הבית הלבן נוחת בקיסריה

מעטים הבתים בישראל הנראים כארמונות פאר של ממש, שכאילו נלקחו מתוך בתי אצולה מתקופת הרנסנס. אחד מהם הוא 'הבית הלבן על הגולף בקיסריה' שתכננו בני הזוג ורד ומוטי מלכה, המתחבר לפנטזיות הכמוסות ביותר של האלפיון העליון. שם המשחק - יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה, יחד עם תכנון מוקפד, יסודי ובלתי מתפשר, עד לפרטים הקטנים והמדוקדקים ביותר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הבית הלבן" בקיסריה
"הבית הלבן" בקיסריה
תוכן מקודם בחסות מלכה אדריכלים
תוכן מקודם
תוכן מקודם בחסות מלכה אדריכלים
תוכן מקודם

מתכנן ומעצב 'ארמונות' לאלפיון העליון הוא קצת כמו תעלולן בקרקס – הוא חייב להיות יצירתי ובעל דמיון אינסופי, ובמקביל פרקטי, אנליטי ועם רגליים על הקרקע. הוא חייב להתחבר לפנטזיות הבלתי נגמרות של הלקוח האמיד (כי בעל המאה הוא בעל הדעה), ובמקביל להתעקש על הקו העיצובי הנכון שמזוהה אתו. הוא אמן  ומהנדס, פסיכולוג וגם מנהל עבודה, כי לקוחות המשאירים בידיו מיליונים לא מסתפקים בפחות מהטוב ביותר.

'הבית הלבן' הממוקם בשכונת הגולף בקיסריה, הוא מבנה מפואר ומרשים בעל נראות ובולטות יוצאת דופן
'הבית הלבן' הממוקם בשכונת הגולף בקיסריה, הוא מבנה מפואר ומרשים בעל נראות ובולטות יוצאת דופן

'הבית הלבן' הממוקם בשכונת הגולף בקיסריה, הוא מבנה מפואר ומרשים בעל נראות ובולטות יוצאת דופן, הניצב כאייקון סביבתי פרי חזונם של מתכנני ומעצבי, 'מלכה אדריכלות ועיצוב פנים', בני הזוג ורד ומוטי מלכה. תכנון ה'ארמון' התבסס על היכרות טוטאלית עם צרכיו האישיים של הלקוח, כדי להפוך את חלומו למציאות מופלאה הקורמת עור וגידים מול עיניו, ואת חזונו לכדי יצירת מופת אדריכלית. טביעת עינו הייחודית של משרד 'מלכה אדריכלות ועיצוב פנים' עוברת כחוט השני בכל אחד מהאלמנטים של המבנה, הניצב כפסל מעשה ידי סתת, ברמת הליטוש, הגימור והירידה המדוקדקת והבלתי מתפשרת לפרטים ולרזולוציות הדקות ביותר. הבית מעוצב בסגנון קלאסי, לבן ורומנטי, בעל קווים נקיים, ומעוטר במגוון אלמנטים סגנוניים כמו המשרבייה והפירזול במעקים, במרפסות ובאזורי הפנים. מלבד העוצמה והאלגנטיות המשתקפת בחלל, מאופיין הבית באור טבעי ובניצול אנרגיה מרבי.  

הבית הלבן מעוטר במגוון אלמנטים סגנוניים כמו המשרבייה
ורד ומוטי מלכה
ורד ומוטי מלכה

אכן, 'הבית הלבן' עומד תחת ההגדרה של 'מנקר עיניים', ולעיתים ניתן לראות עוברי אורח העומדים מולו משתאים ולא מתאפקים מלשלוף את הטלפונים הניידים. במבט מעמיק יותר, מעבר ליוקרה ולפאר הבלתי נתפסים, ניתן להבחין במגוון רחב של אלמנטים וסגנונות אמנותיים ייחודים – עבודת נפחות מרשימה, משחקי ניגודים מרתקים בין הפנים לחוץ, חללים רחבים ומרשימים לצד פינות שקטות ואינטימיות, דלתות קלאסיות המעוטרות בקשתות מונומנטליות, ומובילות לחללי open space  בעלי תקרות בגבהים עצומים המזכירים טירות אבירים או ארמונות שייחים ערביים. חלל האירוח מעוטר בוויטרינות ענקיות ומרשימות הפונות אל נוף עוצר נשימה ומחזקות את תחושת המרחב ואת הקשר בין הפנים לחוץ. הסלון פתוח לבריכה ומכניס את החוץ לתוך הפנים. כל החלל הציבורי של הבית משתרע מדלת הכניסה, וכאשר היא נפתחת ניתן לראות את כל הבית מזווית אחת, אך יחד עם זאת, לכל חלל יש את התיחום שלו. הבית כולו מאובזר במערכת חשמל חכמה ובחימום ריצפתי, ולכל חדר בבית מקלחת ושירותים צמודים.

