עדשות מולטיפוקל לגיל השלישי

היום, כאשר הגיל השלישי כבר מזמן אינו מה שהיה פעם, השימוש בראייה הופך בו לחלק חשוב ודומיננטי ביותר, וזאת בשל אורך החיים ההולך וגדל, כמו גם איכותם.

עזרא וורובל, אופטומטריסט בכיר - "וורובל אופטיק בוטיק"
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עזרא וורובל, אופטומטריסט בכיר - "וורובל אופטיק בוטיק"
תוכן מקודם

כיום רבים נוהגים ברכבם עד גיל מבוגר יותר, צופים שעות רבות בטלביזיה, יוצאים לסרטים ולהצגות, ומשתתפים בפעילויות רבות נוספות, הצורכות ראייה טובה למרחוק.

כמו כן קיים שימוש מוגבר גם בראיה מקרוב, במרחקים שונים ומגוונים, אם למרחקי ביניים כמו המחשב ושולחן העבודה, ומצד שני קריאת ספרים, עיתונים, טלפונים סלולריים, שם הקריאה היא קרובה יותר.

אנשים לא מעטים בגיל זה נרשמים ללימודים והרצאות, וכאן הם זקוקים לראייה טובה למרחוק, אבל גם מקרוב בו זמנית. גם בנהיגה קיים צורך כפול: לראייה למרחוק, ובמקביל גם לראייה מקרוב של לוח השעונים, הטלפון הנייד שברכב ועוד.

עזרא וורובל

הפתרון הטוב ביותר לשילוב איכות ראייה מיטבית לכל המרחקים, הוא משקפיים עם עדשות מולטיפוקל, שכן העדשה המחולקת נותנת ראייה נוחה לכל המרחקים, רחוקים וקצרים כאחד. מולטיפוקל הינה עדשה המיועדת לאנשים הזקוקים לכמה זוגות משקפיים עם מספרים שונים - לקרוב ולרחוק, כשהחלק העליון שלה הוא לראיה מרחוק, התחתון לקריאה מקרוב וביניהן קיים מעבר הדרגתי.

עדשות המולטיפוקל קיימות למעשה כבר שנים רבות, אך הן לא היו מאד פופולריות בשל הקושי להסתגל להן. במשך השנים צורות העדשות השתפרו והשתכללו, כך שהעיוותים הרבים שהיו בעדשות בעבר, פחתו בצורה משמעותית והפכו למאד ידידותיות למשתמש.

היתרון בעדשות המולטיפוקל הוא צמצום מספר זוגות משקפי הראייה שיש להשתמש בהם, וזאת מכיון שבעזרת זוג אחד בלבד, רואים לכל המרחקים: לראיה מקרוב, לראיה מרחוק ולמחשב, ולא כמו בעבר העדשה נראית רגילה, וללא פסי מעבר.

כיום קיים בשוק מבחר גדול מאד של עדשות מולטיפוקל באיכויות שונות, עם אפשרויות התאמה מגוונות: עדשות עם תכנון מתקדם יותר ומתקדם פחות, עם שדה ראייה רחב יותר או מצומצם יותר, ועדשות המתאימות למסגרות קטנות יותר או גדולות יותר.

ולאלה שאיכות הראייה שהם מקבלים בהרכיבם משקפי המולטיפוקל, אינה מספקת אותם, עבורם הפתרון הוא עדשות מולטיפוקליות מתוכננות יותר ואינדיבידואליות יותר, עם התאמת משקפיים בצורה מדויקת ומקצועית יותר.

אומר האופטומטריסט עזרא וורובל, הבעלים של "וורובל אופטיק בוטיק": "יש לנו כיום ציוד מתקדם ביותר למדידת המרשם לעדשות, ולתיכנון מדויק יותר בהתאמת העדשות ללקוח. צריך להבין שחלק מתיכנון העדשות, הינו נתונים סטטיסטיים שעל פיהם מייצרים את העדשות. בעזרת מכשיר IPROFILER אנו מודדים חלק מהנתונים האינדיבידואליים וממשיכים את הבדיקה, ואז המכשיר מוציא ברקוד של מיפוי הקרנית, המועבר בין שאר הנתונים ליצרן העדשות. לאחר הבדיקה, מצולם הלקוח במכשיר R.V.T שדרכו מקבלים את יתרת הנתונים האינדיבידואליים להתאמת המולטיפוקל: זוית מנח המשקפיים על הפנים, מבנה וגודל איזור הקריאה הנדרש במשקפיים, ונתונים חשובים. כל הנתונים האלה מועברים למכשיר הנקרא ICRIPTION, המרכז את כל הנתונים מבדיקת העיניים, ומעביר אותם ליצרן העדשות, כדי לייצר עדשה מדוייקת ללא עיוותים, ועם שדה ראייה נרחב ביותר לכל השימושים. זו הינה כיום הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם ואנחנו ב"וורובל אופטיק בוטיק" משתמשים בה להתאמת עדשות המולטיפוקל בצורה המושלמת ביותר".

כאשר לקוחות מתלבטים בבחירת סוג עדשות המולטיפוקל, גם לכך יש פתרון: על מנת לבדוק את צורכי הראייה והשימוש הנדרש במולטיפוקל, משתמשים בפיתוח החדשני וייחודי: תוכנת IDEMO של חברת צייס העוזרת להחליט ביחד עם הלקוח, מהי העדשה האופטימלית עבורו, וזאת לפי ניתוח דרישותיו, צורת החיים שלו והשימוש שלו בראייה.

חשוב ביותר לפנות אך ורק לאופטומטריסט שהינו בעל ניסיון בהתאמת מולטיפוקל, כיון שמדובר במוצר המותאם לחלק חשוב בגופנו ובחיינו: לעיניים שלנו, ועל כן יש להקפיד על קבלת ייעוץ נכון אופטימלי.

"וורובל אופטיק בוטיק", דיזנגוף סנטר תל-אביב

לפרטים נוספים לחצו כאן>>