פרויקט עם RESPECT

אדריכל חגי נגר המוביל את סצנת העיצוב התל אביבית של סביבות העבודה, מביא למשרדי העיר הגדולה שפה עיצובית חדשה, המשלבת הבנה עיצובית ואמנותית, יחד עם מקצוענות תכנונית ופונקציונאלית, ויוצרת סינרגיה מושלמת בין תחומי האדריכלות ועיצוב הפנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט של חגי נגר
משרד 'חגי נגר אדריכלים' השתמש בשפה עיצובית בלתי שגרתית צילום: עוזי פורת
תוכן מקודם בחסות חגי נגר
תוכן מקודם
תוכן מקודם בחסות חגי נגר
תוכן מקודם
חגי נגר

חדר ישיבות בתוך קונטיינר עץ? בובות שעווה? סקיצות על הקירות? שילוב חברה חילונית וחברה חרדית באותו חלל עבודה? כחברת מיתוג עכשווית ויצירתית, ביקשה חברת RESPECT עיצוב מגניב ומעורר השראה. משרד 'חגי נגר אדריכלים' הרים את הכפפה ויצר סביבת עבודה מקורית וכיפית, המחזקת את תחושת השייכות של העובדים, דרך עיצוב מחושב ומדויק ברמת החומרים, הגוונים, השפה, הגרפיקה והפרופורציות בין החללים, המצליח 'לפצח' ולזקק בצורה מדויקת את טבעו ואופיו של המותג.

איך יוצרים סביבת עבודה כיפית ומגניבה לצד מרחב שקט המעודד ריכוז ויצירה? צילום: עוזי פורת

 עיצוב סביבת עבודה מהווה אתגר לא קטן עבור המעצב והאדריכל – איך משלבים אסתטיות עם פונקציונאליות? כיצד מתכננים חללים פתוחים המעודדים שיתופיות לצד מרחבים אינטימיים השומרים על פרטיות? איך יוצרים סביבת עבודה כיפית ומגניבה לצד מרחב שקט המעודד ריכוז ויצירה? כיצד מעצבים חללים מעוררי השראה, המעודדים פתיחות, יצירתיות ומקוריות בסביבת העבודה? ואם לא די בכך, העמיד הפרויקט אתגר נוסף בפני משרד 'חגי נגר אדריכלים' – איך משלבים בתוך אותו חלל חברת מיתוג חילונית מוחצנת ופרובוקטיבית, יחד עם חברת מיתוג למגזר הדתי והחרדי.

Respect Branding היא חברה הממתגת ארגונים ועסקים מהמובילים בארץ. כיאה לאופי המותג, השתמש משרד 'חגי נגר אדריכלים' בשפה עיצובית בלתי שגרתית הכוללת אלמנטים מפתיעים כמו חדר ישיבות בתוך קונטיינר עץ (המכונה the box), קפיטריה שחורה ודרמטית עם שילובים של בטון חשוף, ואבזור של בובות שעווה סביב המשרד. כבר בכניסה לחלל חשים את מעטפת הבטון החשופה (רצפה, קירות ותקרת בטון) המכילה קונטיינר עץ ומתכת גדול. הקונטיינר מוקם כך שיהיה בקשר ישיר עם כל החללים של המשרד וישמש כחדר הישיבות הראשי של החברה. בישיבה בתוך הקונטיינר ניתן לראות את שאר חללי המשרד דרך אלמנטים מזוגגים וחצי שקופים. כיון שהקונטיינר נמוך יחסית לשאר תקרות המשרד, ובכדי לייצר תחושת חיבור בין הסטודיו ללקוחותיו, חדר הישיבות עוצב בסגנון ביתי, עם ספות, כורסאות ושטיחים, כדי לבדל את האווירה משאר אזורי העבודה והסטודיו.

