מקררי יין: הסוד לאחסון יינות של חברת Vinopo

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כוסות יין מורמות ללחיים
מקררי יין: הסוד לאחסון יינות של חברת Vinopoצילום: Kelsey Knight
שרה כהן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שרה כהן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

לא תמיד היין משתבח עם השנים

בעשרים השנים האחרונות חל שינוי מהותי בתרבות היין בישראל. השינוי מבוסס על עלייה ברמת החיים ובהתפתחות תרבות הפנאי. כיום, היין הוא לא רק מרכיב בחגים ומועדים ובמאורעות משמחים, בהם משיקים כוסות, ומברכים 'לחיים', אלא אורח חיים המעצים את החוויה הגסטרונומית ומעשיר כל אירוע חברתי ומשפחתי. עם החשיפה לתרבות היין בארץ ובעולם, יותר אנשים משתתפים בסדנאות יין מקצועיות, יותר אנשים לומדים להעריך שתייה של יינות איכות כחלק מהשגרה ויותר אנשים מתעניינים בתוצרי יקבים, בזני ענבים, באזורי גידול וכו'. אך לעיתים, אנו רוכשים בקבוק יין איכותי ומתאכזבים. מדוע זה קורה? וכיצד נכון לאחסן יין בצורה מיטבית ולשמרו לאורך זמן? על כך, בכתבה שלפנינו.

על אהבה, אכזבה ומה שביניהם

בימים אלו, בהם פריחתם של יקבי הבוטיק בשיאה, אנו מוצאים את עצמנו משלבים סיורי טעימות יין המאפשרים לנו לגלות עולם שלם של טעמים יחד עם בילוי חוויתי. רוב הסיכויים שמביקורים אלו נצא עם מספר בקבוקים טובים, אותם נשמור בבית. על מנת להפיק את ההנאה מהיין בעתיד, עלינו לאחסן את היין בתנאים נכונים שיאפשרו לו להישמר, להתיישן ולהשתבח.

"כמי שמכיר את ההשפעה של תנאי השמירה של היין על ההנאה ממנו בעתיד ועל איכותו, הבנתי שיש מקום להגביר את המודעות של קהל אוהבי היין לאחסון נאות של היין בבית"צילום: סטודיו לצילום עומרי מירון

מקררי יין ייעודים מאפשרים לשמור באופן נכון ויעיל את בקבוקי היין, וכך ליהנות מעולם היין לאורך זמן.

ומה היין מבקש? טמפרטורה נמוכה ומבוקרת, בטווח של 13 – 16 מעלות צלזיוס, המאפשרת לו להישמר ולהתפתח בקצב איטי, טבעי והדרגתי; לחות גבוהה של 50 - 70 אחוזי לחות; סביבה שקטה וחשוכה ובקבוקים במצב שכיבה. "בחום הישראלי, בקבוקים  שאוחסנו בתנאים לא נאותים, לתקופה העולה על שבועות ספורים – במקום להשתבח, טעמם ייפגע וההנאה שתפיקו מהם תפחת", מסביר אבישי פופוביץ, איש יין ותיק למעלה מ- 15 שנים, שהפך ליינן ושותף ביקב ותירגם את האהבה שלו ליין לתחום עיסוק.

"חברים ומכרים חלקו איתי את האכזבה הגדולה מבקבוקי יין משובחים, שחלקם נרכשו במהלך סיורים ביקבים, וברגע האמת – לא עמדו במבחן הטעם", מסביר פופוביץ. "כמי שמכיר את ההשפעה של תנאי השמירה של היין על ההנאה ממנו בעתיד ועל איכותו, הבנתי שיש מקום להגביר את המודעות של קהל אוהבי היין לאחסון נאות של היין בבית". הרקע הטכנולוגי וההבנה בתחום היין נשאו פרי וכך נולדה סדרת מקררי היין של Vinopo, המאפשרת ליהנות ממגוון של יינות, לאורך זמן.

