מעצבי פנים: הכירו את האנשים שיעצבו לכם את דירת חלומותיכם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עיצוב פנים
מעצבי פנים: הכירו את האנשים שיעצבו לכם את דירת חלומותיכםצילום: Milkos | Dreamstime.com
לידור יעקב, תוכן מקודם
תוכן מקודם
לידור יעקב, תוכן מקודם
תוכן מקודם

מנצ'י מלר: 20 שנות ניסיון ביצירת חללים שמשרים נוחות ורוגע לפי תורת הפנג שווי

מבטא ספרדי כבד וחיוך שפשוט לא יורד מהשפתיים הם כמה מהרשמים הראשונים שתקבלו ממעצבת הפנים הוותיקה מנצ'י מלר - ילדית צ'ילה שעלתה לישראל בגיל 17, ונכנסה לתחום עיצוב הפנים המקומי כבר לפני 20 שנה. 

דירת שלושה חדרים בתל אביב בסגנון עיצוב אקלקטיצילום: פוטו אלכס

במהלך הקריירה בנתה מלר רפרטואר מרשים של פרויקטים – הן בעיצוב בתים פרטיים, והן בעיצוב חללים מסחריים ומשרדים, וצברה רשימת לקוחות ארוכה בה נכללים גם שמות מוכרים כמו מעצבת האופנה חגית טסה, לה עיצוב מלר את החנויות בתחילת דרכה, כמו גם את ביתה הפרטי, ושחקנית התיאטרון האגדית ליאה קניג לה עיצבה מלר חדר אמבט עם פינת איפור זוהרת – בדומה לזאת לה היא רגילה מהתיאטרון. 

יחד עם זאת, מלר מבהירה שגם היום, לאחר שנים של ניסיון, אין כזה דבר עבודה קטנה מידי בעבורה: "אני לוקחת כל עבודה – לא משנה אם מדובר בעיצוב מחודש של פינה בבית, עיצוב חדר אחד, או בית שלם. גודל עבודה לא משנה", היא מבהירה. 

שילוב תורת פנג שווי בעיצוב מרפאת שיניים לילדים - מאזן סגנון חיים ישראלי דחוסצילום: פוטו אלכס

תהליך העבודה עימה מתחיל במחקר, כפי שהיא מגדירה זאת – לימוד מעמיק שלה את בני הבית: "בפגישה ראשונה אנסה להבין לעומק את הטעם והסגנון של בני הבית. פעמים רבות אגיע לזוגות צעירים שלא אוהבים דבר ממה שיש להם, אך בכל זאת אחפש איתם אפילו רהיט אחד אליו הם מחוברים וממנו אתחיל להבין את טעמם העיצובי. חשוב לי להבין לעומק את סגנון החיים של בני הבית – במה הם עובדים, באיזו תדירות וכמה אנשים הם נוהגים לארח, כל שאלה כזאת תשפיע על עיצוב הבית". 

מנצ'י מלר - ילידת צ'ילה שעלתה לישראל בגיל 17, ונכנסה לתחום עיצוב הפנים המקומי כבר לפני 20 שנהצילום: דינו מנדראה

אחד מעמודי התווך העיצוביים שמנחים את מלר בעבודתה היא תורת הפנג שווי – תורה סינית עתיקה שמציעה עיצוב חלל בצורה תומכת ומיטבית לאדם: "כשאנשים נכנסים לחללים בעיצובי הם אפילו לא שמים לב להשפעת הפנג שווי. לא מדובר בפסלי פילים, משפטי חכמה סיניים על הקירות או דקורציה אסיאתית, אלא בחלוקה נכונה של החלל, ריבוי אור טבעי, סידור רהיטים בצורה זורמת וללא חסימות. גם כאשר יש לי לקוחה שאיננה מאמינה בפנג שווי אני בכל זאת אשתדל לעמוד בכללי הבסיס הללו, מאחר והם מייצרים חלל נעים יותר לשהייה. אחד מהדברים שתמיד אומרים לי  על חללים שעיצבתי זה שיש בהם תחושה נעימה, אנרגיות טובות, רוגע - אפילו בלי לדעת להסביר למה". 