צילום: עוזי פורת
צילום: עוזי פורת
צילום: עוזי פורת
ה'קונטיינר' (the box) מהווה את החוט המקשר בין שני האזוריםצילום: עוזי פורת

 בנוסף לבטון והעץ כוסו הקירות בגווני שחור וירוק, כצבעי השפה המיתוגית של החברה. הירוק העז ממוקם במספר מחיצות נבחרות, במידה מספקת כדי לשפוך נופך ירוק על כלל המשרד אך בכמות שלא תעמיס על החללים. השחור מוסיף לדרמה הקיימת בלאו הכי ומעניק נופך מסתורי משהו לחלל כולו, מעין רמז להפתעות המיתוגיות שהסטודיו יודע להפיק. כסטודיו למיתוג נתלו אלמנטים רבים לרישום סקיצות על הקירות (בחדר הישיבות, אולם הסטודיו, חדרי העבודה, המטבח וכו'). אלמנטים אלו כוללים לוחות מחיקים מזכוכית, וינילים לבנים לרישום, קירות גיר רצפה-תקרה ועוד. מעבר לכך, הציב הפרויקט בפני 'חגי נגר אדריכלים' אתגר נוסף -  איך משלבים בתוך אותו חלל חברת מיתוג חילונית הגולשת לעיתים לשפה מוחצנת ופרובוקטיבית, יחד עם חברת מיתוג למגזר הדתי והחרדי (Brilliant & Co) החולקים יחד את אותה סביבת עבודה. לצורך כך, תוכננו באותו קומפלקס שתי כניסות נפרדות עבור העובדים החילוניים והדתיים, כאשר ה'קונטיינר' (the box) מהווה את החוט המקשר בין שני האזורים.

חגי נגר

מעבר לבניית קונספט עיצובי ייחודי הכולל את בחירת החומרים והגוונים הנכונים, הושם הדגש על תכנון פונקציונלי, תוך הכרות עם כל הצרכים המעשיים של סביבת העבודה - חלוקת חלל אופטימלית, תאורה, ארגונומיה, אקוסטיקה ותכנון בר קיימא, כאשר רווחת העובד וחוויית המשתמש עמדו בחשיבות עליונה, ליצירת סביבת עבודה ידידותית ונעימה, ובעיקר כיפית ומזמינה, הגורמת לעובדים להרגיש הכי בבית שאפשר. פינות העבודה האישיות תוכננו בדגש על 'חללי פוקוס' היוצרים שקט סביבתי מרבי ומניעת הסחות דעת, מתוך ראייה השמה את העובד, סביבתו ונוחיותו במרכז – תכנון מרחב אישי בעל בליעה אקוסטית גבוהה, תאורה המותאמת לצרכי העובד, ריהוט ארגונומי וארגון וסדר אופטימליים. כבר בשלבי הסקיצה הראשוניים, הודגשה חלוקת החלל הנכונה ומערך הזרימה וההתנהלות של סביבת העבודה – נבדקו כיווני האור החודר מבחוץ והנוף המשתקף מבפנים, לניצול אור מקסימלי ולשילוב אופטימלי בין התאורה הטבעית, הטכנית והדקורטיבית. בשלב גיבוש הקונספט העיצובי, הודגשו השילובים הנכונים בין סוגי החומרים – טבעיים ומלאכותיים, אורבניים ועדכניים, כדי ליצור את האווירה הנכונה הנשענת על שפה עיצובית קוהרנטית ואחידה. בעזרת תמהיל נכון ומדויק של חללים משותפים ומעוררי השראה, הצליח משרד 'חגי נגר אדריכלים' לתכנן סביבת עבודה המעודדות פתיחות, יצירתיות ומקוריות, ומחזקת את שיתופי הפעולה והתקשורת הפתוחה והבלתי פורמלית בין העובדים.

מעבר לבניית קונספט עיצובי ייחודי הכולל את בחירת החומרים והגוונים הנכונים, הושם הדגש על תכנון פונקציונליצילום: חגי נגר
צילום: עוזי פורת
כבר בכניסה לחלל חשים את מעטפת הבטון החשופה (רצפה, קירות ותקרת בטון) המכילה קונטיינר עץ ומתכת גדולצילום: עוזי פורת

משרד 'חגי נגר אדריכלים' מתכנן ומעצב סביבות עבודה ומשרדים עבור חברות, מוסדות וארגונים. מגוון הפרויקטים שהוביל המשרד לאורך השנים שואבים השראה מזירת העיצוב והאדריכלות העולמית בשילוב רעיונות ועיצובים מקוריים שפיתח. בעזרת רפרטואר עשיר של סגנונות ועיצובים, מצליח המשרד לפתח חלופות מגוונות לחללי העבודה המסורתיים, ולתכנן אזורי התכנסות א-פורמליים המייצרים מרחבים משותפים לסיעור מוחות ולדינמיקות חברתיות ומקצועיות מגוונות.

לאתר 'חגי נגר אדריכלים'>>

לעמוד הפייסבוק>>

חזרה למדור>>