עיצוב כדרך הטבע

התרגשות מחומר שאיש לא מצא בו כל עניין מעוררת את המעצב שי דהרי לתהליך יצירתי, מרתק ומהנה, שבסופו הוא הופך חומרים לרהיטים ייחודיים ויוצאי דופן

ענת יפה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספה
ענת יפה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

עוד הרבה לפני העידן שמחזור, שימור וחידוש הפכו לצו השעה, ידע המעצב שי דהרי לזהות את הפוטנציאל. את הקסם שיש בחומרי גלם איכותיים והשימוש שנעשה בהם בגלגולים קודמים, ובעיקר את היופי הגלום שבשחיקה ובחוסר השלמות שלהם.

SHAYCLE - המותג עליו הוא מנצח כבר יותר מעשור - משיב לחיים חומרים, כמו עץ וברזל, עם ערך מוסף, כשתחת ידיו הם נותנים כבוד לסיפורים שמתחת לשכבת הזמן. 

מהסטודיו שלו ביישוב קציר, הוא מעצב ומייצר את הרהיטים, כפי שהוא חולם אותם. ממש כך, אמן-אוטודידקט הנפעם בכל פעם מחדש מהחומר שבידיו ומניב יצירות מרהיבות.

בין הרהיטים שדהרי מעצב - ארונות, שולחנות, ספריות, ספות - אפשר למצוא ספה שהורכבה מארגז תחמושת ענק ששימש את התעשייה האווירית; שולחן מפירוק סככת טרקטורים ישנה; ארון בו שולב תריס עץ ישן, ארגז מסע שעלה לארץ ישראל עם בעליו, ניצול שואה מגרמניה, ולימים הפך לרהיט בבית של נכדתו; ועוד שפע מרשים של פריטים שכולם יחד עושים הרבה כבוד לעבר. 

SHAYCLE - המותג עליו מנצח שי דהרי כבר יותר מעשור - משיב לחיים חומרים, כמו עץ וברזל, עם ערך מוסףצילום: צילום: דוינה זגורי. עיצוב פנים: ורד פיכמן

פילוסופיית הוואבי סאבי

עיצוב הרהיטים ב-SHAYCLE נשען על פילוסופיית הוואבי סאבי, המקדשת את האסטתיקה ואת יופיים של הדברים הבלתי מושלמים. יופיו של הצנוע, המחוספס למראה, זה שהחלודה מעשירה אותו ובזכות זאת הופך לפריט ייחודי, מפתיע ושאינו חוזר על עצמו.

הנחת העבודה הזו, לפיה חומר הגלם הוא שותף נכבד בתהליך העיצוב, מתקבלת בברכה גם על ידי מעצבי הפנים והאדריכלים העובדים עם הסטודיו. כך משתלבות עבודות הסטודיו במנעד סגנונות העיצוב, כשהבולט והמובהק שבהם הוא התעשייתי בנגיעות כפריות ומודרניות.

אחד מחדרי הבית בו רואים בסטודיו SHAYCLE פלטפורמה אדירה ליצירה אינסופית עם מגוון חומרים, הוא המטבח, שגם מקבל בכל פעם מעמד של  CUSTOM MADE. מסתבר שמעצם היותו הלב הפועם של הבית, מחפשים רוב הלקוחות את "המטבח האחר", זה שיעורר חושים ויבטא את רוח המשפחה. 

"במטבחים האחרונים שיצרנו זיהינו צורך של לקוחות שזועקים 'לא עוד כמו של כולם, רוצים מטבח שמאפיין אותנו ואת רוחנו'", מספר דהרי. "מסיבה זו כל מטבח שסיפקנו לאחרונה הוא אחר ושונה מקודמיו, ואנו עדים להתרגשות של לקוחותינו על האפשרויות השונות שאנחנו מציעים להם בעיצוב החזית של מטבח.

"הקשר שלנו עם הלקוחות הוא תהליך, שבסופו הלקוחות שלנו נהנים מרהיט/מטבח יוצא דופן המותאם לבעליו. בתהליך העבודה אנו לומדים על ההעדפות והצרכים של הלקוחות, ומספקים עבורם רהיט מיוחד ורגשי, שמחובר אליהם ומבטא את רוחם". 

בנוגע לרגש 
ההשראות המגיעות מהטבע הפראי מתחברות לתחושה של מי שבוחרים להגיע לסטודיו SHAYCLE. סטודיו השוכן בראש היישוב ההררי קציר, שהדרך אליו עוברת בסמוך ליערות שגורמים להתרחבות הלב.

ואם כבר רגשות, אז גם ל"בית הרגשי", המונח הפופולרי מהעת האחרונה, יש מקום נכבד בחזון שמייצג הסטודיו. חזון הרואה את היופי בדברים הלא שלמים, היופי שנמצא בפגם - האמת הטבעית והלא מהוקצעת של הדברים. 

"העץ שמגיע אליי לסטודיו מרתק אותי. אני רוצה לדעת מיהו? מהיכן הגיע? איזה חוויות ספג? הריחות והצלילים שעברו בסביבתו", אומר דהרי. "עץ הוא חומר נשמתי, הוא התגלמות טהורה של האור, הוא היה כאן הרבה לפנינו ויהיה כאן הרבה אחרינו".

ומה מלבד העץ? 

"אנחנו לא מקדשים רק את העץ בשימוש חוזר ומקפידים לשלב אותו עם צבע בעיצוב בקו מודרני שרק מדגיש את יופיו הפגום אל מול הקו הנקי והמלוטש והצבעוניות משובבת הלב של היישומים המודרניים. כל זאת נעשה בשילוב עם עבודת פרזול ואלמנטים של ברזל בשימוש חוזר, אשר יוצרים רהיטים יוצאי דופן, One of a kind, שחלקם מלאי הומור וקריצה עיצובית".

SHAYCLE

טלפון: 054-6565605

לאתר האינטרנט של SHAYCLE

בחזרה למגזין אדריכלות ועיצוב פנים >>>