יקבים בצפון: הרשימה שכל חובב יין חייב להכיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יקבים בצפון - תמונה ראשית
צילום: Flynt
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

השילוב של יין טוב לצד נשנוש טעים ומפנק יכול לשדרג כל יום שמתחיל ברגל שמאל. אך צירוף של טבע גלילי ירוק למשוואה כבר הופך את החוויה לאירוע מיוחד עם ניחוח של חופשה. בצפון הארץ קיימים לא מעט יקבים המציעים מבחר יינות איכותיים שישמחו לארח את המבקרים באזור - שיוכלו ליהנות ממרכזי מבקרים אינטימיים, טעימות בשפע ומהאווירה הנעימה של הסביבה כולה. בין היקבים באזור: יקב בזלת, יקב כישור, יקב ברניקייקב נטופה ויקב דומיין סרור.

יקב בזלת: יין ציוני ישמח לבב אנוש

אם תשאלו את יואב לוי, יינן והבעלים של יקב בזלת איך הכל התחיל, סביר להניח שהוא יענה לכם במילה אחת "בטעות", לאחר מכן יסביר שהוא בסך הכל רצה יין טוב ליד הסטייק. רצה ועשה. אז כן, בשנת 1998 עשה לוי את צעדיו הראשונים בתחום ייצור היין, והיום היקב שבבעלותו מייצר כ- 100,000 בקבוקים בשנה. "היינו יקב הבוטיק הראשון ברמת הגולן", מספר לוי בצנעה, אך ניכר בקולו שהוא גאה על הדרך שעשה מאז "ביקבק" את הבקבוק הראשון. "תחום היין הוא נושא גדול שמצריך גם לימוד מעמיק שלו ולא פחות חשוב מזה הרבה אהבה לאדמה, לחקלאות ובעיקר לכרמים".

יקב בזלת - יקב הבוטיק הראשון ברמת הגולןצילום: עפר בלנק

לוי, שלמד את הנושא בארץ ובחו"ל, מבין היטב ש- 90% מאיכות וטיב היין שיוגש בסופו של דבר לשולחן תלוי בענבים שהוא מגדל. זאת הסיבה שהיינות של יקב בזלת מופקים כולם מהכרמים שהם מגדלים בעצמם על אדמת הבזלת שרמת הגולן מאופיינת בה. גם הלוגו של היקב קשור קשר עז למקום. "לוגו היקב מורכב ממטבע עתיק שעליו מוטבע דיוקנו של האל דיוניסוס, אל היין והפריון, אבי הצהלה, שמחת החיים והחגיגה האינסופית, וזוהי דרכנו ביקב בזלת הגולן", אומר לוי.

ביקב בזלת מייצרים מספר סוגי יין, הידוע ביניהם הוא הקברנה סוביניון, אך גם שרדונה, רוזה ומרלו. בנוסף, הם מייצרים "BLEND" (ממסך), כלומר יינות שהם שילוב של מספר זנים של ענבים. "היקב שלנו הוא קודם כל יקב ציוני שנוהג על פי רוח המפקד. אנחנו מארחים מדי שנה אלפי חיילים במרכז המבקרים שלנו חינם, תומכים בקהילה, נהנים מהנתינה וגאים על כך", ממשיך לוי. "אנחנו היקב הראשון שעל הפקק של אחד מסוגי היין שלנו מודפס דגל ישראל ובקרוב זה יקרה גם על שאר היינות שלנו".