מלר שמלווה פרויקטים משלב אדריכלות הפנים ועד לשלב ההלבשה הסופית שמה דגש על קשר טוב בינה לבין מזמיני הפרויקט: "שיפוץ זאת תקופה מלחיצה מאוד. כל מה שזוגות מטטאים מתחת לשטיח יצוף במהלך השיפוץ. אני משתדלת לעשות את החוויה לנעימה יותר, כזאת שתשאיר טעם טוב".    

מנצ'י מלר

חיה ושלמה אנגל 5, כפר סבא

טלפון - 052-3300092

לאתר האינטרנט של מנצ'י מלר

לעמוד הפייסבוק של מנצ'י מלר

לעמוד האינסטגרם של מנצ'י מלר

---------------------------------------------

גלית טויטו: סגנון עיצובי אלגנטי ותהליך עבודה מלא הקשבה וסבלנות

ממש כמו סגנונה העיצובי, כך גם השיחה עם גלית טויטו נינוחה ומעודנת. טויטו, שהגיעה אל תחום עיצוב הפנים לפני 19 שנה, לאחר לימודי עיצוב פנים בשלוחת הטכניון בשנקר, התמחתה בייחוד בעיצוב פנים של בתים פרטיים ודירות. במהלך השנים פיתחה סגנון אלגנטי ושקט המשלב בין צורות נקיות ומודרניות לבין חומרים טבעיים וצבעי אדמה ליצירת חמימות. 

במהלך השנים פיתחה גלית טויטו סגנון אלגנטי ושקט המשלב בין צורות נקיות ומודרניות לבין חומרים טבעיים וצבעי אדמה ליצירת חמימותצילום: שירן כרמל

בשנים האחרונות, גם בשביל גיוון והתפתחות אישית, מאתגרת את עצמה בעיצוב חללי עבודה ומשרדים: "הסגנון שלי בעיצוב בתים דוגל ביצירת מקום חם ומכיל, אך לא עמוס. בשנים האחרונות מתפתחת ההבנה שבסופו של דבר, אנחנו מבלים הכי הרבה זמן בעבודה, אפילו יותר מאשר בבית. עובדים רוצים להגיע למקום מפנק, עוטף, שיש בו תחושה חמימה.

"עבדתי לא מזמן עם סטרטאפ בתחום טכנולוגיית המזון. המשרדים שלהם צריכים להכיל מעבדות פיתוח סטריליות וממוכשרות, ואפילו במעבדה הם ביקשו שאייצר חלל חמים ומפנק. האופן בו אנחנו מבינים חללי עבודה משתנה – הם הופכים להיות נעימים, מכילים ורכים  – דומים לבתים במובן הזה, אך מתוחכמים יותר. מהבחינה הזאת זה יושב בדיוק על הסגנון העיצובי שלי", היא מספרת. 

בשנים האחרונות, גם בשביל גיוון והתפתחות אישית, מאתגרת את עצמה גלית טויטו בעיצוב חללי עבודה ומשרדיםצילום: ארז חיים

טיפ הזהב שלה בעיצוב חללי עבודה מפתיע משהו, ומעלה חיוך: אחד מהחללים שמקבלים יתר תשומת לב וחשיבה בעיצוביה, הם דווקא חדרי שירותים: "זה חדר פרטי שלי בתוך מקום ציבורי. חשוב שיהיה מאורגן בצורה שארגיש שחשבו עלי ודאגו לי. מתלה לתיק, מראה בתאורה טובה, פרטיות מקסימלית – אלו פרטים שיגרמו לי להרגיש נוח יותר גם כשאצא חזרה לעבוד בחלל הציבורי".  

גלית טויטו, שהגיעה אל תחום עיצוב הפנים לפני תשע עשרה שנה, לאחר לימודי עיצוב פנים בשלוחת הטכניון בשנקר, התמחתה בייחוד בעיצוב פנים של בתים פרטיים ודירותצילום: ארז חיים

על תהליך העבודה איתה היא מספרת: "תהליך עבודה מתחיל אצלי במשרד בכפר סבא, בפגישת היכרות עם הלקוחות בה אבין בה את הצרכים ואורח החיים – אני לא מעצבת בית לעצמי, שיהיה יפה בעיני, אלא מעצבת לאנשים חללים בהתאם למי שהם מבחינת סגנון ואורח חיים. לאחר תיאום ציפיות, יגיע שלב הסקיצות, כשהלקוח מתמקד בסקיצה נבחרת, אוציא תוכניות חשמל, אינסטלציה תאורה ועוד כולל כתב כמויות ומכרז לבחירת ספקים וקבלן. אני מלווה לקוחות גם בשלבי ריהוט והלבשה, ולא מאמינה בחצי עבודה. אם לקחתי עבודת אדריכלות פנים חשוב לי ללוות אותה גם בשלבי בחירת הצבעים לקירות, קרמיקה, ריהוט וסטיילינג - ליצירת מראה שלם".

