3 דרכים לקרוא הארץ בחינם

יוני סבר
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוני סבר
תוכן מקודם

רוצים לעקוף את חומת התשלום, ולקרוא כתבות באתר הארץ באופן חופשי בלי מינוי דיגיטלי? תתפלאו - אפשר לעשות את זה בקלות

לפני שנתיים חרב עליכם עולמכם כאשר נודע כי אתר האינטרנט של "הארץ", קולה של הדמוקרטיה השפויה והאינטליגנטית בישראל, מונע קריאה חופשית דווקא של התכנים הכי מעניינים והמרתקים שלו. מאז דורשים בהארץ 4.90 שקלים בחודש הראשון רק כדי להמשיך לקרוא.

אם להודות את האמת, זה לא הכסף שמפריע לכם: הרי רק השבוע הזמנתם חופשה לבורה-בורה לכל המשפחה, קניתם בית בשני מיליון שקלים וציידתם אותו בשני רובוטים לשאיבת הרצפה - אחד לכל קומה. עיקר ההלם נובע מהעיקרון: בתור ישראלים התרגלנו לצרוך תוכן באינטרנט בחינם, ועל כך גאוותנו. לשלם עבור תוכן איכותי שמישהו אחר כתב? זה נגד העקרונות שלנו! הרי האינטרנט מלא בחומרים כאלה. הנה, אני אראה לכם באייפון 6 פלוס החדש שלי.  

אז זהו, שלא. האינטרנט ממש לא עמוס בחומרים עמוקים שעושים מסאג' למוח שלכם, ועוד בעברית. מה שמחמיר את התסכול הוא שגם כך אתם קבוצת מיעוט מבין החברים: את ההוכחה לכך אתם מקבלים כל פעם מהלינקים שהם שולחים לכם. אתם לא יכולים לפתוח את הקישורים האלה, ומתקשים להבין על מה כולם מדברים.

בדיוק בשביל להקל עליכם, אנחנו כאן. ומאחר שאתם כל כך עסוקים (לקח הרבה זמן למצוא את המלון הכי טוב בבורה-בורה) החלטנו לרכז במקום אחד את מיטב השיטות לעקוף את חומת התשלום. נכון, זה לא נוח במיוחד. נכון, זה קצת ילדותי לחסוך דווקא כאן. אבל ממש לא היינו רוצים לפגוע בעקרונות האציליים שלכם. אז קבלו אותם: שלוש דרכים לעקוף את חומת התשלום של הארץ. האחריות עליכם:

גלשו לאתר הארץ דרך פייסבוק

אם עשיתם לייק לקבוצת הפייסבוק של הארץ, תוכלו להקליק על הקישור לכתבות שהם מעלים ולקרוא אותן ללא תשלום. באופן דומה, אם חברים שלכם (אלו שכבר משלמים על המינוי) מעלים לפיד שלהם בפייסבוק קישור לכתבה גם אז תוכלו לקרוא אותה בחינם דרך הקישור שהם העלו.

מה עושים אם כתבה מסוימת שאתם רוצים לקרוא עדיין לא עלתה לדף הפייסבוק של הארץ? במקרה כזה פשוט שבו מול המסך ותעשו Refresh בדף הפייסבוק. זה אולי ייקח כמה שעות, אבל בסוף תצליחו לנצח את השיטה.

השורה התחתונה- נבדק: כן, סיכוי הצלחה: גבוה

עשו מנוי דיגיטלי קבוצתי

אזהרה: הטיפ הזה קצת שונה כי הוא בכל זאת יחייב אתכם להכניס את היד לכיס - אבל לפחות תצטרכו להוציא משם פחות כסף. חשוב לציין שבאופן רשמי אין לאתר הארץ מינוי דיגיטלי קבוצתי (אפשר לרכוש מינוי שנתי או חודשי, אישי כמובן), אבל זה לא אומר שבתור אנשים "חושבים" לא תוכלו לעקוף את המכשול הקטן הזה.

כך זה עובד: חומת התשלום של הארץ מאפשרת למי שברשותו מינוי דיגיטלי לגלוש לאתר ממספר מכשירים בו זמנית (למשל נייד, אייפד ומחשב) כך שהמנויים יכולים ליהנות מחוויית קריאה מגוונת בכל מסך ובכל מקום שבו הם נמצאים בו. זה אומר שגם בני המשפחה או החברים יכולים לעשות שימוש במינוי. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לנצל את הפירצה הזו הוא למצוא שניים או שלושה אנשים נוספים שמוכנים לחלוק אתכם את המנוי ולהוזיל את העלות (לעצמכם תוכלו לספר שזו לא קמצנות אלא חלק מהטרנד העולמי של 'הכלכלה השיתופית' שתופס ממש חזק).

אחרי שתאתרו את השותפים (אולי ברחוב? או באוניברסיטה?) סכמו ביחד על שם משתמש וסיסמה והקלידו אותם במכשיר שלכם. חשוב, חשוב!! לזכור שלכל אחד מכם יוקצה רק מכשיר אחד ממנו הוא יוכל לגלוש. כך שאם הוחלט למשל שאתם תגלשו לאתר הארץ מהמכשיר הנייד אסור לכם להתפתות ולגלוש לאתר מהמחשב במשרד באותו שם משתמש. באופן דומה, אם הוחלט שאתם תגלשו מהמחשב במשרד, אל תנסו להוריד לאייפד בבית את מוסף הארץ או מגזין TheMarker.  (עצה מחבר: קחו את הכסף מהשותפים מראש. אל תסמכו על אנשי עקרונות ברגע שבו הם נדרשים לשלם כסף).

השורה התחתונה- נבדק: לא, סיכוי הצלחה: גבוה (אבל רק לבעלי משמעת עצמית)

כתבות חינם למהירי קריאה

אתר הארץ מאפשר לקרוא מדי חודש עשר כתבות בחינם. כל מה שנדרש הוא להירשם לאתר (להזין כתובת אימייל). שמועה גורסת כי מהרגע שנכנסתם לכתבה בתשלום יש לכם בערך עשר שניות לצאת ממנה בלי שזה ייספר לכם במניין הכתבות החינמיות. בצורה זו אפשר, לכאורה, לקרוא בלי מגבלה כתבות חסומות במסגרת ההרשמה. מה אפשר להספיק בעשר שניות? לא מעט: אפשר לקרוא את הכותרת של הכתבה, את כותרת המשנה, חלק מהפסקה הראשונה ואפילו להציץ בתמונה. זה בדרך כלל מספיק כדי להבין באופן כללי על מה מדובר.

אגב, אפשרות נוספת שאולי תעבוד היא לקרוא עשר כתבות  ואז "להקפיץ" את התאריך במחשב לתחילת החודש הבא וכך לבלבל את השרתים של אתר הארץ. עם יד על הלב, אנחנו לא באמת מאמינים שתשתמשו באף אחת מהשיטות בסעיף זה, אתם הרי אנשים רציניים. או שלא?

השורה התחתונה- נבדק: לא, סיכוי הצלחה: נמוך

אבל בשורה התחתונה, במקום לחפש את כל הדרכים המקוריות האלה, לא יותר פשוט לשלוף כרטיס אשראי? מבצע לשבוע בלבד, חודש ראשון חינם ללא התחייבות. 

הצטרפו עכשיו