"היקב שלנו הוא קודם כל יקב ציוני שנוהג על פי רוח המפקד"צילום: דני מקום

יקב בזלת ממוקם במושב קדמת צבי במרכז רמת הגולן, הקרוב ליישוב קצרין, כך שהוא מהווה נקודת עצירה מצוינת בביקור הבא שלכם באזור, אך גם לגמרי מצדיק נסיעה במיוחד כדי להתארח במרכז המבקרים. "המרכז שלנו חמים ואינטימי ויכול להכיל קבוצה של עד 50 איש בו זמנית", מסביר לוי. "תוכלו לפתוח את הביקור בצפייה בסרטון קצר שמסביר על תולדות המקום, תתנסו בטעימות של יינות מסוגים שונים אותם תוכלו ללגום על המרפסת שלנו שמשקיפה על הנוף הקסום שמקיף אותנו, וגם ליהנות מגבינות ולחמים שמוגשים לצד היין, וכמובן לרכוש ממגוון היינות. בתיאום מראש ניתן גם להזמין ארוחות משובחות לקבוצות". בנוסף, יקב בזלת ערוך גם לאירועים וכנסים של עד 1,000 מוזמנים שיתארחו בגן אירועים פתוח שלידו חורשת אקליפטוסים ומעיין שנובע בכל ימות השנה.

ללגום על המרפסת שמשקיפה על נוף קסוםצילום: גלעד פלאי

יקב בזלת

כתובת: מושב קדמת צבי ת.ד 77

שעות פעילות: כל יום עד 16:00 וימי שישי שעתיים לפני כניסת שבת

טלפון: 04-6965010

לאתר של יקב בזלת>>

לפייסבוק של יקב בזלת>>

--------------------------------

יקב כישור: יין מיוחד של אנשים מיוחדים

שוויצריה הקטנה, לא פחות. זו ההרגשה שאופפת את מי שמגיעים ליקב כישור ב"כפר כישורית" - ביתם של בוגרים עם צרכים מיוחדים, הממוקם על אדמות קיבוץ כישור בגליל המערבי."הסיפור של היקב הוא החיבור בין כישורית והאנשים המיוחדים שגרים בו, האזור בו אנחנו נמצאים והיין המשובח שאנחנו מפיקים", אומר יאיר אונא, מנהל השיווק של יקב כישור ומי שאחראי גם על מרכז המבקרים. "השילוב בין שלוש הרגליים הללו הוא הבסיס להצלחה של היקב, שהמוניטין שלו חוצה יבשות".

"זכינו בתחרויות במדליות זהב ואנחנו נמצאים ברשימות הממולצים של ייננים נחשבים מהארץ ומחו"ל"צילום: טנטולי מיכאלו

אף על פי שממצאים ארכיאולוגים מרמזים שיקב כישור נמצא על טוואי של "דרך היין" העתיקה, שעברה באזור לפני 2,000-3,000 שנים, למעשה מאז לא היו נטועים כרמים באזור כלל. הכרמים הראשונים שניטעו ב"כישורית" בשנת 2007 הסתייעו בזכות תורמים ותיקים של הכפר ששמחו לעזור בפיתוח מקור תעסוקה והכנסה משמעותית לתושבי הכפר. "אל הכפר הגיע מר ריצ'רד דיוויס, ממקימי גן הירק של הכפר שבהמשך למד לימודי יין בתל-חי, ויחד איתו התחלנו הכל מאפס", מספר אונא. "דיוויס הוא היינן והכורם הראשי של היקב ולצידו עובדים חברים מהכפר ונערים ונערות שמתנדבים אצלנו במסגרת שנת שירות (התנדבות לפני הגיוס לצה"ל). בשנת 2010, לקראת הבציר הראשון של הכרם, הצטרף אלינו היינן הידוע איתי להט ומאז הוא מלווה אותנו".מבנה היקב הישן שכן בדיר שעבר הסבה ובשנת 2015, בזכות תרומה של "הפדרציה היהודית בלונדון", נחנך המבנה החדיש והקפיץ את כמות התוצרת שמייצרים במקום.

