פסטיבל העשור לבית אבי חי

בית אבי חי חוגג עשור של יצירה יהודית וישראלית מקורית. בית התרבות והדעת, שמקיים בין כתליו עשרות אירועים מדי חודש כבר עשר שנים, יציין את המאורע בפסטיבל רב תחומי מסעיר שיימשך שבוע שלם, וישלב בין מופעי מוזיקה, קולנוע, אמנות, ספרות, שירה ויהדות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תערוכת אמנות מצילומי הבית לאורך השנים
תערוכת אמנות מצילומי הבית לאורך השנים צילום: מעוז ויסטוך

בית אבי חי נוסד על ידי קרן אבי חי בשנת 2007 ופועל מאז בירושלים וברחבי הארץ. לאורך השנים אירח בית אבי חי את השורה הראשונה של האמנים ואנשי התרבות, היהדות והרוח בארץ, והפיק אירועים חד פעמיים, מרגשים ומלאי תוכן ומחשבה, עם שפע של יצירה והזדמנויות להרחבת אופקים בתחומים שונים ומגוונים. בית אבי חי יוצר מרחב תרבותי פתוח הכולל בתוכו מוזיקה, תיאטרון, מפגשים, הרצאות, שיחות ואירועי במה מגוונים, איכותיים ומקוריים, בשיתוף יוצרים ואמנים בתהליך יצירה ייחודי ומרתק.

מופע מחווה לאהובה עוזרי
מופע מחווה לאהובה עוזריצילום: דנה בר סימן טוב

אתר האינטרנט של בית אבי חי משלב שידורים חיים מהאירועים המתרחשים וארכיון וידאו מפואר של אירועי העבר, לצד עולם רחב של כתבות, סרטונים ופרויקטים מיוחדים, מאת מיטב הכותבים והיוצרים בארץ, אשר משקפים את פני התרבות והחברה היהודית-ישראלית בדרכים יצירתיות, ומפגישים את הצופים עם ישראל של ימינו.

עם השנים, באמצעות פעילותו המקורית והחדשנית, הצליח בית אבי חי להביא את התרבות הישראלית למרכז העניין הציבורי ולתודעה רחבה, ותרם לחיבור מחודש לשורשים היהודיים ולתרבות הישראלית על כל גווניה, הן של האמנים והן של הקהל הרחב. כעת, מסכם בית אבי חי עשור של פעילות מוצלחת בפסטיבל עשור חגיגי, אליו יעלו לרגל במשך שבוע שלם עשרות משתתפים מכל תחומי התרבות בארץ.

עידן אלתרמן במופע סטנד-אפ מוזיקלי
עידן אלתרמן במופע סטנד-אפ מוזיקלי צילום: רועי ברקוביץ
מארק אליהו
מארק אליהוצילום: זוהר רון
נצ'י נצ' באירועי לילה לבן של בית אבי חי
נצ'י נצ' באירועי לילה לבן של בית אבי חיצילום: נאור סוקי

במסגרת חגיגות העשור מפיק בית אבי חי שורה של אירועי תרבות מגוונים ועשירים. בין הבולטים שבהם הוא לילה לבן בבית אבי חי עם מגוון מופעים בחללי הבית השונים ובחצר עד לפנות בוקר: נצ'י נצ, מארח את טונה במחווה לאהוד בנאי,  עידן אלתרמן במופע סטנד-אפ מוזיקלי מארח את שי אביבי, יוסי בבליקי ועוזי וייל במפגש מוזיקלי-אישי על כתיבה ועל הרשת החברתית, נעמי חשמונאי במופע להקה, מחווה לדייויד גרוסמן ועוד.

הלילה הלבן מתחלק למופעים מרכזיים ולאירועי שוטטות, אליהם ניתן לקנות כרטיס שוטטות ב-20 ולהיכנס לאירועים במהלך הלילה על בסיס מקום פנוי. במסגרת אירועי השוטטות תמצאו נבחרת אמנים עם מופעי ספוקן וורד, שהרה בלאו עם מחזה בעל נגיעות אוטוביוגרפיות, את המוזיקאית והמשוררת הצעירה נעמי חשמונאי ואת אלי חביב עם מופע סטנד אפ אל תוך הלילה ועוד... 

לרכישת כרטיסים לאירועי הלילה הלבן>>

אירוע נוסף במסגרת הפסטיבל הוא מסע אל "שיר השירים" - קבלת שבת מיוחדת המשלבת מוזיקה וקריאה משותפת, פואטית ולימודית,  בעקבות מגילת "שיר השירים". במופע ישתתפו דיוואן הלב, מארק אליהו, חכם דוד מנחם , אלי הירש, חוה פנחס-כהן, אליעז כהן, נועה שקרג'י.

לרכישת כרטיסים לאירוע מים רבים: מסע אל "שיר השירים">>

עוד אירועים במסגרת הפסטיבל יהיו תערוכת אמנות מצילומי הבית לאורך השנים, מופע מוזיקלי ומפגש בין אביתר בנאי לרב איתמר אלדר, שי צברי במחווה מרגשת לאהובה עוזרי: מופע מוזיקלי מלווה וידאו- ארט דוקומנטרי, בהשתתפות הנגנים שליוו את אהובה לאורך השנים ואורחים מוזיקליים: מרגול, רביד כחלני, שירן אברהם וזהר עזרא.

"בית אבי חי מבקש להיות נקודת מפגש עדכנית בין התרבות היהודית לתרבות הישראלית",  אומר ד"ר דוד רוזנסון, מנכ"ל בית אבי חי. "מדובר בחיבור טבעי ומתבקש בין עושר המסורות היהודית לתרבות הישראלית שנוצרת מתוכה. אנחנו נותנים דגש מיוחד על אוצרות התכנים המופיעים בבית, ובדומה לאירועי פסטיבל העשור אנחנו חותרים ליצור תמיד תוכן מקורי ולשלב בכל מופע חומרים ייחודיים ברוח בית אבי חי".

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים לכל אירועי הפסטיבל>>