הדברים שהיא מציינת כמאפיינים בייחוד את העבודה עימה הם איכפתיות, סבלנות, וסיום תהליך עבודה בצורה מכובדת: "אני אדם שלוקח דברים ללב ועובד מהלב. תקופת שיפוץ היא תקופה מלחיצה, לפעמים מוציאים קיטור גם על המעצב או על הקבלן – וזה בסדר.  בלת"מים ובעיות יצופו כל הזמן, אבל השנים לימדו אותי שהכל פתיר. אני הקול השפוי שמזכיר ללקוחות לקחת נשימה גם ברגעי משבר, ולהנחות אותם לקראת פתרונות. זה דורש ממני להשאר יציבה, שקולה, לתת תמונת מצב מלאה ואמתית. כאשר בעלי מקצוע מציגים הצעות מחיר לא ריאליות, תפקידי הוא להזהיר שמשהו פה לא מסתדר. אני תמיד אומרת שאני האיש הרע, ואני האיש הצודק", היא מוסיפה בחיוך, "ובכל מקרה כל פרויקט שלקחתי על עצמי אביא עד לסיום, ואעשה זאת בצורה מכובדת. תשע עשרה שנה במקצוע הזה לימדו אותי ששם טוב הוא הכל".

גלית טויטו - מעצבת פנים והום סטיילינג

התע"ש 20, כפר סבא

טלפון - 054-2082093

לאתר האינטרנט של גלית טויטו

לעמוד האינסטגרם של גלית טויטו 

לעמוד הפייסבוק של גלית טויטו 

---------------------------------------------

סטודיו 37: מעצבי פנים שונים בנוף הישראלי - תכנון ועיצוב פנים ללא "סטים", מתח בין ישן לחדש, בין חומרים גבוהים לנמוכים, בין פונקציונליות לאמנות. 

משרדי סטודיו 37 מכילים אסופה של סגנונות שונים שמשאירים את העין במתח נעים; חיבורים מעניינים בין חומרים וגוונים שונים, בתכנון אופטימלי של החלל יוצרת תחושה שלמהצילום: אביעד בר נס

הם לא צריכים לומר מילה. אם תכנסו ל"סטודיו 37" של צמד מעצבי הפנים דנה גוטמן ורותם סולרצ'יק ביפו, תבינו בשנייה הראשונה את מה ואת מי אתם הולכים לקבל: אסופת ספרי עיצוב ממקומות שונים בעולם לצד ספרי אדריכלות מקומית, נגרות עץ מלא חשוף בשילוב זכוכית מיוחדת, לצד מטבחון נירוסטה מדוגם וגרם מדרגות מסולסל בצבע אדום בוהק. עיצוב מרובד, רב שכבתי, יש שיכנו אותו "אקלקטי",, אך במובן הקלאסי של המילה - לפני שתאגידי ענק החלו לייצר מוצרים בעלי אותו שם עם הכלאות כביכול מפתיעות ביצור המוני.

משרדי סטודיו 37 מכילים אסופה של סגנונות שונים שמשאירים את העין במתח נעים; חיבורים מעניינים בין חומרים וגוונים שונים, בתכנון אופטימלי של החלל יוצרת תחושה שלמה. זה לא מה שציפת לו, אבל כל המרכיבים פשוט עובדים יחד בצורה הרמונית,  כמו מנת שף טובה.