"יקב כישור" הוא יקב בוטיק בו מייצרים יין מ-11 זני ענבים הגדלים כולם ב-120 דונם מסביב לכפר בגובה של כ-500 מטרים מעל פני הים, מה שתורם לאיכות הענבים ובקשר ישיר גם לאיכות היין. "היינות שאנחנו מייצרים עומדים בגאון בשורה אחת עם היינות הטובים בארץ. זכינו בתחרויות במדליות זהב ואנחנו נמצאים ברשימות הממולצים של ייננים נחשבים מהארץ ומחו"ל", ממשיך אונא. "מלבד מכירה לשוק הישראלי, אנחנו מייצאים יין לארצות הברית בקרוב מאוד מתרחבים גם לגרמניה, אנגליה והולנד ועל זה גאוותנו".

יקב כישור - שוויצריה הקטנה, לא פחותצילום: אסף רונן

מרכז המבקרים של "יקב כישור" הוא מהיפים בארץ ויכול להכיל בו זמנית עד 50 מבקרים, שנהנים מאירוח לבבי של חברי הכפר העובדים במקום. הביקור כולל סרטון קצר אודות הכפר, הסבר על תהליך עשיית היין מפי המגדלים והמייצרים עצמם, כיבוד של לאבנה ולחמים טריים, וכמובן טעימות ורכישה של יין. במועדים המתאימים לעונות השנה תוכלו גם לסייר בכרמים של הכפר ולחוות את התפתחות הגפנים. בחודשי האביב והקיץ, מדי יום שישי האחרון של כל חודש, מקיימים במרכז המבקרים בראנצ' בו מגישים ארוחה עשירה ומפנקת אל מול הנוף הגלילי.

זני ענבים הגדלים כולם ב-120 דונם בגובה של כ-500 מטרים מעל פני היםצילום: טנטולי מיכאלו

יקב כישור

מרכז המבקרים פתוח בימים א' – ה' בין השעות 10:00-15:00, יום שישי בין השעות 10:00-14:00, שבת - סגור (היין כשר).

לאתר של יקב כישור>>

לפייסבוק של יקב כישור>>

לאינסטגרם של יקב כישור>>

---------------------------------------------

יקב ברניקי: זוכים פעם אחר פעם בתחרויות יין 

שילוב של אהבת יין, היסטוריה ומיקום מעולה, הפכו את "יקב ברניקי" למוקד עלייה לרגל של תיירים מהארץ ומחו"ל, שמגיעים לטעימות ואירוח בסוויטות העתיקות

במרכז העיר טבריה, סמוך לקבר הרמב"ם, שוכנת לה פנינה של ממש - "יקב ברניקי". "לפני כעשר שנים שיפצנו ושחזרנו את הבניין שסבא שלי, אהרון אמסלם, בנה לפני 90 שנה. בקומת המרתף נמצא היקב וחדר החביות ובסמוך חדר התסיסה ומרכז מבקרים", אומרת אסתי בט, שיחד עם בעלה גידי הקימה את מה שהפך למקום הפורח ביותר בטבריה, בשכונת "מיימוניה" הותיקה. "מעל היקב ממוקמות הסויטות והוילה בבניינים מקוריים ששומרו. היום אנחנו מארחים ביקב שלנו, בחדרי האירוח ובגן המקסים שסובב אותם, אוהבי יין מהארץ והעולם".

יקב בריניקי - מוקד עלייה לרגל של תיירים מהארץ ומחו"ל שמגיעים לטעימות ואירוח בסוויטות העתיקותצילום: יפעת יוגב ועודד אנג'ל

שמו של היקב נגזר משמה של הנסיכה ברניקי, נינתו של הורדוס. בתקופת מרד בית שני שלטה באזור רמת הגולן. מול היקב נישא הר ברניקי שעליו שרידי הארמון שנבנה עבורה על ידי טיטוס אהובה וממנו נשקפת הכנרת על כל הדרה.

