שבעים ומרוצים: רעיון למתנת יום הולדת 70

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם מבוגר מתיישב על ספסל
שבעים ומרוצים: רעיון למתנת יום הולדת 70 צילום: Huy Phan
שרית שיר, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שרית שיר, תוכן מקודם
תוכן מקודם

אומרים שחמישים זה ארבעים החדש. לפי אותו הגיון, גיל שבעים זה הששים המעודכן. אם אתם מחפשים מתנות לחגיגת השבעים של הקרובים לכם ביותר,  שרובם עדיין נמרצים ופעלתניים, תשמחו בוודאי לדעת שתוכלו למצוא שפע אפשרויות להעניק מתנות שללא ספק יספקו להם רגעים של נחת והתרגשות. אז תשכחו מחנויות כלי בית, להלן המתנות המוצלחות של שנות ה-2000 לבני השבעים. 

ממוריז – לצלם, להתרגש, להנציח

אם חשוב לכם שהמתנה לסבים או ההורים החוגגים שבעים תהיה לא רק מקורית, אלא גם מרגשת, זה בדיוק הזמן להיכנס לסרטים.

אנשים בגילאים המבוגרים חוגגים את ימי ההולדת שלהם אחרי שחוו דבר או שניים במהלך השנים: חצו דרכים, עברו מלחמות, ידעו אהבות, אכזבות ושמחות, צלחו מחלות וצברו זיכרונות. כל אלה נשזרים לכדי אריג ססגוני ומרהיב הרקום משלל סיפורים, חוויות ורגעים.

עבור טלי ויסוול כל סיפור כזה, כל אדם, הוא סרט. סרט שבו יד רגישה ואוזן קשבת מלקטת רגעים ועוד רגעים הנערמים לחיים שלמים, מרתקים ומלאי עניין.

מקשיבה עם הלב

הסיפור של ממוריז מתחיל מהעניין של טלי באנשים. כשהיא מקשיבה, היא מאזינה לא רק עם האוזניים, אלא גם עם הלב. העניין שלה בבני אדם הוביל אותה לעיסוקה הנוכחי – לקחת סיפורי חיים ולהפוך אותם לסרטים.

 כדי להפוך את החיים לסרט, אין צורך להיות סלב או דמות מפורסמת. די בבני משפחה אוהבים המתעניינים בסיפור החיים של ראשי השבט – הורים, סבים וסבתות - ומבקשים להעניק להם הזדמנות לדבר ולספר. ולמי אין סיפורים כאלה, שיכולים לרתק את השומעים אל מול המסך?

הסרטים שטלי מכינה מקפלים בתוכם את כל הרגעים – אלה של הגעגוע, ואלה של הכרת התודה, הרגעים העצובים, והימים השמחים.

שקט, מצלמים

טלי מגיעה לכוכב/ת הסרט המיועד עם צלם, ואז מתחיל הקסם. בעזרת הרגישות הרבה, אהבת האדם הטמונה בה והסקרנות שלה, היא הופכת את המרואיין/ת שלה לכוכב של סרט תעודה מרתק המשרטט עלילה נפתלת ורבת גוונים ורגש.

טלי ויסוולצילום: צילום עצמי

גם כאשר המרואיין מופנם או מתקשה לבטא את עצמו, טלי, בעזרת אינטליגנציה רגשית שופעת  ויכולת תקשורתית מעולה, מצליחה לדובב אותו ולגרום לו להיפתח ולחלוק איתה, אל מול המצלמה, סיפורים אישיים מרגשים וסוחפים.

טלי מספרת כי בסופו של דבר, המרואיינים תמיד מתמסרים להזדמנות הזו - לספר, לשתף ולפרוש מארג שלם של רגעים שהופכים את החיים למה שהם.

עריכה וערך

השיחה של טלי עם המרואיין היא, כמובן, בעלת ערך בל יסולא בפז בפני עצמה, אבל כדי להפוך את הריאיון לסרט, מגיע שלב העריכה.

בשלב זה, שלוש וחצי השעות של השיחה האישית, הנוגעת, המתנהלת מלב אל לב, נערכות והופכות לסרט באורך שעה ורבע, המגולל את סיפורו של המרואיין, כשהוא מלווה בתמונות ובמוזיקה.

חומרי הגלם עצמם נמסרים למשפחות, והופכים לנכס יקר ערך שכמו מנצח את זמניות האדם ומנציח את היקרים מכל.

ממוריז
טלפון: 054-6415315
לפייסבוק של ממוריז
סרטון לדוגמה

ממוריז- חנה קפלןקרדיט: memories story