כשהמזיקים מגיעים: מה צריך לדעת על הדברה ביתית

תוכן מקודם בחסות הדברות
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם בחסות הדברות
תוכן מקודם

אנחנו לא אוהבים לחשוב על זה, אבל ממש ברגעים אלו קיימים מאות אלפי מזיקים במבנה או בבניין בו אנחנו מתגוררים. טרמיטים, עכברים, נמלים, פרעושים – יש סיכוי לא קטן שאחד מהמזיקים האלו קיים כעת באזור מגוריכם, או עתיד להגיע בחודשים הקרובים. ריכזנו עבורכם מידע לגבי המזיקים המבוקשים ביותר בביתנו, ומידע עבורכם לפני ביצוע ההדברה המתאימה.

היזהרו, העכברים מגיעים

אחד מהמזיקים האחרונים שפוקדים בתי אב רבים בישראל הם העכברים. עקב חפירות הרכבת הקלה בגוש דן, צצות להם מחילות העכברים והחולדות התת קרקעיות המתגלות, ומאיימות להעתיק את מקום מגוריהם לבתים הסמוכים לאתרי החפירות. כבר בחודשים האחרונים נתגלתה עליה בביקוש להרחקת עכברים וחולדות, ואיתה גם פאניקה שעולה וגוברת. השיטות המסורתיות לביצוע  וחולדות הן מלכודות עכברים, אשר פותרות באופן נקודתי את המטרד. שיטה נוספת נחשבת גם לשיטה "ביולוגית" לרחקת חולדות ועכברים והיא החזקת כלב או חתול בבית, אלו יוכלו לאתר מיידית את המזיקים ולדאוג שהם לא יטרידו אתכם עוד.

במידה ותרצו לפנות למדביר מקצועי להרחקת עכברים, קיימות שיטות שונות, כגון דבק להרחקת מכרסמים, רעלים ומלכודות מתוחכמות יותר ללכידה. קחו בחשבון שלכל שיטה יש את יתרונותיה וחסרונותיה, כמו שיטת פיזור רעלים לדוגמא שאינה ידידותית לסביבה. רצוי להתייעץ עם בעל המקצוע טרם ביצוע ההדברה על מנת להבטיח את ההדברה הבטוחה והטובה ביותר עבורכם.

טרמירטים יש כמעט כל השנה

טרמיטים, הזוחלים הקטנים והלא רצויים שמכרסמים את ארונות ביתנו, באים לבקר ללא הודעה מוקדמת. לא מעט מהבקשות לביצוע מתחילות בכלל בבקשה להדברת נמלים. הטרמיטים דומים לנמלים, ולקוחות רבים מתבלבלים בינהם, ומבצעים בביתם הדברת נמלים שלא מביאה את התוצאה הרצויה. מדביר מקצועי יידע להבחין בין נזקי נמלים לנזקי טרמיטים, ולפני ביצוע ההדברה, יגיע אל ביתכם להבין בדיוק במה מדובר. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים של איש מקצוע, וההדברה שלכם איכותית ומקצועית.

היונים לא תמיד הביאו את השלום

גם היונים לא נותנות לנו מנוחה. בעיקר באביב ובקיץ הן מגיעות לגגות, לחלונות ולמסתורי הכביסה וממררות את חיינו. היונים מטרידות אותנו בקרקורים בלתי פוסקים ולכלוך רב של לשלשת וטפילים שמגיעים בעקבותיה, והופכות את חלונות וגגות ביתנו לאזורים מטונפים מאוד. מבין הפתרונות המתקדמים להרחקת יונים, קיימים היום רשתות יונים שונות, בינהן רשתות שקופות . רשתות יונים בדרך כלל מתאימות לחללים קטנים יותר, כגון מרפסות או מסתורי כביסה. לעומת זאת, פתרון הדוקרנים לביצוע מתאים יותר לגגות ומרזבים.  דוקרנים, כמו דוקני נירוסטה להרחקת יונים, גורמות ליונים פציעה רגעית בעת הגעתם לחלון או לגג, אך זכרון ארוך טווח לא לחזור – הפציעה מהדוקרנים גורמת להן להבין שביתכם הוא לא מקום בטוח לקנן בו.

לסיכום, שירותי הדברה מקצועית הנם שירותים בגדר חובה בימים אלו. אם גם אתם חשים במטרידים בסביבת המגורים שלכם או בביתכם ממש בימים האחרונים, זה הזמן להרים טלפון לחברת מקצועית לביצוע הדברה מהירה ופשוטה שתחסוך לכם הרבה פאניקה וכאב ראש.