"יקב ברניקי" הוא יקב בוטיק בו מייצרים מדי שנה 4,000-5,000 בקבוקי יין אדום ולבן. את הענבים ליקב הם בוצרים בכרם במושב קדמת צבי ברמת הגולן, ובכרם במושב דלתון ליד צפת. "אנחנו בוצרים רק את הכמות שאנחנו יכולים ורוצים לשווק", מסביר גידי בט, היינן של היקב. "אנחנו מייצרים את היין שלנו בתהליך מסורתי. הפרדה ומעיכת הענבים, תסיסה כוהלית ותסיסה שניה במכלי נירוסטה  ואחר-כך שפיה. מיישנים את היין שנתיים בחביות עץ אלון, בעיקר אמריקאיות. אנו מקפידים על כל שלב ושלב על מנת להבטיח שנקבל יין איכותי".
בין היינות שמייצרים ביקב ברניקי תוכלו למצוא, בין השאר: קברנה סוביניון, מרלו, סירה , קברנה פרנק, סוביניון בלאן ושרדונה, הכל תלוי במיני הזנים הזמינים בבציר. הענבים נבצרים מדי שנה מאותם כרמים.

מדי שנה היינות של היקב משתתפים בתחרויות בארץ (אשכול הזהב) ואף מתברגים בין שלושת המקומות הראשונים. "השנה היה הבציר העשירי שלנו. אנחנו גאים לקצור מחמאות ושבחים על היינות המשובחים שלנו, כאלה שאינם נופלים מהיינות שמייצרים ביקבים הגדולים והוותיקים ובחלקם אנחנו אף עולים עליהם", אומר בט. "אנחנו שולחים גם לחו"ל, בעיקר לקליפורניה שבארצות הברית, ללקוחות פרטיים שיודעים להעריך תוצרת מצוינת. אנחנו פוגשים אוהבי יין מכל העולם שבאים לחדרים  שבמתחם, כחלק מביקור בארץ הקודש. נעים לקבל משוב חיובי ואוהד מצרפתים, אמריקאים, דרום אפריקאים וגרמנים, וכמובן גם מקהל מקומי ומהמרכז".

"אנחנו מייצרים את היין שלנו בתהליך מסורתי. הפרדה ומעיכת הענבים, תסיסה כוהלית ותסיסה שניה במכלי נירוסטה ואחר-כך שפיה"צילום: יקב ברניקי

את היינות של "יקב ברניקי" תוכלו לטעום בביקורים במקום, בין אם בטעימות יין או ב"קבלת השבת" המתקיימת במקום מדי יום שישי בצהריים, ובין אם תבחרו לבוא ולהתארח בחדרי האירוח הצמודים ליקב, אותם מנהלת ביד רמה ובאהבה גדולה אסתי. "יש לנו ארבע דירות אירוח בסטנדרט גבוה המיועדות לזוגות ולמשפחות. בחצר יש בריכה טבילה קטנה לידה ניתן לשבת עם כוס יין, ליהנות ולהירגע  מהשבוע".

בני הזוג בט, היא מתמטיקאית והוא אדריכל המתגוררים בהרצליה, חולקים את חייהם מאז שהוקם היקב עם העיר טבריה, וניכר שהיא נכנסה אליהם ללב בענק. "הקהילה בטבריה ובעיקר הדור הצעיר, כמהים למקום בילוי נעים ואיכותי. אנחנו שמחים לשתף פעולה עם פרוייקטים קהילתיים ולארח אותם אצלנו. קהילת הלהט"בים, למשל, הרימה אצלנו מופע מדהים של דראג קווין, צעירי טבריה נפגשים אצלנו בקביעות וגם חבר'ה צעירים היי-טקיסטים ולא מעט קבוצות של רוכבי אופניים, רצי מרתון ואורחים מחו"ל. לאחרונה גם החלטנו להקים מועדון חברים לקהילה הצרפתית שהתיישבה בעיר", מספרים בני הזוג בט. 

