האם הבית שלך מספר סיפור?

כל תהליך הום סטיילינג מתחיל במקור השראה שיכול להגיע מכל תחום שנושק לחיינו – אוכל, טבע, חומר, צבע, תנועה, מוזיקה או אפילו פרפר שמתעופף בחדר. וכך עובר בכל הבית אותו חוט מקשר המחבר בין כל הפריטים, החומרים והאלמנטים יחדיו, המתגבשים לכדי בית הרמוני בעל שפע פריטים ייחודיים. יצירה הפורסת בפנינו סיפור עם התחלה, אמצע וסוף, ויוצרת שפה קוהרנטית ושלמה, בעלת משמעות, תוכן ואמירה. וזה מה שנקרא הום סטיילינג...

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלון בית שעוצב על ידי חברת רמליס
עיצוב פנים: סיוון רב הון, הלבשת הבית : חברת 'Remelisצילום: ערן תורג'מן
רוחה תורג'מן, מעצבת פנים ובעלת REMELIS' – הבית להלבשת הבית' | תוכן מקודם בחסות רמליס
תוכן מקודם
רוחה תורג'מן, מעצבת פנים ובעלת REMELIS' – הבית להלבשת הבית' | תוכן מקודם בחסות רמליס
תוכן מקודם
רוחה תורג'מן, REMLIS
רוחה תורג'מן, REMLIS

בדיוק כפי שאישה המתלבשת בשמלה הכי מדהימה בעולם, עדיין לא תיראה בשיאה אם לא תוסיף לכך את הטבעת, השרשת, הצמיד והאיפור המתאימים, כך גם בבית שלנו, רק השילוב של כל האלמנטים המרכיבים יחד את המכלול שנקרא 'בית', ייצרו את הסיפור השלם ואת המראה המושלם. רבים חושבים שמראה הבית תלוי בעיקר ב'אבנים הגדולות', כלומר ברהיטים המרכזיים – הארון, הספה, השולחן,  אך למעשה הפריטים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל הגדול. גם אם תיקחו את הרהיטים הכי מתאימים (והכי מדהימים...) עדיין הבית יראה עירום, אם לא נוסיף לו את הווילון, הטפט, השטיח, כרית הנוי והאקססוריז, שיעניקו לו את האופי הנכון, ויספקו את ה'פינאלה' שבלעדיו הבית לא יהיה מושלם. וזה מה שעושה REMELIS - הבית להלבשת הבית.

רוחה תורג'מן
רוחה תורג'מן, REMLIS

כל תהליך הום סטיילינג טוב מתחיל במקור השראה שיכול להגיע מכל תחום שנושק לחיינו – אוכל, טבע, חומר, צבע, תנועה, מוזיקה או אפילו פרפר שמתעופף בחדר. במהלך השנים פיתחתי שיטה מדויקת שאני קוראת לה 'מהקטן לגדול', בו אני מתחילה את גיבוש הקונספט מפריט קטן הנמצא בבית אליו אני מתחברת באופן אישי – כרית תמונה, שטיח וכו'. לאחר שבחרתי את מקור ההשראה אני פורטת אותו לפרוטות, כדי לגלות את כל מכלול המאפיינים, הצבעים, הטקסטורות והחומרים שמרכיבים את אותו מקור השראה, ואז אני משלבת זאת עם שיטת השכבות – אם הכרית שבחרתי כמקור השראה יושבת על הספה, אז אותה ספה חייבת להכיל חלק מאותם מאפיינים שהגדרתי עבור הכרית. לעיתים יהיה מדובר במאפיין משני, כדי שהכרית תקבל את הבמה הראויה לה, אך בכל מקרה ניצור איזשהו קשר רעיוני וקונספטואלי בין הכרית לספה. לא תמיד ניתן לשים את האצבע על אותו קשר, ודווקא במקרים אלו נוצרים החללים היותר מרתקים ומתוחכמים. ואם נמשיך את הדוגמא, הספה שעליה מונחת הכרית יושבת על שני מישורים – הרצפה הכוללת את האריחים והשטיחים, והקירות והטפטים שעליהם מונחת הספה, שמעבר להיותם משמעותיים בחלל ומעניינים, חייבים להתכתב עם מאפייניה ושפתה של הספה אליה הם צמודים. לתוך כל אלה נצרף וילון שיתחבר לאותם גוונים וטקסטורות המאפיינים את כל החומרים שהכנסנו, ונאבזר את החלל באלמנטים נוספים כמו מנורה עומדת ותלויה, שולחנות סלון, אקססוריז, כריות רביצה, או הדומים (שרפרפים).

