מרימים את האפפ'

משמירה על חיי הילדים ברכב, דרך תשלום בתחבורה הציבורית ועד המרת הקניות בסופר להטבות – אלה האפליקציות שישדרגו את חיי היום יום שלכם

גלי לויטה לייבוביץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפליקיציות בסמארטפון
גלי לויטה לייבוביץ
תוכן שיווקי

הקורונה, הנחיות הריחוק החברתי והסגרים הפכו את המסכים לחלק דומיננטי בחיים שלנו. לצד בידור, משחקים ורשתות חברתיות, גם העבודה והלימודים, הקניות ואפילו אימוני הכושר – עברו לאונליין. זה לא יפתיע, אם כך, לגלות ששוק האפליקציות רשם צמיחה מרשימה בשנה האחרונה - 112 מיליארד דולר, 10% יותר משנת 2019.

את המקום הראשון ברשימת האפליקציות הפופולריות קטפה טיק טוק, שהוכתרה על ידי מגזין פורבס כפופולרית ביותר לשנת 2020, עם לא פחות מ-850 מיליון הורדות. שלוש האפליקציות של פייסבוק נמצאות גם הן בראש הרשימה: ווטסאפ עם 600 מיליון הורדות, פייסבוק עם 540 מיליון ואינסטגרם - 503 מיליון. מאחוריהן, כשהן נשענות על מציאות העבודה, הלימודים וערבי חג מרחוק, ניצבות ZOOM עם כ-500 מיליון התקנות ו-GoogleMeet, עם כ-272 מיליון הורדות. את העשירייה הפותחת סוגרות אפליקציות פייסבוק מסנג'ר, סנאפצ'אט, טלגרם ונטפליקס.

הצמיחה בהיקף ההורדות הובילה לגידול משמעותי ברווחים. חברת המחקר Sensor Tower דיווחה כי היקף ההכנסות מהורדת אפליקציות ב-App Store וב-Google Play עלה ב-24% במחצית האחרונה של שנת 2020, לעומת התקופה המקבילה בשנת 2019. צרכנים ברחבי העולם הוציאו כ-100 מיליארד דולר בחנויות האפליקציות, בעיקר למטרות בידור וניהול צ'אט במסגרת העבודה והלימודים מרחוק. בחודשים נובמבר-ינואר 2020 נרשמו כ-3.6 מיליארד התקנות ברחבי העולם של אפליקציות עסקיות, פי 1.5 מיליארד התקנות ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

ומה צפוי בעתיד? על פי התחזיות שלSensor Tower  לשנת 2021 - אפליקציות שיסייעו לקיים תקשורת בין המשתמשים ותהליכי סוציאליזציה, אישית או עסקית, צפויות להמשיך להוביל את רשימות האפליקציות הפופולריות גם בשנה הקרובה, מה שלא מפתיע בהתחשב בכך שמציאות הריחוק החברתי תלווה אותנו, ניתן להניח, עוד זמן מה.