מדי שנה היינות של היקב משתתפים בתחרויות בארץ (אשכול הזהב) ואף מתברגים בין שלושת המקומות הראשוניםצילום: תומר מונטיליה

גם קבוצות וארגונים יכולים למצוא פתרון מושלם ליום כיף או יום גיבוש ביקב. כך למשל, ניתן לשלב ארוחת בוקר איכותית שתוזמן עבורכם במיוחד, טעימות והסברים על היין והמשך פעילות או דיונים בחדרי האירוח. "אנחנו מארחים גם אירועים פרטיים ומשפחות שמגיעות אלינו לסופי שבוע, כך שניתן לשלב גם פעילויות וסדנאות חיצוניות, קייטרינג בדואי וכדומה. כל אחד יכול למצוא אצלנו את התמהיל הנכון עבורו בזכות קשרים שיש לנו עם מגוון ספקים בעזרתם אנחנו מרכיבים את האירוח המושלם", הם מסכמים.

יקב ברניקי
יוחנן בן זכאי, טבריה (Waze - יקב ברניקי או berenice Winery)
שעות פעילות: קבוצות בתיאום מראש בימים א'-ד'. בימים ה'-ו' טעימות יין והדרכה של היינן, בתיאום מראש. יום שישי - קבלת שבת בין השעות 13:00-15:00 
טלפון: 050-7605129
לעמוד הפייסבוק של יקב ברניקי>>
לחוות דעת של  tripadvisor על יקב בריניקי>>
לחוות דעת של google my busines על יקב בריניקי>>

--------------------------------------

יקב נטופה: חוויית אירוח בלתי נשכחת

"ביקור ביקב נטופה הוא הרבה יותר מלגימה של יין טוב. אנחנו נותנים חווית אירוח שלמה שהיין הוא חלק ממנה, הוא מתווסף גם לנוף עוצר נשימה של הטבע במלוא הדרו, לצד מגשי גבינות, נשנושים ומוזיקה", אומר יהב אלמי, מנכ"ל יקב נטופה, הממוקם בגליל התחתון למרגלות הר תבור. "אנחנו אוהבים יין כמו שאנחנו אוהבים לארח אנשים וזה משתקף בכל דבר שאנחנו עושים ביקב".

יקב נטופה, שהתחיל בשנת 2006 בנטיעת 120 דונם של כרמים על אדמות קיבוץ עין דור, נחשב כיום לאחד היקבים המובילים המייצר כ- 120 אלף בקבוקי יין בשנה, בדגש על יין המופק מזני ענבים ים-תיכוניים. את הזנים המיוחדים הללו ניתן לטעום במסגרת האירוח המפנק, שהפך למאפיין המרכזי של היקב ומעניק למבקרים תחושה שהם חלק בלתי נפרד מהמקום, עם נגיעה של חו"ל. "בתקופה בה טיסה לכל יעד בעולם הפכה לבעייתית ומסוכנת, אנחנו מציעים חלופה משודרגת וקרובה לבית. קפיצה לפרובאנס, בלי פרוצדורות", מדגיש אלמי.

חצר היקבצילום: באדיבות המקום

אוהבים את החיים

הקו המנחה במקום, מעבר לתשוקה ליין, הוא האהבה לאנשים ולחיים. "אנחנו אוהבים לארח וגאים מאוד בתוצרים שלנו, חשוב לנו שהמבקרים ייהנו אצלנו וירגישו בבית". חדר היין האינטימי, המעוצב בסגנון אירופאי מרשים, מכניס לאווירה בהתאם לאירוע: ערב זוגי רומנטי, חגיגה גדולה או אירוע משפחתי צנוע. ניתן ליהנות מטעימות מודרכות, ארוחות שחיתות, סדנאות יין ועוד. "אירוח הוא כמו תכונה מולדת אשר משתבחת ומשתכללת עם השנים. אנחנו מחפשים תמיד איך לחדש ובעיקר לשמח את כל מי שמגיע אלינו, שיחגגו ויתנתקו קצת משגרת היומיום. לאפשר להם להיכנס לעולם אחר לכמה שעות ולהתמלא מחדש באנרגיות".