מאוור תקרה
עיצוב פנים: סיוון רב הון, הלבשת הבית : חברת Remelisצילום: ערן תורג'מן
סלון בית בעיצוב רמליס
עיצוב פנים: סיוון רב הון, הלבשת הבית : חברת Remelisצילום: ערן תורג'מן

כך עובר בכל הבית אותו חוט מקשר המחבר בין כל הפריטים, החומרים והאלמנטים יחדיו, המתגבשים לכדי בית הרמוני בעל שפע פריטים ייחודיים. יצירה הפורסת בפנינו סיפור עם התחלה, אמצע וסוף, היוצר שפה עיצובית קוהרנטית ושלמה, בעלת משמעות, תוכן ואמירה.

תחום ההום סטיילינג נשען על שלושה יסודות – טקסטיל, צבע ותאורה. למעשה אנו יכולים ליצור טרנספורמציה של 180 מעלות במראה הבית, רק על ידי שלושת היסודות הללו, בלי לשבור קיר או אריחים, ובלי מעורבות של קבלנים ואנשי מקצוע. החוכמה בכל תהליך ההום סטיילינג הוא לחבר את שלושת עמודי הטווח ברמת הצבעים, הטקסטורות והחומרים. החיבור אינו בהכרח סגנוני, משום שלעיתים קיים עיצוב אקלקטי המשלב בין סגנונות שונים, ולכן חשוב להתחבר לפני הכול, לרצונות ולסגנון של הלקוח. סטייליסטית או 'מלבישת בתים' טובה אמורה לזהות אצל הלקוח את מה שהלקוח לא יודע להסביר במילים, ולקחת את החומרים שיגשימו את הפנטסיה שלו. הלקוח יודע להראות תמונה ולהגיד "זה יפה בעיניי", אבל למעשה הוא רוצה משהו אחר מהתמונה, משהו שייחודי רק לו, משהו שיאפשר לו למצוא את החלל המתאים וההרמוני ביותר עבורו.

חדר שינה 2
עיצוב פנים: סיוון רב הון, הלבשת הבית : חברת Remelisצילום: ערן תורג'מן
חדר שינה
עיצוב פנים: סיוון רב הון, הלבשת הבית : חברת Remelisצילום: ערן תורג'מן

מלבישת הבתים רוחה תורג'מן היא מעצבת פנים מובילה, מאחוריה ניסיון עשיר בעיצוב פנים ובהום סטיילינג, מרצה בתחום העיצוב במכללת שנקר ובאוניברסיטה הפתוחה, ומשמשת כמעצבת הבית של חברת 'REMELIS – הבית להלבשת הבית'.

REMELIS מכילה תחת קורת גג אחת את כל תחומי הלבשת הבית, ומציעה ללקוחותיה מגוון רחב ביותר של מוצרי טקסטיל, פריטי עיצוב ייחודיים ואביזרים משלימים, המותאמים באופן אישי לצרכיו ולחלומותיו של הלקוח. REMELIS היא הרבה מעבר לחנות פריטי עיצוב, כמרכז המספק ללקוחותיו ייעוץ מקיף בתחום עיצוב הפנים וההום סטיילינג, ומציע קונספט עיצובי כולל עבור כל הבית במקום אחד, על ידי מעצבים מיומנים שהאהבה לתחום העיצוב והלבשת הבית זורמת בדמם. תהליך עיצוב הבית מתבצע תוך התאמה מדויקת לאופיו של החלל (כולל ביקור בבית הלקוח ועבודה על פי סקיצות ושרטוטים מדויקים של חלל הבית) ובהתאמה לעיצוב הבית כולו,  מתוך חשיבה קונספטואלית כוללת של צבעים, טקסטורות וחומרים. הספה, הווילון, הטפט, כרית הנוי ואף צבע הקירות, מותאמים זה לזה ויוצרים הרמוניה עיצובית המתאימה לצרכיו ולחלומו של כל לקוח, באופן חכם ויצירתי, ותוך חשיבה מחוץ לקופסא.

עיצוב פנים: סיוון רב הון

קרדיט הלבשת הבית : חברת Remelis

לאתר רמליס>>

לעמוד הפייסבוק>>

חזרה למדור>>