הגישה הטוטאלית של דנה ורותם ניכרת בחשיבה העיצובית שלהם: כזאת שרואה בעיצוב הרבה מעבר לכלי אסתטי, שמטרתו לעשות דברים 'יפים'צילום: יואב גורין

יתכן כי הכלאות בין מרכיבים שונים עובדים להם טוב, מאחר והסטודיו עצמו הוא פרי הכלאה בין שניים – בני זוג במקצוע ובחיים, דנה ורותם, שלא רק חולקים חלל עבודה משותף, אלא פיתחו, בעשר שנות עבודה יחד, שיטת עיצוב ותכנון דואלית: "הגענו למצב שאנחנו מנהלים במקביל מספר רב של פרויקטים בסטודיו", מספרת דנה, "חשוב לנו לשמור על צורת העבודה האישית עימה התחלנו. לכן גם היום, בכל פרויקט שנכנס לסטודיו, העבודה תתחיל בחשיבה משותפת של שנינו, סיעור מוחות, בנית קונספט, עבודה על סקיצות – אלו שלבי דגירה משותפים. אחר כך, בשלב הניהול בשטח, אחד מאיתנו יתפוס פיקוד, אבל בצמתים המרכזיות של הפרויקט - שנינו על התכנון, היצירה והחשיבה, על מענה לאתגרים הצצים בדרך, על מציאת פתרונות ומתן תגובות. ההחלטות הקריטיות הן משותפות". 

האם עבודה יחד עם בן או בת הזוג לא יוצרת מצב שאין ממש הפרדה בין עבודה לחיים עצמם? 

מעצבי הפנים דנה גוטמן ורותם סולרצ'יקצילום: אורית פניני

"לחלוטין. אין הפרדה", מסכים רותם, "דנה ואני חיים את התהליך. זה בא לידי ביטוי במערכת יחסים קרובה עם הלקוחות: אנחנו יוצאים ל'דאבל דייט' עם זוגות להם אנו מתכננים את הבית. נוצר לנו קהל לקוחות שמלווה אותנו כבר כמה שנים טובות. עם כל זוג או משפחה שיוצא לנו לתכנן ולעצב בעבורם, נוצרת מערכת יחסים מאוד טובה ונעימה לאורך כל התהליך וגם הרבה לאחר סיום הפרויקט המשותף.

הבתים היפים בישראל | סטודיו 37 | תכנון ועיצוב פנטאהוז עם בריכה על הגג.ראיון עם ינאי פרישר 'חי בלילה'קרדיט: סטודיו 37

"גם בנסיעות זוגיות לחו"ל של דנה ושלי לחו"ל, תמיד נשלב אירוח במלונות מיוחדים, מסעדות מעניינות, תערוכות אמנות ועיצוב, התחדשות בחומרים וטכנולוגיות, כנסים מקצועיים. נסיעות השראה מכל סוג שהיא, בין אם אורבאנית ברחובות לונדון ובין אם חופשה טרופית במדינת עולם שלישי. אנחנו נופשים – אבל עובדים. אנחנו גם לוקחים את העבודה הביתה, אחרי כל פגישת עבודה, החפירות והדיונים ממשיכים גם בבית. עיצוב בשבילנו הוא לא מקצוע, הוא חיים, במובן הכי עמוק של המילה", מסכם רותם, "זאת סוג של התמכרות – אבל התמכרות חיובית". 

הגישה הטוטאלית של דנה ורותם ניכרת בחשיבה העיצובית שלהם: כזאת שרואה בעיצוב הרבה מעבר לכלי אסתטי, שמטרתו לעשות דברים "יפים". "פחות פונים אלינו בכדי לעשות התאמות בין כרית שתתאים לשטיח. לא שיש בזה משהו רע, פשוט הכיוון שלנו הוא אחר".

מספרת דנה, "חשוב לנו להגיע עם הלקוחות שלנו להבנה עמוקה הרבה יותר. זה יכול להיות תחושה שהלקוח קיבל כשישב באיזו מסעדה בניו יורק, ננסה להבין איתו מהי התחושה הזאת? איך אנחנו מייצרים אותה גם בחלל שנתכנן בעבורו מבלי שזה ירגיש כמו תפאורה או תחפושת. אני תמיד אומרת שאנחנו יוצרים שבין חומר לרוח. אנחנו מייצרים חומר – בית, שאוצר בתוכו רוח – תחושות התעלות נפש, הרמוניה, אופטימיות, הומור, שלווה והשראה לאנשים שחיים בו".