מייצרים כ- 120 אלף בקבוקי יין בשנה. יקב נטופהצילום: אסף קרלה

אי אפשר לדבר על יקב נטופה מבלי להזכיר את המייסד והיינן הראשי העומד מאחוריו - פייר מיודובניק שהשנה מציין את הבציר ה- 38 שלו. מיודובניק, יהודי יליד דרום צרפת, הוא בוגר לימודי אגרונומיה בהתמחות בכרמים. במקביל לתהליך חזרה בתשובה הוא החל לייצר יינות כשרים וניפץ על הדרך גם את הסברה שלא ניתן לייצר יינות כשרים מעולים. תוך זמן קצר תשבחות: לראייה, היין הראשון שלו זכה במדליית זהב. שמו הלך לפניו ויקבים מפורסמים חיזרו אחריו. על אף התהילה לה זכה באירופה, מיודובניק לא ויתר על הגשמת החלום הציוני ובחר להקים את היקב שלו בישראל בשנת 2006 יחד עם יצחק תור.

פנינה באמצע יישוב קהילתי

בזכות החוויה המיוחדת שמציע היקב, הוא צבר עם השנים קהל מבקרים קבוע הממתין בקוצר רוח לאירוח הבא. "אצל חלק מהאנשים זה כבר הפך למסורת. השילוב של הנוף הפסטורלי, קבלת הפנים המאירה, היין המשובח והשיחות המרתקות סביב תהליך הפקתו הם מה שגורם לאנשים לחזור אלינו. אנחנו מאוד משתדלים לתת יחס אישי ומשפחתי לצד הסברים מקצועיים על עולם היין, תוך מענה על כל שאלה".

עיצוב אירופאי. חדר הייןצילום: באדיבות המקום

אחרי ששמעתם את ההסברים, טעמתם מכל טוב וצילמתם את הנוף הירוק – אל תשכחו לרכוש כמה בקבוקים ולהתענג על הטעם עד הפעם הבאה שתקפצו לביקור. "אנחנו פנינה מוקפת גן פורח באמצע יישוב קהילתי. מגיעים אלינו זוגות שמבקשים בילוי רומנטי וגם קבוצות של חברים או משפחה שמבקרים בגליל התחתון. אנחנו שמחים לארח בכל ימות השבוע, לשתף בידע ובתוצרת שלנו, ובעיקר לגרום לכל האורחים שלנו לחזור הביתה עם טעם של עוד וחיוך על הפנים".

*בימי הקורונה היקב פועל על-פי ההנחיות ומומלץ להתקשר לפני שמגיעים.

יקב נטופה
כתובת: בוייז – יקב נטופה, מצפה נטופה
טלפון: 04-6786454
מעבר לאתר >>

------------------------------------------------

יקב דומיין סרור: השראה מצרפת

יקב דומיין סרור הוא התוצאה של שילוב מוצלח בין אהבה ליין, שטחי אדמה פוריים ברמת הגולן וחברות אמיצה, ביג טיים. לפני כ- 12 שנים חיפשו ארבעת החברים - קלוד סרור, מיכאל גולן, ז’אן דוד בנשו וז’אק נאטאף, מקום בו יוכלו להגשים חלום ישן – להקים יקב כשר בישראל שלא ייפול מאלה שהיו רגילים אליהם בארץ מולדתם, צרפת. בינתיים, ברמת הגולן, טיפח יובל מצליח את מטע הזיתים שלו במושב אבני אית"ן וחלם חלומות משלו על התרחבות ושגשוג. יובל הוא בן ממשיך לחקלאי זית ומגדלי זיתים להכנת שמן זית ואל רמת הגולן הגיע לאחר פינוי גוש קטיף.