האקלים החם בישראל נהדר לרחצה בים, אך לא מתאים לשמירה ולאחסון של מאכלים ומשקאות ללא קירור. בקיץ, כשהטמפרטורה בחדר עומדת על כ-30 מעלות, אנחנו רק יכולים לחלום בערגה על מרתפי היין הקרירים והחשוכים של אירופה, אשר מאופיינים בתנאי טמפרטורה ולחות המאפשרים ליין להישמר ולהשתבח לאורך שנים רבות. כשמשווים בין הטמפרטורה והלחות שמספק מקרר ביתי סטנדרטי לבין מקרר יין ייעודי - הטמפרטורה במקרר ביתי בדרך כלל נעה בין 0 ל-4 מעלות, בעוד הטמפרטורה לשמירת יין אותה מספק מקרר היין נעה בין 5 – 18 מעלות; ומבחינת הלחות, המקרר הביתי מתוכנת לקרר בצורה מהירה ולהוריד את רמת הלחות, מה שבסופו של דבר עלול להוביל לפגיעה בפקק השעם של בקבוק היין, ולעומתו מקרר היין שומר על רמת לחות גבוהה יחסית ומוריד את הטמפרטורה בצורה הדרגתית הרבה יותר. ולכן מקררי היין תורמים להתיישנותו האיטית, הדרגתית והטבעית של היין. "מצד אחד מקרר ביתי רגיל לא מתאים לשימור יין, היות והטמפרטורה והלחות שבו נמוכות מדי; ומצד שני – שמירה של יין בטמפרטורת החדר, תביא להתחמצנותו (היין יפתח טעמי חומץ). לכן, יש צורך במקרר יין ייעודי המחקה באופן מלאכותי את התנאים המתקיימים במרתפי היין", מסביר פופוביץ.

איך בוחרים מקרר יין?

כעת, כשהבנו שרכישת מקרר יין ביתי רצויה, ניצבת השאלה – איך נבחר את מקרר היין המתאים עבורנו?

מקררי יין ייעודים מאפשרים לשמור באופן נכון ויעיל את בקבוקי היין, וכך ליהנות מעולם היין לאורך זמןצילום: סטודיו לצילום עומרי מירון

Vinopo, שהוקמה למען ציבור שוחרי היין, מספקת לא רק פתרונות אחסון ושימור מעולים, אלא גם ייעוץ מקצועי המבוסס על ידע וניסיון רב, הן בשלב הרכישה והן לאחריו.

 חשוב לשים לב למספר פרמטרים, שיש להתחשב בהם בזמן בחירת מקרר היין:

גודל. שאלו את עצמכם - כמה בקבוקי יין נאחסן במקרר היינות?
הוסיפו לחישוב שלכם עוד כ- 40%.
מיקום. אפשרות אחת היא למקם את מקרר היין במזווה או במחסן. אבל, להבדיל ממוצרי חשמל אחרים, מקרר היין הוא בהחלט פריט עיצובי יפה אשר יכול להשתלב היטב בחלל המרכזי של הבית – בסלון או בפינת האוכל. מקרר היין, בעל הדלת השקופה, אשר מאפשרת להשקיף על אוסף היין שבו, נושא עמו "אמירה" בעלת נופך רומנטי ויוקרתי. אפשרות נוספת ומאוד פופולרית בשנים האחרונות – היא לשלב מקרר יין אינטגרלי במטבח, בעיקר (אך לא רק) מתחת לאי. אופציה זו הפכה ל"טרנד" בתכנוני המטבח הנוכחיים.
בנוסף, רצוי לא למקם את מקרר היין מול מקור חום ישיר (שמש, קמין וכד') וגם חשוב להקפיד על מרווחי אוורור נדרשים.
הרגלי שתיה ושימור יין. חשוב שתשאלו את עצמכם כמה זמן בקבוקי היין "ישכבו" אצלכם במקרר היין. אם התשובה לשאלה זו היא 4-3 שנים או יותר – אתם זקוקים למקרר יין מבוסס מדחס, אשר יספק טמפרטורה יציבה לאורך זמן. אך אם אתם מתכוונים לשתות את היין תוך לא יותר משנה-שנתיים מזמן הרכישה, אז מקרר יין טרמו-אלקטרי הינה אופציה בהחלט טובה – זולה ושקטה יותר מהמקבילה שלה מבוססת המדחס.
תקציב. בטח תשמחו לשמוע כי גם בתקציב של מאות שקלים תוכלו לרכוש מקרר יין קטן. התקציב מושפע מרמת המפרט הטכני ומרמת הגימור.