סטודיו 37 - תכנון ועיצוב פנים

יהודה הימית 28, תל אביב-יפו

לאתר האינטרנט של סטודיו 37

לעמוד הפייסבוק של סטודיו 37

לעמוד האינסטגרם של סטודיו 37

לעמוד הפינטרסט של סטודיו 37
---------------------------------------------
איילת שטיין - סטודיו In-Design: מתאימה את העיצוב לאופי הלקוח ולתקציב

סגנון העיצוב של איילת הינו עכשווי ומאופיין בקווים נקייםצילום: דרור קליש

איילת שטיין מעצבת פנים עצמאית כבר למעלה משבע שנים. אחרי שהשלימה תואר שני בגיאוגרפיה, ועשתה מחקר על סגנון חיים, היא עזבה את מקום עבודתה במשרד הממשלתי בו עבדה במשך שנים, והחליטה להגשים את החלום, וללמוד עיצוב פנים.

"תחום עיצוב הפנים תמיד ריתק ומשך אותי", מספרת איילת, "אז שיניתי מסלול באמצע החיים והחלטתי ללמוד עיצוב פנים בטכניון". 

כיום איילת מלווה לקוחות בתהליך שיפוץ, בניה ועיצוב נכסים למגורים, החל מדירות קטנות ועד בתים פרטיים ודירות יוקרה. לקוחותיה מגיעים מאזור המרכז, גוש דן, השפלה והשרון. 

"חשוב לי להתאים את השיפוץ והעיצוב של הנכס לצרכי הלקוח ולאופיו", מדגישה איילת. בפגישות ההכרות עם הלקוחות חשוב לה להבין לעומק את הלקוח וצרכיו, מהו אופי הנכס, מהות הפרויקט הצפוי ומה התקציב שיש לרשות הלקוח לצורך השיפוץ.

לאחר שמחליטים לצאת יחד לדרך, איילת ממפה את החלל הפנימי של הנכס על מבנהו ומידותיו,  כנקודת מוצא לתכנון השיפוץ."אני מתכננת יחד עם הלקוח את השיפוץ, בין אם מדובר בשדרוג נקודתי באחת הפינות בבית ובין אם מדובר בהריסה ובנייה מחדש של כל החללים בנכס", מספרת איילת.

לאחר הכנת מספר סקיצות אפשריות לנראות הנכס לאחר השיפוץ, הלקוח בוחר בסקיצה אחת, ואיתה יוצאים לדרך. "בשלב הזה קריטי להכין את כל תכניות העבודה לאנשי המקצוע השונים", מדגישה איילת, "החל מתכנית חשמל ואינסטלציה, תאורה, פרישות של החדרים הרטובים, פרישת ריצוף, תכניות נגרות ועוד".

בתכנון החללים, דבר לא נעלם מעיניה של איילת, והיא מתייחסת גם לרהיטים ולחפצים  שיש למצוא עבורם מקום בבית."חשוב לי לברר עם הלקוחות אילו פריטים הם מעוניינים לקחת איתם אל הנכס לאחר השיפוץ,  ולשלב אותם לצד הרהיטים והאביזרים החדשים, כדי שבסיום התהליך הבית יכיל את כל הדרוש עבורם".

איילת מתכננת עם הלקוחות את פתרונות האחסון בבית, שלדבריה להם יש חשיבות מכרעת, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בדירות קטנות וצפופות.

איילת מתכננת עם הלקוחות את פתרונות האחסון בבית, שלדבריה להם יש חשיבות מכרעת, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בדירות קטנות וצפופותצילום: איילת שטיין

תהליך הליווי כולל גם בחירה משותפת של ספקים – החל מכלים סניטרים, מרצפות וחיפויים, גופי תאורה ועד רהיטים ואביזרים ("מאריח ועד שטיח" לדבריה), כאשר איילת מתאימה את הספקים והחומרים הנבחרים להעדפות הלקוח, הן מבחינה עיצובית והן תקציבית.

סגנון העיצוב של איילת הינו עכשווי ומאופיין בקווים נקיים, אך גם כאן חשוב לה להתאים את סגנון העיצוב להעדפות ולאופי של הלקוח. "ללקוח שאוהב צבעים עזים אעצב דירה ססגונית, ללקוח שחשובה לו חמימות אציע עיצוב עם נגיעות כפריות".