בראשית דרכו של היקב נמכר היין שהופק ממנו לחברים בלבדצילום: דוד סלברמן

מפגש מוצלח בין החמישה הוביל בשנת 2010 לשתילת הגפנים ולתחילתה של דרך מופלאה מתובלת בתשוקה אדירה המשלבת יצירתיות ואהבת אדמה. בראשית דרכו של היקב, שהבציר הראשון שלו היה בשנת 2013, נמכר היין שהופק ממנו לחברים בלבד, בעיקר כאלה שגרים מעבר לים. היום מיוצרים בו מידי שנה כ- 30,000 בקבוקים שנמכרים גם בישראל. בין היתר תוכלו למצוא את היין ב"מקום של בשר", בבית המלון "אלמא", במסעדת השף "אנג'ליקה" ובמחלקת העסקים באל-על. "מרגע ההקמה שמנו לעצמנו מטרה לייצר מוצרים מקומיים עבור קהילה אקסקלוסיבית שתדע להעריך את האיכות והייחודיות שלנו", אומר מצליח. "לצד שיווק ייעודי לקהילה הזו הקמנו גם את Club Seror, מועדון חברים שמעניק לחברים בו שמן זית כתית מעולה ויין מתוצרתו בהצעות בלעדיות, לצד פעילויות נספות".

מי שמלווה ומייעץ ליקב דומיין סרור הוא איתי להט, אגרונום, אנולוג ויינן מוערך מאוד. כמי שהיה שותף לתכנון ונטיעה של מאות דונמים של כרמים בישראל וכיועץ לכמה מהיקבים הגדולים בארץ, כולל יקבי פרימיום, להט מביא איתו ניסיון עצום ואת התוצאה מרגישים בכל לגימה ולגימה של יינות יקב סרור דומיין.

שילוב מוצלח בין אהבה ליין. יקב דומיין סרורצילום: דוד סלברמןבקבוקי יין

ביקב מייצרים יינות פרימיום אדומים ולבנים, שחלקם אף זכו בפרסים נחשבים. "הטראור של דרום רמת הגולן על אדמת הבזלת שלו הוא מושלם לגידול הגפנים. יין הסירה, למשל, מקבל ארומה של ריחות מעושנים, הוא פירותי ומאוזן מאוד", מסביר מצליח. "ביינות האדומים יש לנו גם שני בלנדים מעולים: 'אור רוז' (זהב אדום) המורכב בעיקר קברנה עם 5% סירה ו- 25% מרלו. זהו יין קלאסי ומדויק המכיל רמה של 13.5% אלכוהול; 'קלוד סרור' המורכב מקברנה סוביניון, מרלו וסירה, שמיושן בחביות באריק צרפתיות בנות שנה עד ארבע שנים למשך כ- 14 חודשים".

ביינות הלבנים ניתן למצוא את ה'רוזה', שמיוצר מ- 100% גרנאש ומאופיין בצבע ורוד בהיר וצלול, שלדברי מצליח אהוב מאוד על-ידי נסיך מונקו; 'אור בלאן' המורכב מויונייה ושנין בלאן, הנחשב ליין מרוכז ומעניין כשהויונייה מוסיפה לו את המתיקות והעדינות. בנוסף, לפני כשנה הפיקו ביקב סדרה מיוחדת של שרדונה הנמכרת אך ורק ללקוחות פרטיים ובמכירה מצומצמת דרך אתר האינטרנט או בהזמנה בטלפון.

יקב דומיין סררצילום: יובל מצליח

יקב דומיין סרור מנוהל ביד רמה על-ידי יובל מצליח כ- One man show. הוא הכורם, היינן, המשווק של התוצרת וגם מארח את האורחים שמגיעים למרכז המבקרים של היקב. "המרכז עוצב בסגנון כפרי-צרפתי, הוא בנוי מעץ כשבמרכזו שולחן באורך 12 מטרים שמזכיר ריהוט עתיק", ממשיך יובל. "בתיאום מראש ניתן להזמין ארוחות גורמה, פלטות של גבינות או ארוחת שמבוססות על בשר שעושן במעשנה שמוצבת במקום. יין הוא חלק בלתי נפרד מתרבות האירוח הצרפתי ואנחנו מספקים כאן חוויה שלמה שמשלבת בין אוכל טוב ליין משובח מתוצרת מקומית".

יקב דומיין סרור
מושב אבני אית"ן
טלפון: 058-7850912
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>