הכול עניין של טיימינג

יינות אדומים כלבנים, פשוטים כיקרים, דורשים את אותה טמפרטורת שמירה. כל זני היין - אדום, לבן, רוזה ומבעבע - כולם דורשים אחסון במקררי יינות ייעודים שתפקידם העיקרי הוא לשמור על היין ולהשביחו לאורך זמן.

קרדיט: אבישי פופוביץ

ועדיין, לכל יין יש את הטמפרטורה שבה הארומות והטעמים שלו באים לידי ביטוי מיטבי. יש זנים רבים ולכל אחד האופי הייחודי לו. ניתן לומר שיינות מלאים ועשירים בטאנינים מוגשים בטמפרטורות גבוהות יותר מאשר יינות קלים ופירותיים. כמו כן, נהוג לשתות יינות אדומים בטמפרטורות גבוהות יותר מאשר יינות לבנים.

לגבי ההגשה - מומלץ להוציא את בקבוק היין האדום ממקרר היינות זמן מה לפני ההגשה על מנת שהיין יתחמם מעט. כשאנחנו מארחים ורוצים להרשים עם יין לבן או רוזה, רצוי להוציא את הבקבוק ממקרר היינות כשעה-שעתיים לפני ההגשה ולהכניסו למקרר רגיל לשם הורדת הטמפרטורה שלו בכמה מעלות. כמו כן, לאחר פתיחת הבקבוק, מומלץ לשמרו בכלי עם קרח ("שמפניירה") כדי שנוכל ליהנות מהשתייה בטמפרטורה הנכונה במשך כל הארוחה. הדבר נכון גם לגבי היינות המבעבעים.

מתנה אידיאלית

מחפשים מתנה בעלת אמירה אישית? כזו עם ערך מוסף שתשמש את בעליה לאורך זמן? מתנה שמעניקה אפשרות לשדרג את התחביב צעד אחד קדימה? מתנה שתאפשר ליהנות מעולם היין לאורך זמן?

מקרר יין לבית או למשרד ישמח כל חובב יין מתחיל או מקצוען. מקרר יין, הוא לא רק פריט יפיפה שיכול להוסיף אווירה יוקרתית לכל פינה, הוא באמת מאפשר הנאה אמיתית מעושר הארומות והטעמים של היין, בכל טעימה. "יין טוב הוא יין שהתיישן בצורה טובה. השימוש במקרר יין מקצועי יבטיח לנו את התיישנותו בתנאים האופטימליים. את המתנה נתאים לבעליה לפי הצרכים שלו, היקף הצריכה והתקציב הייעודי, המחירים מתחילים במאות שקלים למקרר קטן".

ולסיום -  

אם יתעוררו לכם מעת לעת שאלות על עולם היין, או שסתם תרצו לשוחח עם איש מקצוע תוכלו לקבל שירות איכותי ומקצועי, גם הרבה אחרי הקנייה המוצלחת. "חרטנו על דגלנו להפיץ את בשורת תרבות היין בישראל. אתם מוזמנים להתקשר ולשאול כל שאלה בתחום, ללא שום התחייבות ו/או אי נעימות", מסביר בנועם פופוביץ. אז אחרי שקיבלתם טעימה מעולם כה מרתק, וכדברי הסופר פרנסואה רבלה שחי בתקופת הרנסאנס: ״היין הוא הדבר התרבותי שבעולם״ - בואו, פתחו בקבוק יין והצטרפו לחוויה!

אולם תצוגה Vinopo
כתובת: רח' המגשימים 20, קומה 3,
קרית מטלון, פתח תקווה
שעות פעילות אולם התצוגה:
יום ראשון, יום רביעי:  14 – 19
יום שני, יום חמישי: 10 – 15
יום שישי:  10 – 13
טלפון:
072-2592779
לדוא"ל
לינק לאתר >>>
לינק לפייסבוק>>>