עם תחילתו של השיפוץ בפועל, איילת נוכחת בשטח ובודקת שכל אנשי המקצוע פועלים על פי התוכניות שהוכנו עבורם. "לא פעם קרה שהגעתי לנכס וזיהיתי בזמן אמת שאיש המקצוע סטה מהתוכנית. כשזה קורה, אני מתקנת ומוודאת  שהביצוע ייערך בהתאם לתוכניות.

"מבחינתי התהליך מושלם רק לאחר שהשיפוץ מסתיים והלקוחות נהנים מהנכס החדש או המשופץ", אומרת איילת. 

איילת עברה הכשרה בעמותת נגישות ישראל וכיום יש לה ידע וכלים לעצב את הבית באופן מונגש לבעלי מוגבלויות ולצרכיהם.

מעצבת הפנים איילת שטייןצילום: דובי פיינר

כמו כן, בחודשי הקיץ יצא לאור ספרה "המדריך לשיפוץ ולעיצוב הבית", המיועד לחובבי עיצוב פנים באשר הם, וכולל מידע חשוב והכוונה לכל מי שבכוונתו לשפץ את הבית, וכן לאנשי מקצוע וספקים בתחום הנדל"ן והשיפוצים. 

איילת שטיין - מעצבת פנים

מגדלי דימרי, מודיעין

טלפון - 052-2257664

לאתר האינטרנט של איילת שטיין

לעמוד הפייסבוק של איילת שטיין

לעמוד האינסטגרם של איילת שטיין

---------------------------------------------

Elements: אדריכלות ועיצוב פנים בשיטה אחרת

בעשור של עבודה יחד, פיתחו שלושת השותפים המנהלים את המשרד - מיטל שומר, מריאנה דובניקוב, ויבגני דובניקוב שיטת עבודה משותפת, בה לכל אחד נישת התמחות משלו בתוך תהליך העיצוב: "כשלקוח מצטרף למשפחת  Elements הוא לא מקבל מעצב פנים אחד שעובד עליו – אלא צוות של אנשי מקצוע, לכל אחד נישת התמחות משלו", מספר יבגני. מיטל היא בוגרת תואר בעיצוב פנים של המכון הטכנולוגי חולון, מריאנה גם היא בוגרת עיצוב פנים של אותה התוכנית, וכמו כן גם בעלת תואר הנדסאי אדריכלות. יבגני הוא בעל תואר בניהול טכנולוגיה עם התמחות בניהול פרויקטים ומנהל פרויקטי בניין מטעם הטכניון, ומספק פתרונות טכניים וטכנולוגיים לכל פרוייקט עליו עובדים ב- Elements: "זאת שיטת עבודה שחוסכת ללקוחות המון כסף, מאחר ואנחנו לא צריכים להעזר ביועצים חיצוניים כגון אינסטלציה או חשמל – זה שירות שאנחנו מספקים כחלק מתהליך התכנון והעיצוב של הפרויקט", מוסיפה מריאנה. 

עשור של מאות פרויקטים חכמים ורעננים של עיצוב בתים פרטיים וחללים מסחרייםצילום: דימיטרי פיסטרוב

בעשר שנים של עבודה משותפת, הוציאו שלושת השותפים לא רק מאות פרויקטים חכמים ורעננים של עיצוב בתים פרטיים וחללים מסחריים, אלא גם יצרו תחושה משפחתית במשרד – בין השותפים, ומול הלקוחות: "יבגני ומריאנה הם אכן משפחה", מספרת מיטל, "ואני והם - זה כבר כמו משפחה – אחרי שעברנו חתונות, לידות והצלחות יחד"' היא מסיימת בחיוך. 

אז איך בעצם נראית העבודה איתכם?

