"סינדרום ירושלים" חגיגה של יצירה עירונית

תמר אייזנמן מארחת את דני סנדרסון ואיגי וקסמן, מופעי תיאטרון, להטוטנים ואקרובטיקה לאורך רחוב קק"ל, מופע אמנות כלי ההקשה לכל המשפחה, סיורים באווירה של פעם ופעילויות נוספות יתקיימו לציון יום ירושלים באווירה אחרת בשכונת רחביה ביום חמישי 22.5, החל מהשעה 17:00 – מרבית האירועים ללא תשלום

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

יום ירושלים הוא לא רק מצעדים, דגלים, תהלוכות ואירועים ממלכתיים. יום ירושלים הוא המועד המתאים ביותר לחגוג את החיים, היצירה והרוח הירושלמית המיוחדת. לשם כך חברו יחדיו ויזמו בית אבי חי בשיתוף עיריית ירושלים (אגף תרבות ואמנויות), יד בן-צבי ומינהל קהילתי גינות העיר, את פסטיבל "סינדרום ירושלים" שכולו על טהרת המוזיקה, הסיפורים, האמנות והיצירה הירושלמית הצעירה והבועטת.

השנה יתקיים הפסטיבל כמה ימים לפני יום ירושלים הרשמי - ביום חמישי, 22/5/14, החל משעות אחה"צ והוא יימשך אל תוך הלילה. ההשתתפות במרבית האירועים בו תהיה חופשית, כאשר בין השעות 17:00-19:00 יתקיימו אירועים ופעילויות המותאמים למשפחות, ובשעות הלילה המאוחרות יותר יתקיימו מופעים המיועדים למבוגרים ולצעירים.

במסגרת האירועים ייסגר רחוב קק"ל לתנועה ויהפוך למדרחוב שכולו תיאטרון ומוסיקה. חגיגת רחוב ססגונית, לכל המשפחה, בהפקה ייחודית לפסטיבל- ליצנות ותיפוף רחוב, מופע האבנים המדברות, אקרובטיקה, מופעי תיאטרון רחוב על טהרת חוסר השפיות החיובי והרבה מוסיקה טובה.

בבית אבי חי יתקיימו שני מופעים גדולים ומסקרנים – האחד בשעות אחר הצהריים והשני בערב. בשעה 17:00 יתקיים מופע קצבי וסוחף של אמן כלי ההקשה חן צימבליסטה יחד עם חמישיית מיתרים באירוע לילדים ולהורים (מחיר: 30 ₪ לילד, 20 ₪ לילד שני ומעלה. הורה מלווה אחד ללא תשלום).

בשעה 21:00 יחל מופע רוק ירושלים על במת בית אבי חי, בו תארח הזמרת הצעירה והמסקרנת תמר אייזנמן את דני סנדרסון ואיגי וקסמן לערב שכולו על טהרת הרוק (מחיר: 60 ₪. סטודנטים: 20 ₪).

אירועים נוספים:

בחצר הסוכנות היהודית יתקיים מיצג של וידאו ארט. מדובר במופע גדול ומרשים של האומן גיא יצחקי שיוקרן על קיר הבניין, בליווי מוסיקאלי.

גן הכוזרי ילבש גם הוא חג ויוצג בו פרויקט אמנות במסגרת הקורס אמנות, ניידות ואקטיביזם בבצלאל. במשך כחודשיים עבדה קבוצה של סטודנטים מדציפלינות שונות, במטרה לייצר התייחסות אמנותית במרחב גן הכוזרי הירושלמי. הפרויקט הוא מפגש בין אוכלוסיות ותיקות וחדשות ובין התושבים לבין מוסד יד בן-צבי. הסטודנטים מבצלאל יבנו במתחם גני שעשועים של פעם, יקיימו תערוכת כרזות ומיצגי וידאו ועבודות נוספות המתכתבות עם המרחב הציבורי בשכונת רחביה.

בחצר יד בן-צבי יתכנסו בשעה 19:00 משוררים, נביאים (מטעם עצמם) ואוהבי ירושלים לתחרות "פואטרי סלאם" (שירה מדוברת) בהנחיית צביה מרגליות. בצריף יד בן צבי יתקיים סיור תיאטרון שידריכו צמד שחקנים, המחייה דמויות וסיפורים מתקופת ראשית המדינה ומעלה שאלות דילמות המהדהדות בחברה הישראלית עד היום. במקום גם יתקיים שוק ספרים משומשים.

בשעה 17:00 יתקיים סיור אייפונים בשכונת רחביה – משימת אתגר אינטראקטיבית במהלכה המשתתפים יראיינו אנשים, יפתרו חידות, ינווטו בעזרת מפה, וייהנו מהפתעות (עלות הסיור 20 ₪).

כמו כן יתקיים בחניית יד בן צבי ערב שירה בהשתתפות משוררים צעירים ובליווי מוסיקלי של זוג המוסיקאים שמרית ומיכאל גריילסאמר (בשעה 19:45). את האירועים תחתום מסיבה עברית עם רדיו מרכז העיר..

סלפי 0.2: ירושלים, מכירים? סלפי, מכירים? זה מה שקורה כשהם מחוברים להם יחדיו. לרגל יום ירושלים, קבלו סלפי בגרסה 0.2. לכבוד יום ירושלים, צילם בית אבי חי סרטון ברחבי העיר, זה הזמן לסמן וי איפה שכבר הייתם ואיפה שעדיין לא הייתם וכדאי שתהיו בגיחתכם הבאה לעיר:

פרטים נוספים על אירועי סינדרום ירושלים

לחזרה לערוץ בית אבי חי בהארץ