מנת לחזק את הגוף באמצעות כוחות הריפוי הטבעיים שלו. ענת מקבלת בקליניקה בתל אביב ברחוב שלום עליכם וכן עושה טיפולים גם בזום.

במהלך הטיפול היא משלבת גם תפריט תזונה וצמחי מרפאצילום: שרון קול

טיפ למטופל: "למי שרק מתחיל בתהליך, צריך לדעת שלכל בעיה בחיים יש סיבה ושיש להסכים להקשיב כדי להבין אותה. למי שנמצא בתוך התהליך, אני בוחרת את הכלים בהתאם למצב וממליצה לעשות שינוי חשיבה באורח החיים".

ענת גולדברג
למעבר לאתר >>

----------------------

nullאירית שרון

על המטפל: אירית שרון היא נטורופתית, הרבליטית קלינית, מטפלת הוליסטית ותזונה טבעית, קואוצרית, ומאסטר ב-NLP כאשר תחום העיסוק העיקרי שלה הוא עם נשים בגיל המעבר וספורטאים. במשך שנים עבדה אירית בחברה גדולה שסיפקה לה את כל התנאים הנוחים, עד שיום אחד, בעקבות משבר אישי, החליטה לעשות שינוי בחייה וללמוד נטורופתיה ורפואה משלימה. מאותו היום, חרטה על דגלה לדייק אנשים לבריאותם הפיזית והמנטלית. כיום, היא מטפלת במגוון רחב של אנשים, עוסקת גם בנושאים של ירידה במשקל ומשתמשת במגוון כלים שרכשה במהלך הדרך: צמחים, תוספי תזונה, דמיון מודרך ועוד.

על השיטה: "הטיפול הנטורופתי הוא משלים לרפואה המערבית, מבוסס על מחקרים ועובדות קליניות וכולל התייחסות מקיפה למצב הרפואי תוך איתור שורש הבעיה", מדגישה אירית. "הנחת הנטורופתיה היא שתפקודים גופניים ורגשיים משולבים אחד בשני כשהמטרה העיקרית היא לטפל, לרפא ולמנוע מחלות".

כמו כן, כהרבליטית מוסמכת, אירית משתמשת בצמחי מרפא משום שבאלה מצויים לדבריה חומרים פעילים רבים אשר "יכולים לתת מענה למגוון רב של בעיות רפואיות ונפשיות וכמאסטר ב-NLP, אני משלבת טיפול משלים של תזונה ותודעה. הטיפול הנטורופתי יכול גם לעודד שינוי תזונתי, ירידה במשקל ובעיקר יכול להתאים לנשים הנמצאות בגיל המעבר ורוצות שינוי בריאותי".

"הטיפול הנטורופתי יכול גם לעודד שינוי אצל נשים הנמצאות בגיל המעבר ורוצות שינוי בריאותי". אירית שרוןצילום: איילת גולד

אי לכך, אירית יצאה במיזם נפלא והקימה קבוצה של נשים בגיל המעבר שמטרתה לתת מידע אודות התקופה הזו, הסברים איך ניתן להתמודד, תפריטי תזונה וחיזוקים. מעבר להתמחותה בנשים בגיל המעבר, אירית משתמשת בתזונה אנטי דלקתית ותוספי תזונה מותאמים על מנת להקל על הסימפטומים של אנדומטריוזיס, שהיא כאמור מחלת גינקולוגית המופיעה לרוב אצל נשים בגיל הפריון. טיפול זה הוא תמיד בשילוב עם הטיפול הקונבנציונלי שהאישה עוברת.

במשך 3 פעמים ביצעה אירית את טריאתלון "איש ברזל", בעיקר כדי להוכיח לעצמה את הניצחון ושהכל אפשרי בחיים. לכן היא גם עובדת עם המון ספורטאים, מלווה אותם מנטלית ותזונתית ומעוררת אצלם השראה בזכות הדרך והנחישות שלה.

מתקופת הקורונה אירית החלה לקבל מטופלים גם באונליין ולא רק בקליניקה שלה בנשר והרצון הכי גדול שלה זה להצליח להתאמים לכל מטופל/ת איזון בריאותי ותודעתי.

טיפ למטופל: אירית מייעצת לכל אדם שמתחיל תהליך בראש ובראשונה לשמוח על זה. אחר כך, "להיות עם אורך רוח ולקבל את זה ששום דבר לא קורה ביום אחד - צריך להתמסר לתהליך ולצבור כלים כדי להגיע למטרות שלנו".

אירית שרון
טלפון: 0522995533
קישור לעמוד פייסבוק >>
קישור לקבוצת נשים בגיל המעבר – מדברות על הכל >>

האמור בכתבה אינו מהווה משום המלצה או חוות דעת מקצועית והוא אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מוסמך בתחום.