ד"ר דרור רובינסון מציג טיפול חדשני ופורץ דרך בדלקות גידים, רצועות וסחוסים

נמאס לכם מהטיפולים החוזרים ונשנים בדלקות גידים, בעיות ברצועות וכאבים במפרקים? האורטופד המומחה, ד"ר דרור רובינסון, מספר על טיפול חדש שכבר הוכיח את עצמו, שאינו מערב תרופות ויכול לעשות סוף לכאבים, בעזרת הזרקה של טסיות דם עשירות בפלסמה, הנלקחות מדמו של המטופל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טיפול חדשני ופורץ דרך בתחום האורטופדיה, מביא איתו בשורה לסובלים מדלקות ממושכות בגידים ומבעיות ברצועות ובסחוסים, שעד כה לא נמצא פיתרון לסבל ולחוסר הנוחות איתם הם מתמודדים.

הטיפול משלב טכניקות רפואיות מתקדמות, עם גישה הנחשבת למהפכנית בעולם הרפואה הקונבנציונאלית, משום שהוא אינו כרוך בנטילת תרופות, אלא דווקא נסמך על יכולתו המופלאה של הגוף לרפא את עצמו. אלא שכדי להניע את תהליך הריפוי העצמי, יש תחילה לעורר את מנגנוני הריפוי של הגוף ולעודד אותם להתחיל ולפעול.

ד"ר רובינסון

ד"ר דרור רובינסון, אורטופד מנתח, מומחה ובעל שם עולמי, הוא בין הבודדים בישראל אצלו ניתן לקבל את הטיפול, המתבצע באמצעות הזרקת PRP (PLATELET RICH PLASMA) שהן טסיות דם עשירות בפלסמה. טסיות הדם הן תאים שתפקידם העיקרי הוא לטפל בדימומים ולרפא אזורים פגועים. כל חתך בגוף, גם אם מדובר בשריטה הכי קטנה, מיד גורם לגוף להזרים כמות מוגברת של טסיות לאזור שנפגע. כך, למעשה, מפעיל הגוף מנגנון של תהליך ריפוי, שאת התוצאה החיצונית שלו אנחנו רואים כהתקרשות של הדם באזור הפגוע, באופן המונע דימום.

אם זה כך, חשבו החוקרים, מדוע שלא נפעיל בצורה מלאכותית את מנגנון הריפוי הטבעי של האדם ונגרום לגוף לטפל בעצמו כפי שהוא יודע, מבלי לערב בתהליך תרופות. הטיפול, לפיכך, הוא הזרקה של טסיות דם עשירות בפלסמה לאזור הפגוע. את הטסיות לוקחים מדמו של המטופל עצמו, ממש כמו שנעשה בבדיקת דם רגילה, כך שאין סכנה שהחומר יזיק לגוף. את הדם הזה מעבירים בו במקום תהליך של העשרה ומזריקים אותו למקום הפגוע. ההזרקה נעשית בהנחיית אולטראסונד, על מנת לדייק כמה שיותר במיקום הזריקה והתוצאות, כך מתברר, הן מהפכניות ואפילו יוצאות דופן ביעילותן. הטיפול מאפשר חזרה לפעילות תקינה בזמן קצר, מראה שיפור בכל המדדים, מפחית במידה ניכרת את הכאב ואף מעלים אותו.

מדובר בטיפול שעולם הרפואה הקונבנציונאלית מביט בו בהשתאות, מכיוון שהוא אינו מערב תרופות, ויחד עם זאת מקבל אותו לחיקו, כיוון שהתוצאות מדברות בעד עצמן.

ד"ר דרור רובינסון, מהבודדים בארץ שמעניק טיפול כזה בקליניקה שלו, הוא רופא קונבנצינאלי לכל דבר. הוא סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת ת"א בהצטיינות יתרה ואת ההתמחות שלו עבר בבית החולים אסף הרופא. גם תואר המומחה שלו הוא בהצטיינות יתרה.

"כרופא קונבנציונאלי אני יודע שהרפואה המודרנית מטפלת בסימפטומים, אך היא אינה נוהגת להיכנס לעומק הבעיה ולנתח את הסיבות שגרמו לה", אומר ד"ר דרור רובינסון, "במקרים של דלקות ובעיות בגידים, ברצועות ובסחוסים – כולן רקמות רכות - הרפואה הקונבציונאלית משתמשת בתרופות נוגדי דלקת, דוגמת סטרואידים, וולטרן או ארקוקסיה. אלה ידועים כמטפלים בדלקת וכמפחיתי כאבים, אבל פעמים רבות הכאב חוזר ויש לשוב ולבצע את הטיפול. הגישה של הרפואה המשלימה היא אחרת, ולפיה אם יש בעיה זה אומר שמשהו בגוף יצא מאיזון. במקרה כזה עדיף לפעמים לנסות ולהחזיר לגוף את האיזון, מאשר לטפל בסימפטום בעזרת תרופות. כך התפתחו שתי שיטות טיפול, שאחת מהן היא זריקתPRP , המעודדת תהליכי ריפוי עצמי, ושיטה נוספת היא הזרקה של אוזון. האוזון הוא מולקולה עשירה בחמצן (3O) המתפרקת במהירות וכשהיא מוזרקת לגוף היא מיד גורמת לשינוי בחלבונים ומייצרת תהליך ריפוי. די בריכוז נמוך של אוזון כדי להתחיל תהליך כזה, שיכול להוות פיתרון גם לכאבי גב ומפרקים".

מכיוון ששני הטיפולים התגלו כיעילים, הגיע לעולם בשנים האחרונות גם טיפול שלישי, המשלב בזריקה אחת גם PRP וגם אוזון, אותו ניסה לראשונה ד"ר ג'ורג' קרמר, מארצות הברית. השילוב של שני החומרים הוכיח את עצמו כמשפר תהליכי ריפוי והתגלה כיעיל גם בשחזור רצועות - בברך ובקרסול למשל – וכך הפך גם הוא לאחד הטיפולים היעילים.

"אם לסכם", אומר ד"ר דרור רובינסון, "גם בהזרקת PRP, גם בהזרקת אוזון וגם בשילוב בין השניים, מדובר למעשה בטיפול המשלב גישה הוליסטית הבאה מעולם הרפואה המשלימה, עם טכניקות מתקדמות מעולם הרפואה הקונבנציונאלית, כאשר השתיים חוברות יחד על מנת לקדם ולעודד תהליכי ריפוי, שיכוך כאבים והחלמה".

ד"ר דרור רובינסון משלב בקליניקה שלו גישה מקצועית ומתקדמת, יחד עם נסיון של שנים רבות ומיכשור חדשני, על מנת להציע לכל מטופל את הפתרונות המתקדמים ביותר בעולם הרפואה, ולאפשר חיים איכותיים ונטולי כאבים.

בקרו בדף הלינקדאין של מרפאת ד"ר דרור רובינסון.

ליצירת קשר עם המרפאה - רח' העצמאות 67 בת ים, לזימון תורים התקשרו 03-5193018.