חגיגת קולנוע ייחודית לילדים ולכל המשפחה בחופשת הקיץ בין התאריכים 2 - 8 ביולי 2015

"אני לא עושה סרטים בעיקר בשביל ילדים. אני עושה אותם בשביל הילד שקיים בתוכנו בין אם נהיה בני שש או שישים" (וולט דיסני)

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פסטיבל תל אביב הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער הוא פנינה תרבותית לילדים בגילאי 3 עד 16 ולכל המשפחה. הפסטיבל חושף את מיטב סרטי המשפחה של השנים האחרונות מהארץ ומהעולם, ביניהם זוכי פסטיבלים ועטורי פרסים. זוהי הזדמנות נדירה לילדים והורים לחוות יחד רגעים של קסם על המסך הגדול ולצפות במיטב הסרטים. בפסטיבל יוקרנו למעלה מ- 60 סרטים מכל העולם, ישולבו בו סדנאות קולנועיות ביניהן: דיבוב לסרטים, סדנת מסך ירוק ועוד.

במרכז הפסטיבל : תחרות הסרט הטוב ביותר לפי החלטת השופטים המבוגרים ושופטים ילדים .

8 סרטים יתחרו השנה על הפרס הראשון:

כל סרטי התחרות יוקרנו כבכורות בלעדיות בפסטיבל .

קשת בענן

הודו, 2015

בימוי: נגש קוקונור

זוכה פרס הסרט הטוב ב- Crystal Bear, פסטיבל ברלין 2015 וציון לשבח בפסטיבל

בכוח אמונתה ובאהבתה, מובילה פארי בת ה-10 את אחיה העיוור צ'וטו למסע קסום במדבריות רג'סטאן על מנת לקיים את הבטחתה ולהחזיר לו את מאור עיניו. בדרך מפותלת ומלאת הפתעות פוגשים שני האחים מגוון אנשים המלמדים אותם שיעורים חשובים לחיים, ומקרבים אותם אל ה"הפי אנד".

אחותי הרזונת

שוודיה, 2015

בימוי: סנה לנקן

זוכה פרס הסרט הטוב ב- Crystal Bear, פסטיבל ברלין 2015

סטלה בת ה-12 חולמת להיות כמו אחותה הגדולה; יפה, רזה, שופעת ביטחון עצמי ומוכשרת בהחלקה אמנותית על הקרח. למרבה ההפתעה סטלה מגלה שלא כל הנוצץ הוא זהב, כשהיא נחשפת גם לצדדים המאתגרים בשגרת חייה של אחותה הסובלת מהפרעת אכילה. סרט נוגע ללב המציג ברגישות מיוחדת את מערכת היחסים בין שתי האחיות.

החיים על פי נינו

הולנד, 2015

בימוי: סיימון ון-דוסלדורף

זוכה פרס סרט הילדים הטוב ביותר, פסטיבל Cinekid, הולנד,  2014

 בגיל 8 חייו של נינו מתערערים. הוא נדרש להתמודד עם מציאות מאתגרת. יום אחד הוא מגלה שיש לו כישרון מיוחד לדבר עם חיות, ובעזרת י, ארנב המחמד שלו, נינו מחליט לחבר מחדש את המציאות המפורקת לפני שיהיה מאוחר. סרט מרגש, מסופר מנקודת מבט של ילד שחייו משתנים מן הקצה אל הקצה.  

במתחם הסינמטק יתקיימו אירועים והפעלות לילדים ולכל המשפחה. סרטי הפסטיבל מגוונים וכוללים סרטים עלילתיים, סרטי הרפתקאות, סרטים דוקומנטריים, סרטים קצרים, קלאסיקות ועוד.

בפסטיבל השנה יוקרנו סרטים מישראל ומהעולם ובהשתתפות יוצרים ואנשי מקצוע מובילים שיגיעו במיוחד מגרמניה, הולנד, אנגליה ויפן. חובבי הקולנוע הצעירים והוריהם יוכלו לקחת חלק בחגיגה קולנועית ססגונית ומרתקת.

לפסטיבל יגיע צוות שופטים בינלאומי, ויחד איתם ישפוט גם צוות שופטים ילדים, שעבר הכשרה מיוחדת. כל הסרטים בפסטיבל מתורגמים לעברית, וכן יוצגו סרטים בדיבוב חי לקטנטנים.

בכורות של סרטים עלילתיים ודוקומנטריים, סדנאות קולנוע לילדים, הקרנת 3 הסרטים זוכי פרס האקדמיה האירופית לקולנוע לקהל צעיר, זוכי פסטיבל ברלין היוקרתי 2015 – כולם יוקרנו כבכורות בפסטיבל, ועוד.

הפסטיבל ייפתח השנה באירוע חגיגי ומיוחד "עץ השלום" ,בנוכחותו של הנשיא לשעבר, מר שמעון פרס.

אורחת הכבוד של הפסטיבל היא "גיבורת ילדות" של דור שלם שגדל על סיפורה - הגברת נוריקו סאן (הילדה מיפן).

במסגרת הפסטיבל השנה יתקיים : "פוקוס גרמניה", תחרות סרטים בינלאומית, פנורמה, סרטים קצרים, תיעודיים לילדים, סרטים העוסקים בשילוב השונה בחברה, תכנית לנוער ותכנית מיוחדת לקטנטנים. במקביל לחגיגה לקהל הרחב, יתקיימו בפסטיבל שתי מסגרות מקצועיות לקידום הקולנוע הישראלי לילדים ונוער- תחרות פיצ'ינג לתסריטאים ומיזם לקידום הפקת סרטי ילדים בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי. שני הפרויקטים ילוו על -ידי משלחת מקצועית מגרמניה הכוללת מומחים מתחום הקולנוע לילדים.

לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים >>>