כשלאחותי צמחו כנפיים

מדי לילה אחיה הקטן של טלי בן ארמון ז"ל בא אל חדרה, ויחד הם נסחפים לעולם של צבע, ציור ודמיון

פיל אנימציה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פיל אנימציה
תוכן מקודם

טלי בן ארמון
יום לאחר שסיעה לסכל חדירת מחבלים לישראל, טלי בן ארמון מצאה את מותה בפיגוע ירי
כ"ז בחשוון תשמ"ב (23.11.1981) - י"ז בתשרי תשס"ב (4.10.2001)

כשלאחותי צמחו כנפייםצילום: רון גזית, פיל אנימציה

טלי בן ארמון היתה בתם הבכורה של שושנה ומשה, ואחותם של דני, נטע וגיל. מילדות היתה טלי פעילה ומלאת חיים, אהבה לרקוד ולצייר. אהבתה לציור נמשכה כל שנות לימודיה, והיא למדה במגמת אמנות בתיכון. טלי הרבתה לצייר בזמנה הפנוי, ובבית הוריה נמצאים ציורים ורישומים רבים פרי מכחולה. היא ציירה ואיירה דמויות עם הרבה הומור, ויותר מכל אהבה לצייר קריקטורות.  

דבר אחד היה חשוב מכל לטלי - להיות בן אדם. היא אהבה לשתף את הזולת בלבטיה, והיתה לה נכונות להקשיב, לקבל עצה, ורק אז לקבל החלטה נכונה. היא אהבה מאוד את משפחתה ובעיקר את אחותה ושני אחיה, ומכל היעדרות שלה מן הבית למספר ימים היתה חוזרת עם שי קטן לכל אחד מהם. גם לחבריה וחברותיה העניקה אהבה רבה, וכל פתק או מכתב היתה חותמת במילות אהבה מיוחדות לה.

במאי 2000 התגייסה טלי לצה"ל ושירתה בחיל המודיעין כתצפיתנית בגבול הצפון. מפקדה כתב: "טלי מילאה את תפקידה בהצטיינות ובמסירות רבה, ואף נבחרה בזכות זאת להדריך בקורס תצפיתניות". כדי להדריך בקורס תיכננה להמשיך לשירות קבע.

ב-3.10.2001 היתה טלי שותפה לסיכול ניסיון חדירת מחבלים. על תפקודה באירוע זכתה בתעודת הערכה מאלוף פיקוד הצפון, האלוף גבי אשכנזי. התעודה הוענקה להוריה של טלי, שנהרגה יום אחרי האירוע בפיגוע ירי קטלני בקו 842 של אגד, בדרכה הביתה. בכיתוב האישי על מצבתה של טלי נחקק: "נומי פרח נומי, נומי ילדה קטנה".

מאחורי הקלעים:

 שרון גזית, פיל אנימציה: 

כשפנו אלינו מבית אבי חי, כמו בכל שנה, לא ידענו אם נצליח ליצור סרטון בפרויקט חשוב זה.

אבל ברגע שקיבלנו את הסיפור של טלי בן ארמון ז"ל, לא היינו צריכים יותר משבריר שנייה כדי להחליט שאנחנו בפנים. טלי היא קרובת משפחה, ומשפחתה הקרובה יקרה ללבנו מאוד. ואם מכל הסיפורים, שלה היה הראשון שנשלח אלינו להתרשמות, מדובר בצירוף מקרים שאי אפשר להתעלם ממנו .

גיל, אחיה הצעיר של טלי, שבינתיים גדל להיות גבר מקסים ומיוחד, בחר לספר סיפור של זיכרון "קטן", אך כזה שמצליח לגלם בדיוק את טלי - בחורה שכולה לב, אהבה וכישרון. ניסינו להציג בסרט את מערכת היחסים בין טלי למשפחתה, המיוצגת על ידי גיל, דרך הקשר שמצליח להישמר גם במעבר בין העולם האמיתי לעולם הדמיוני של הציור שכה אהבה.

מוקדש באהבה לכל משפחת בן-ארמון.

לצפייה בסרטונים נוספים בפרויקט פנים. יום. זיכרון באתר בית אבי חי לחצו כאן>>>

מקור: בית אבי חי