רוקחות פרטית: זמינות מלאה לכל בקשה וצורך

שנת 2020 חוללה שינוי ברוב תחומי החיים, גם באופן בו מתבצעת רכישה של מוצרים מסוימים כמו תרופות. כיום ניתן לקבל מענה וייעוץ בפלטפורמות שונות ובאופן אישי

מאור מואיגר
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוקחת בבית מרקחת עם מסכה
מאור מואיגר
תוכן מקודם

בשנים האחרונות חל שינוי בולט בתפקידו של הרוקח, שהפך לנותן המלצות ומייעץ בתחומים ובנושאים שונים הקשורים לטיפול נכון במקרה הצורך. מטופלים הזקוקים לסיוע בעת רכישת תרופות מקבלים מענה מרוקח בעת מעמד הקנייה, אך לא תמיד זוכים לשאול את כל השאלות החשובות בעקבות אילוצים שונים. רוקחות פרטית מציעה כיום מתן שירות אישי ומעמיק יותר ממה שנהוג בדרך כלל בתחום זה.

Green Pharma - קנאביס רפואי ומוצרי פארם עד הבית

אין ספק שהקנאביס הרפואי חולל מהפכה של ממש בהתמודדות עם שורה ארוכה של מצבים רפואיים. מחקרים מהללים את יעילותו, הביקוש רק הולך וגובר וגורמים רבים בוחרים להשקיע בתחום  מתוך אמונה בהמשך ההתפתחות שלו גם בעתיד.

עם זאת, כל מי שמטופל בקנאביס רפואי בישראל יודע שטיפול כזה לא חף מקשיים ואתגרים. לירון גולדשטיין, רוקח קנאביס אחראי בחברת גרין פארמה, מלווה זה זמן רב מטופלי קנאביס רפואי וביצע אלפי תשאולים רוקחיים לאורך השנים כדי להתאים להם את הטיפול הנכון בעבורם. כעת הוא מספר על הבעיות שחווים רבים ממטופליו בהקשר הזה:

"בעוד שיעילות הטיפול עשויה להיות גבוהה מאוד, המטופלים מתמודדים גם עם לא מעט אתגרים – אם זה המחירים שעלו בעקבות הרפורמה החדשה, מחסור במלאי של קנאביס רפואי וכמובן הבירוקרטיה שכוללת ביקורים חודשיים בבית המרקחת, עמידה מתישה בתור והתמודדות עם קשיים נלווים נוספים".

לכן, ב-2018 הוקמה גרין פארמה, מתוך כוונה לחולל מהפכה של ממש בתחום הזה. זו חברה בת של E-Pharma, אשר הוקמה לפני 20 שנים ומראשית דרכה נחשבה פורצת דרך בתחום. "כשהחברה הוקמה, היא נקראה טלפארמה ואפשרה רכישה של מוצרי פארם דרך הטלפון", מספר מנהל גרין פארמה, רני לוז.

"גרין פארמה מאפשר רכישת מוצרי קנאביס רפואי ומוצרי פארם נוספים דרך האינטרנט בצורה קלה, נוחה ומאובטחת"צילום: shutterstock

"בהמשך, הרכישות עברו לאינטרנט, החברה שינתה שם שמה ל- E-Pharmaועכשיו גם המותג החדש והצעיר של החברה, גרין פארמה, מאפשר רכישת מוצרי קנאביס רפואי ומוצרי פארם נוספים דרך האינטרנט בצורה קלה, נוחה ומאובטחת ביותר".

משלוחים בפחות מ-24 שעות

משבר הקורונה גרם כידוע לחברות רבות לבצע שינויים והתאמות כדי להמשיך ולתת שירות ללקוחותיהן במסגרת המגבלות והסגרים. גם קופות החולים ובתי מרקחת פרטיים החלו לראשונה לבצע משלוחים של תרופות, אולם גרין פארמה ו E-Pharma-במידה רבה הקדימו את זמנן בהקשר הזה וכשפרץ המשבר הן כבר תפעלו מערך משלוחים מתפקד ויעיל.

"זה לא פשוט לעשות משלוחים של תרופות עד הבית", מסביר רני. "כדי לעשות את זה צריך לעמוד בסטנדרטים מחמירים מאוד ולוודא שהמשלוח מאובטח ביותר. יש הרבה מאוד נהלים ורגולציה סביב השירות הזה, אבל אנחנו מבינים כמה זה חשוב בייחוד לאנשים מבוגרים, לחולים שמתקשים לצאת מהבית וגם ללא מעט אנשים שמתביישים לרכוש קנאביס רפואי או תרופות אחרות בבית המרקחת".

בחברה אף מתחייבים לנפק את התרופות, בהן גם קנאביס רפואי, תוך כמה שעות מרגע ביצוע ההזמנה לרוב אזורי הארץ ועד שלושה ימי עסקים לאזורים ספציפיים ומרוחקים יותר. "אנחנו לא גובים כסף על משלוחי קנאביס של יותר מעשרה גרם וזו בשורה של ממש עבור המטופלים שלנו", מוסיף לירון.

הרוקח הוא יועץ מקצועי לכל דבר

כולם מכירים את התרחיש הבא – ממתינים בתור בבית המרקחת לייעוץ של רוקח, מחכים המון זמן לקבלת מענה, וכשהתור סוף סוף מגיע, משתרכים במקביל מאחור המון אנשים שמאיצים לסיים את ההזמנה. במצב כזה, רבים מתביישים לשאול הרבה שאלות ולהתייעץ – למרות שזה קריטי כדי לקבל החלטה מושכלת.

"בעינינו, הרוקח הוא לא עוד נציג שירות, הוא מלווה ומדריך את האנשים, על סמך הידע המקצועי שלו בתחום", מדגיש רני. "ובייחוד כשזה מגיע לקנאביס – יש המון שאלות על זנים מתאימים, תופעות לוואי, השפעות על נהיגה ועל ערנות ועוד. לכן הייעוץ כל כך קריטי כאן וחשוב לנו שאף לקוח לא יוותר עליו".

לכן, בחברה מקפידים להעניק ייעוץ מורחב ואישי בפלטפורמות שונות. "יש לנו רוקחים קבועים שמכירים את הלקוחות שלנו וניתן לחזור ולהתייעץ איתם שוב ושוב", מספר רני. "בנוסף יש לנו נציגות שירות קבועות שמספקות ייעוץ אישי בלי ביורוקרטיה מיותרת ואנחנו אפילו מאפשרים ללקוחות לעבוד מול נציגה קבועה כדי שירגישו הכי בנוח שאפשר להתייעץ ולשאול כל מה שירצו".

Green Pharma - קנאביס רפואי ומוצרי פארם עד הבית
מעבר לאתר >>