הסלון פתוח לבריכה ומכניס את החוץ לתוך הפנים
הסלון פתוח לבריכה ומכניס את החוץ לתוך הפנים

החצר המפנקת כוללת בריכה וג'קוזי צמוד, המוארים בלילה בתאורה בשלל גוונים וצבעים, ומשלימים את אווירת היוקרה. בסלון הבית, ריהוט מהודר ומלכותי, וחדרי האמבטיה המרווחים מעוטרים בכיורים קלאסיים ורצפות שיש מפוארות. וכמו שאמר השועל בנסיך הקטן: "החשוב באמת סמוי מן העין", כך במרתף הבית חבוי עולם שלם של תענוגות ופינוקים – חדר קולנוע ביתי מפואר, אולם משחקים המאובזר במיטב הפירוטכניקה והמסכים ומותאם לילדים ולמבוגרים, מרתף יין מקצועי בעל תאורה קסומה וייחודית של טירה עתיקה, וחדר כושר התואם  את התקופה העכשווית - הכול כדי להחיות את חלומם של הלקוחות ללא פשרות.

"בניגוד למתכנני ומעצבי יוקרה הכופים לעיתים את תפיסת עולמם האדריכלית על המבנה ודייריו, במטרה להתפרסם במגזיני אדריכלות מובילים או לזכות בפרסים יוקרתיים, אנו רואים לנגד עינינו לפני הכול את הלקוח, כדי לייצר את בית החלומות האולטימטיבי עבורו, גם כאשר אותו חלום אינו מתיישב עם התפיסות האדריכליות השגורות או הטרנדים העיצוביים השולטים בכיפה", אומר מוטי מלכה. "בתהליך הקשוב והאינטימי המתנהל עם הלקוח אין 'נכון' ו'לא נכון', 'אסור' ו'מותר', 'אופנתי' או 'מיושן', 'מינימליסטי' או 'מוחצן', אלא רק שאלה אחת הממלאת את החלל – אהבת או לא אהבת? כמרחב חופשי ונטול שיפוטיות המאפשר ללקוח לפרוס את כל הפנטזיות הנוגעות לשאלה מהו הבית המושלם עבורך?.

מדרגות בבית הלבן
מדרגות בבית הלבן
טביעת עינו הייחודית של משרד 'מלכה אדריכלות ועיצוב פנים' עוברת כחוט השני בכל אחד מהאלמנטים של המבנה
טביעת עינו הייחודית של משרד 'מלכה אדריכלות ועיצוב פנים' עוברת כחוט השני בכל אחד מהאלמנטים של המבנה

"כבני זוג שעובדים ומתכננים יחד אנחנו משלימים זו את זה, ומשלבים הבנה עיצובית ואמנותית, יחד עם מקצוענות תכנונית ופונקציונאלית, ליצירת סינרגיה מושלמת בין תחומי האדריכלות לעיצוב הפנים" אומרת ורד מלכה. "אפשר להגיד שאני הרוח היצירתית של המשרד שמספקת את האינפוט האמנותי והעיצובי, לעומת מוטי שהוא האנליטיקן והמתכנן שתפקידו ליישם את הפנטזיות לכדי תכנית עבודה בשטח, בהתאם לפרוגרמות, לאילוצים וללוחות הזמנים. השילוב המנצח בינינו, מאפשר לנתח כל פרויקט מתוך ראייה עמוקה ורב מערכתית, המשלבת יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה יחד עם יכולות תכנוניות ואדריכליות ברמות הגבוהות ביותר, ומתוך מעורבות ישירה ומלאה של שנינו יחד בכל פרויקט מתחילתו ועד סופו".

המטבח ופינת האוכל בבית הלבן בקיסריה
"אנו רואים לנגד עינינו לפני הכול את הלקוח, כדי לייצר את בית החלומות האולטימטיבי עבורו"

'מלכה אדריכלות ועיצוב פנים' הוא משרד ייחודי ופורץ דרך בתכנון בתי יוקרה מפוארים, ההופכים את חלומו של הלקוח למציאות. לאורך השנים היה מעורב בתכנון ועיצוב מאות בתי יוקרה, הנראים למתבונן מהצד כטירות או אחוזות אירופאיות אציליות. לכל אחד מהפרויקטים שלהם מראה ייחודי, ועדיין, בכל אחד מהם ניכרת שפתו האדריכלית המבודלת והקוהרנטית של המשרד, הנשענת על מגוון מקורות השראה אדריכליים, בשילוב עוגנים תרבותיים עמוקים.

לאתר 'מלכה אדריכלות ועיצוב פנים'>>

לעמוד הפייסבוק>>

חזרה למדור>>