בנייה לדורות: בניית עץ שורשים משפחתי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עץ שורשים משפחתי הוא פרויקט נרחב אשר יעילותו מותנית לא רק בצד אחד של המשפחה אלא במאמץ ממושך כולל של כל בני המשפחה, או לפחות רובה. בדרך כלל, במשפחות מרובות ענפים, אחד מן הצדדים מגלה פתאום צורך לחקור בשורשי משפחתו. פטירה של אמו או אביו, תגלית היסטורית או ארכיאולוגית חדשה שקשורה למשפחתו, הטלת פרויקט שורשים בית ספרי על אחד הילדים, וכל אירוע אחר שקידם או שינה את הסדר הקיים בתוך המשפחה – בדרך כלל ידרבנו לפחות אחד מבני המשפחה להתחיל לחקור במושכל.

ואם עשיתם זאת, ויש לכם מידע של מספר דורות אחורה? אל תחכו שירד לתהום הנשייה – תעדו כל פרט שהצלחתם להשיג באמצעות בניית עץ שורשים משפחתי.

בניית עץ השורשים

בניית עץ השורשים מתחיל באיסוף של תמונות ומידע אודות הדורות הקודמים. איסוף נכון מתחיל מההווה, כלומר, מהדור הנוכחי שחוקר לגבי אבותיו. מנקודה זו, יש להשלים את המידע על הדורות הקודמים. לעתים קשה להאמין לאן אפשר להגיע – לסבא רבא, לסבא של הסבא ועוד. הבנייה כרוכה גם לא מעט תחקורים ושאלות לסבא וסבתא, קרובי משפחה, דודים, וכן איסוף מידע אודות הקהילה, ארץ המוצא, וההיסטוריה של המקום ממנו הגיעה המשפחה. כל אלו יעמיקו את הידע שלכם אודות שורשי המשפחה, וייצרו תמונה רחבה יותר של מאין באתם, ולבנות עץ שורשים מלא ועשיר יותר.

תיעוד מקורי

לאחר שאספתם את כל החומרים וארגנתם אותם כיאות, כעת הגיע הזמן לחשוב כיצד "תאחסנו" את המידע הזה למען הדורות הבאים. בניית עבודת שורשים לא חייבת להיות בקלסר לימודי עם דפים ותמונות. אפשר לתעד את העבר בצורה מקורית באמצעות אלבום דיגיטלי, או אלבום בחריטה אישית עם דפים מעוצבים.

תיעוד מהודר שישאיר זיכרון מתוק

מעבר לנושא עיצוב הרקע, גם המשבצות והכיתוב בתוכן של כל בן משפחה ייעשו בצורה מהודרת, ללא צפיפות, וניתן יהיה לאתר בקלות כל בן משפחה אשר נרשם בעץ שלכם.

הכתבה באדיבות חברת אוואנגרד המתמחה בעיצוב והפקת אלבומי שורשים מיוחדים, מוצרי קידום מכירות ומוצרי נייר מקוריים.

לאתר החברה: http://www.avantgarde.co.il/