תורידו

מניהול חכם של ההוצאות ועד הצלת חיים. האפליקציות שישדרגו את השגרה

רחל נחמה-עבדי, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
רחל נחמה-עבדי, תוכן מקודם
תוכן מקודם

כמעט בכל תחום בחיינו האפליקציות (יישומונים) הפכו לחלק בלתי נפרד, עד כדי הפיכתנו לתלויים בהן בביצוע פעולות פשוטות ומורכבות. ההיצע מגוון ואינסופי: מאפליקציות להצלת חיים, לצרכנות ועד לאפליקציות שמבטיחות אושר וכושר, פנאי, הימנעות מהמתנה בתורים, מסייעות לשינה טובה ואפילו כאלה שדואגות להפעיל את המוח.
2020, שנת הקורונה והריחוק החברתי, חיזקה במיוחד את הצורך באפליקציות ייעודיות המסייעות להקל על הריחוק החברתי ולקיים באמצעותן קשר עם חברים ובני משפחה. 
אידו ג'ינו, מייסד ומנכ"ל חברת RapidAPI, חתום על סטרטאפ המאפשר להשלים פיתוח אפליקציה במהירות ובחיסכון של עד 70% מהעלויות. ג'ינו, מצוי בתחום האפליקציות מעריך כי במהלך 2020 הושקעו בארץ 215 מיליון דולר ב 14- עסקאות לפיתוח אפליקציות.
"נראה שמספר העסקאות נמוך משמעותית משנים קודמות, אם כי יש לזכור שהשנה עוד לא הסתיימה. החדשות הטובות הן שגודל העסקאות עלה משמעותית – ממוצע של 9.7 ל-15.3 מיליון דולר, דבר המעיד בין היתר על התבגרות התעשייה וגידול במספר החברות, המגדילות גם את מספר הסבבים במהלך הפיתוח", מסביר ג'ינו. 
האם הקורונה האיצה פיתוחים?
"הקורונה בעיקר שינתה את סוג הפיתוחים: הרבה אפליקציות סלולריות בנויות לעולמות של אנשים ניידים. אנשים מסתובבים בעולם ורוצים לשתף חוויות, למצוא מידע בטלפון ולקנות מהר. בעולם שבו כולם בבית, אפשר לעשות את הדברים הללו במחשב או לצרוך תוכן בטלוויזיה וזה יותר נוח".