"אנחנו יושבים יחד על כל פרויקט ועושים סיעור מוחות משותף, במהלכו כל אחד מביא את תחום ההתמחות והראיה שלו. אנחנו מסתדרים טוב כי לשלושתנו יש תפיסת עולם משותפת לפיה אין דבר כזה אי אפשר –יש רק איך אפשר", מספרת מריאנה. ויבגני מוסיף: "לא רק בשלב החשיבה אנחנו עובדים יחד, אלא גם בניהול הפרויקט בפועל: לאחר שנפגשים עם הלקוח ומבינים את הרצונות והחלומות שלו, אני אגיע לבצע מדידות עם כל הציוד הנחוץ: לייזרים, מדידת זויות, בדיקת ברזלים בקירות וכו'. לאחר שנבחרה תוכנית מול הלקוח מיטל תוציא תוכנית עבודה, ומריאנה תנהל פגישות עם לקוחות לבחירת כלים סניטריים, תאורה ריצוף וכדומה".    

 חלקו של יבגני בתוך תהליך העיצוב המשולש בולט מאוד בהשוואה למשרדי עיצוב אחרים, שנוהגים להעזר לאורך הדרך ביועצים חיצוניים: "מאחר ואני מלווה כל פרויקט שנכנס לסטודיו, היעוץ הטכני מובנה בתוך תהליך העיצוב", מסביר יבגני, "אנחנו מציעים פתרונות עיצוביים שהם לא רק יפים אלא חכמים. יצא לי לא מזמן להפגש במקרה באתר עם קבלן שאנחנו לא מכירים, הלקוח בחר אותו לפרויקט – היה חשוב לו לגשת ולומר לי שהוא בחיים לא ראה תוכניות מפורטות ופתרונות יצירתיים כמו שלנו. 'אנשים לא מבינים מה הם מקבלים מיכם' הוא אמר לי 'אתם ההייטק של תחום העיצוב'".   

"הסגנון שלנו הוא מודרני חם"צילום: עדי אקשטיין

לצד פתרונות טכנולוגיים ברמה גבוהה, עבודת צוות ואווירה משפחתית, מצטיינים עיצוביהם של משרד Elements בנקיון צורני מודרני – אך גם חמים ומזמין: " אנחנו מאוד מתאימים את עצמנו ללקוח - לבקשות, לרצונות, ולסגנון החיים שלו. לאורך עשור באמת שיצא לנו לעצב בכל הסגנונות", אומרת מיטל, "אך אם אתבקש להגדיר את הסגנון שלנו בשתי מילים זה מודרני חם. בכל פרויקט נשתמש בהרבה שילובים של חומרים: עץ או בריקים, לצד מתכת, זכוכית או בטון – אלו שילובים שיוצרים ניגודיות יחד עם עושר וחמימות בחלל".

הצוות - מיטל מריאנה ויבגני צילום: דמיטרי פיסטרוב

אחד הפרויקטים בהם סגנונם העיצובי של Elements בא לידי ביטוי בצורה נפלאה הוא עיצוב פנטהאוס במודיעין: "מדובר בלקוח חוזר לו עיצבנו את הבית הקודם, ומאחר והיה מרוצה המשכנו גם לעיצוב ביתו החדש", מספר יבגני. "בריף הלקוח כלל שימוש בעץ – אלו אנשים משפחתיים וחמים שאוהבים לארח ואוהבים את החמימות והאלגנטיות של העץ", מספרת מיטל ומריאנה מוסיפה: "היה בעיצוב הפנטהאוס אתגר עיצובי לא קטן מאחר ובני הבית ביקשו לייצר חלל חם, משפחתי ומזמין מחד, אך גם אלגנטי יוקרתי ונקי מאידך. גם ברמה הטכנולוגית החלל זימן אתגרים, מדובר בבית עם זויות מטורפות, אין כמעט פינה אחת שהיא 90 מעלות. מצאנו פרקט מיוחד בחצאי משושים שמטשטש את הזויתיות של הדירה. שילבנו חומרים כמו שיש טבעי, וקוריאן, ויצרנו משחקי תאורה – וריבוי מקורות אור, שזה משהו שהוא מאוד אנחנו. את הטאץ' האלגנטי ניתן לראות גם בפאנלים של עץ טבעי ובווילונות שנמתחים מהתקרה ונותנים תחושה ורטיקלית לחלל".

Elements אדריכלות ועיצוב פנים

כתובת: דזיין סנטר, לח"י 2 בני ברק, קומה 3

טלפון: 052-788-9798, 072-395-3636

לאתר של Elements >>>

לעמוד הפייסבוק של Elements >>>

כתובת המייל >>>