תמיכה חברתית לבני משפחה מטפלים

בישראל של 2020, יש כמיליון בני משפחה מטפלים. עבור רובם זהו תפקיד חדש, ובאופן טבעי יש צורך לדבר ולהתייעץ עם אנשים שמתמודדים עם סוגיות דומות. היום אפשר לעשות את זה גם מהבית או מהסמארטפון, באמצעות הכלים הדיגיטליים הבאים

קרן אטקין, גרונטולוגית ומומחית ל- AgeTech, בשיתוף טבע
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה עם כוס תה
בטבע ובעמותת Caregiver Israel מאמינים ששיתוף בין רבים החווים התמודדויות ואתגרים דומים, יכול להקל ולשרת הן את המטפלים והן את המטופליםצילום: באדיבות טבע

לפעמים נראה כאילו אתם היחידים בעולם שנושאים על כתפיכם את התפקיד הכל כך חשוב של לתמוך בהורים המזדקנים.
גם אלה שחולקים את הטיפול בהורים עם בני משפחה נוספים, לא תמיד מרגישים בנוח לדבר איתם, ויכול מאוד להיות שכל בני המשפחה באותה הסירה בדיוק של חוסר ודאות, וכולם צריכים להתייעץ עם אנשים שחוו את אותן חוויות. בנוסף, גם לתרום מהנסיון שצברתם במהלך הטיפול בהורים לאנשים אחרים שרק עכשיו מתחילים להיכנס לתפקיד, יכול להיות חוויה מעצימה ומספקת עבור אנשים רבים.
בדיוק לשם כך קמו קבוצות תמיכה ברשת, על מנת שבני ובנות משפחה מטפלים יוכלו לשתף, להתייעץ וגם לפרוק את שעל לבם.

>> מטפלים בהורים? אתם לא לבד. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק "דואגים למטפלים"

אחת הקבוצות הבולטות ברשת הישראלית היא קבוצת הפייסבוק ״דואגים למטפלים״ שהוקמה על ידי חברת טבע בשיתוף עם עמותת caregivers israel. קבוצה זו הוקמה מתוך הבנת הקשיים, האתגרים והמורכבות הקיימים בחייהם של בני ובנות המשפחה המטפלים, במטרה לתת מענה לצורך הולך וגובר בתמיכה, עצה והכוונה. בטבע ובעמותת Caregiver Israel מאמינים ששיתוף בין רבים החווים התמודדויות ואתגרים דומים, יכול להקל ולשרת הן את המטפלים והן את המטופלים. בקבוצה נמצאים כיום אלפי בני ובנות משפחה מטפלים, ומועלים בה פוסטים במגוון נושאים, החל מבקשת המלצות על רופאות ומומחים וכלה בהתייעצות בנושא עובדים זרים וחוק סיעוד.
להצטרפות לקהילה ניתן ללחוץ על הלינק.

בקבוצה נמצאים כיום אלפי בני ובנות משפחה מטפלים, ומועלים בה פוסטים במגוון נושאים, החל מבקשת המלצות על רופאות ומומחים וכלה בהתייעצות בנושא עובדים זרים וחוק סיעודצילום: באדיבות טבע

לאלה שמרגישים ומרגישות בנוח עם אנגלית, קיימות שתי אפשרויות להצטרף לקהילות בינלאומיות: אפליקציית Wisdo שהיא מיזם ישראלי שמיועד לתמיכה חברתית באנשים המתמודדים עם מגוון של מצבי חיים, במשפחה, בקריירה, בלימודים וכו', ואתר Huddol (שגם לו יש אפליקציה) - בשניהם קיימות קהילות caregivers שמיועדות לבני ובנות משפחה מטפלים, ובדומה לפייסבוק, ניתן להעלות בהן פוסטים ציבוריים וגם להתכתב בהודעות פרטיות עם חברי וחברות קהילה שנמצאים באותה סירה. גם בקהילה זו, תוכלו לתרום מנסיונכם ולהיתרם מנסיונם של אחרים.

מי מכם שנכח בכנס ״דואגים למטפלים״ שהתקיים בהיכל התרבות ביוזמת חברת טבע בשנה שעברה, זכה לשמוע את מארק, מייסד חברת Huddol ורשת התמיכה החברתית בבני משפחה מטפלים בקנדה. המיזם הוקם מתוך ניסיון אישי של מארק, שהיה בן משפחה מטפל בעצמו וחווה על בשרו את הקשיים הכרוכים בכך.

מי מכם שמעוניין/ת במפגשים פנים אל פנים, קבוצות תמיכה קיימות במספר רשויות מקומיות בארץ, פרטים נוספים ניתן למצוא כאן, וכמובן שניתן לפנות לייעוץ והכוונה גם בעמותת Caregivers Israel.

בחזרה למתחם לגדל הורים: המדריך לבני משפחה מטפלים >>>