עבודה עברית: תדיראן מציגה חידושים כחול-לבן למיזוג חכם

חדשנות שמאפשרת בקרה מדויקת על מיזוג חללי הבית והמרת אנרגיה לחימום מים הופכת את המזגן שלכם לחסכוני, משתלם וזול יותר

רותם דרוב
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
Tadiran Sense
רותם דרוב
תוכן מקודם

ענף מערכות המיזוג מתאים את עצמו לאקלים הנוכחי. הכוונה היא לא למזג האוויר הלוהט, אלא להתאמה לצרכים הייחודיים של המשתמשים, ניצול יעיל יותר של אנרגיה והתאמה לתקן בנייה ירוקה, חיבור לבית חכם והפעלה שקטה. על כל הצרכים האלו עונה סדרת המוצרים של תדיראן.

תדיראן sense, מזגן מיני מרכזי אינוורטר בטכנולוגית VAF (בתהליך רישום פטנט), מציג חידושים וסטנדרט שונה בתחום. טכנולוגיית ה-VAF מאפשרת שליטה מדויקת בטמפרטורת החדר ובספיקת האוויר לחללים השונים, כך שה- sense פועל כמעט כמו מזגן אישי. המזגן מתאים את תפוקתו בצורה אופטימלית וחסכונית בחשמל למספר חללים, מה שמאפשר ליחידה לעבוד במצב חסכוני יותר (עד 30% בצריכת החשמל) ושקט יותר (38-36 דציבלים בלבד), תוך שמירה על נוחות מקסימלית. "תדיראן inverter sense שקט במיוחד ומהווה פתרון מושלם למערכת מיזוג אוויר מרכזי שיודעת להתאים את עצמה לכל חלל", מסביר אורי אדר, סמנכ"ל הפיתוח של תדיראן, "המזגן המיני מרכזי הופך להיות חסכוני ושקט בדיוק כמו מזגן אישי. זו מהפכה שפותחה במפעל תדיראן בעפולה, ובימים אלו אנו בתהליכי רישום פטנט".

מחממים מנועים

בשורה נוספת ששמה את הדגש על טביעת רגל סביבתית נמוכה וניצול אנרגיה מיטבי היא תדיראן hybrid - מערכת שעושה חיבור מתבקש אך גאוני בין המיני מרכזי אינוורטר sense ודוד המים הסטנדרטי הקיים בכל דירה. בכך המערכת למעשה רותמת את אנרגיית פליטת החום של המזגן לצורך חימום המים וחוסכת חשמל בשיעור של 70%.

איך זה עובד? אדר מסביר: "המערכת מחממת את המים בטכנולוגיית Heat Pump ביעילות אנרגטית גבוהה. כל יחידת מזגן מגיעה עם שני חיבורי צנרת ליחידה הפנימית המשמשים למיזוג הבית, ושניים נוספים אל יחידת ה- hybrid. כשהמזגן פועל, המערכת מנצלת את החום השיורי לחימום המים - ללא תוספת עלות. כך בחורף, כשאתם מחממים את הבית, אפשר לרתום את האנרגיה כדי לחמם מים למקלחת לוהטת בשליש מהזמן. זה פתרון נהדר גם לדירות שאין בהן דוד שמש, שם גם בשיא הקיץ נאלצים להדליק דוד חשמל (דגם (WIND INV 60/3 SENSE. גם מהפכת ה-hybrid פותחה במפעל תדיראן בעפולה.   

HYBRID , מערכת משולבת הכוללת מיזוג אוויר וחימום מים לסניטציה.צילום: Tadiran

פיתוח חדשני נוסף בתחום שבו מתגאה תדיראן הוא ה-Watec - דוד חימום מים ביתי שישנה את האופן שבו אנחנו מחממים מים לצורכי סניטציה. מערכת ה-Watec מאפשרת חימום מים חסכוני ומהיר באמצעות משאבת חום הדומה לזו המותקנת במזגנים, מה שמתבטא בחיסכון של עד 70% בהוצאות החשמל השנתיות. ה- Watecמגיע מצוידת בפאנל שליטה ידידותי למשתמש כמו גם חיבורwi-fi  המאפשר שליטה מכל מקום באמצעות הסמארטפון.

שומרים על ראש שקט

תקן בנייה ירוקה מגביל את מגבלות הרעש בסביבת המגורים. סדרת מזגני מיני מרכזיsilent  של תדיראן פותחה עבור בנייה רוויה ועומדת בדרישות המחמירות של תקנות הרעש שהוגדרו על ידי הרשויות המקומיות. הסדרה מאופיינת ביחידות חיצוניות שקטות במיוחד ודירוג אנרגטי גבוה, וגם היא פרי פיתוח מפעל החברה בעפולה. 

כל המוצרים והמערכות שמציעה תדיראן מגיעים מצוידים בטכנולוגיית wi-fi ללא תוספת תשלום ואפשרויות חיבור למערכות בית חכם שונות. "מה שהיה פעם פינוק אמיתי הוא כיום הסטנדרט שלנו", מסכם אדר.

בחזרה לעמוד הראשי