קורס מזכירות רפואית בצפון – הדרך למקצוע מאתגר ומתגמל

עקב הביקוש הגבוה למזכירות רפואיות במשק העבודה, מציעות מספר מכללות בצפון קורסים ייעודיים בתחום. הבולטת שבהן היא מכללת אינטלקט אקדמון שבמפרץ חיפה, המקיימת קורס מזכירות רפואית ומעניקה תעודת הסמכה מטעם משרד הכלכלה ומטעמה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים והתפתחויות במערכות הבריאות בארץ, כמדי שנה נכנסות לשימוש טכנולוגיות חכמות. ומתווספים מוסדות רפואיים חדשים. על מעטפת התמיכה בלקוחות המוסד נמנים אנשי מקצוע ושירות רבים, ובהם גם מזכירה רפואית הממלאת תפקיד חשוב ביותר בשרשרת. מדובר במשרה מבוקשת, מכניסה ומעניינת העומדת במרכזו של הארגון הרפואי. שכן המזכירה מבטיחה שללקוחות יינתן שירות איכותי, ומטפלת בענייני אדמיניסטרציה של מגוון מרפאות, יחידות רפואיות ומחלקות.

קורס מתקדם וייעודי

מטבע הדברים, מדובר בתפקיד מעט שונה מעבודת המזכירות בארגונים שאינם רפואיים, ולכן הקורסים בתחום חייבים להיות עדכניים ורלוונטיים. דוגמא נאה לכך היא קורס מזכירות רפואית במכללת אינטלקט אקדמון השוכנת במפרץ חיפה, אשר שמה דגש מיוחד על תכנים עכשוויים שעולים בקנה אחד עם הדרישות, השינויים, הטכנולוגיות והחידושים בענף זה. באופן כללי, מדובר בקורס הנפרש על פני 400 שעות לימוד, שמתוכן 340 ש"ל מתמקדות בלימודים עיוניים, ועוד 60 שעות מהוות התמחות מעשית בבתי החולים בכל אזור הצפון. זוהי תוכנית הכשרה מרתקת המכינה את הבוגרים להשתלבות במוסדות רפואיים ומדעיים, תוך שילוב בין הרצאות פרונטאליות, תרגולים מעשיים וכאמור גם התמחות. העומדים בכל הדרישות זוכים לקבל תעודת הסמכה של מזכירה רפואית ממשרד הכלכלה וממכללת אינטלקט אקדמון, ומכאן פתוחה הדלת להשתלבות מוצלחת ומהירה בעבודה.

מה לומדים בקורס מזכירות רפואית

מטרת הקורס היא להכשיר את המשתתפים לעבודה כמזכירה רפואית במרכזים רפואיים גדולים, בקליניקות ומרפאות פרטיות, בבתי חולים ובקופות החולים. לכן, הוא מקנה מגוון רחב של מיומנויות וכלים לארגון וניהול מערכי בריאות, לצד ידע במשגים רפואיים ומדעיים. בין היתר, נלמדים מונחים במדעי הרפואה כגון פיזיולוגיה, פתולוגיה ואנטומיה, וכן אתיקה וסודיות מקצועיות, מיומנויות ניהול וארגון של מערך בריאות, תכתובת עסקית ומנהלית, ואנגלית רפואית. מלבד זאת, המשתתפים רוכשים מיומנות מתקדמת בכל הקשור לשימוש באינטרנט ובמחשב (Word , Excel , PowerPoint ,Outlook), והדפסה עיוורת באנגלית ועברית.

מי יכול ללמוד מזכירות רפואית?

חשוב לדעת שהקורס פתוח בפני כל אדם, ושאין צורך ברקע קודם. הדבר היחיד שצריך להציג הוא תעודה המעידה על 12 שנות לימוד בתיכון, וכן מכתב קורות חיים, כשלאחר מכן תיערך פגישת ייעוץ והכוונה שתקבע אם יש צורך גם במבחן התאמה.

ללכת על בטוח

הביקוש הגדול עבור מזכירות רפואיות משמעו כי בוגרי הקורס נהנים מסיכוי מצוין למצוא עבודה במהירות. בתוך כך, האופציה הבטוחה ביותר היא לפנות אל מכללות ותיקות ורציניות כמו מכללת אינטלקט אקדמון, שבמשך יותר מ- 18 שנה הכשירה עשרות אלפי בוגרים, אשר השתלבו בהצלחה מרובה במשק הישראלי.

באדיבות מכללת אינטלקט אקדמון.