משהו חדש מתחיל עכשיו

מגמות הריהוט של אביב 2016

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"אנחנו חיים בעולם שבו הכול הולך וזה בסדר לערבב גבוה עם נמוך, לערבב צבעים או שבלונות וכל מה שנמצא בתווך - בין אם זה קשור לאמצע המאה או למינימליזם מודרני. הטרנד הטוב ביותר שאני רואה הוא שאנשים שוכחים את החוקים ואוהבים את מה שהם אוהבים בלי להתנצל" אמר ג'ונתן אדלר מעצב, קדר ויוצר, במאמר שפורסם באתר האינטרנט "ווג".

ואכן, לקראת עונת האביב של שנת 2016 - עונה שבה התעוררות הטבע משנת היופי שלו גורמת לנו לרצות לאוורר את הרהיטים שמקשטים את הבית שלנו – אפשר בהחלט לראות את התחזקות טרנד האקלקטיות, או כפי שנהוג לקרוא לו טרנד "שמיכת הטלאים", על פיו הצרכנים מרשים לעצמם לבחור את פריט הריהוט שהם אוהבים משום שזה מה שבאמת עושה להם טוב, גם אם פריט הריהוט הספציפי הזה אינו מתיישב, אחד לאחד, עם סגנון העיצוב שנבחר.

כדי ש"שמיכת הטלאים" שלכם תראה טוב למרות "שבירת המוסכמות", ההמלצה שלנו היא לשמור על סגנון עיצוב כללי ובתוכו אפשר לשלב פריט ריהוט אחד או שניים שלקוח מסגנונות אחרים. למשל, אתם יכולים לבחור לתלות גוף תאורה בצורת נברשת מעל שולחן מודרני, או לדוגמה לשלב בסלון שידה בסגנון וינטאג'י עם ספת שזלונג מודרנית - והשמיים לא יפלו. להיפך, דווקא פריט הריהוט היוצא דופן הוא זה שייתן לכם את ההרגשה שהעיצוב קשור אליכם ולא נראה כאילו הוא הועתק אחד לאחד ממגזין עיצוב.

בסופו של יום כולנו רוצים להגיע למקום שקט ובטוח

גם השנה אפשר לראות שהבחירה בסגנון העיצוב ממשיכה לשקף את הרצון העז שלנו במציאת מפלט מעומס החיים המודרניים. החיפוש אחר השקט והביטחון בא לידי ביטוי גם באמצעות בחירה ברהיטים העשויים בעיקר מחומרים טבעיים ובאמצעות העדפת גמורים מעוגלים ורכים. במקביל למגמה הזו הלקוחות הישראליים מעיזים יותר ומחפשים רהיטים שתפורים בדיוק לאופים.

מכניסים את החוץ לתוך הסלון

מבחינת סגנון הרהיטים אפשר לראות שטרנד "הכנסת החוץ פנימה" בא בעיקר לידי ביטוי בהכנסת נגיעות של גווני ירוק, כמו לדוגמה באמצעות ריפוד בבד ירוק או בבד פרחוני שעליו דוגמאות בצבע ירוק של חלק מכריות הנוי של הספה המרכזית. אלו שאינם חוששים מהכנסת גוונים עזים יכולים לבחור לרפד בבד ירוק את כל הספה או לרפד בבד בצבע ירוק רק אחת מכורסאות הישיבה. חומר נוסף שקשור לטרנד הזה הוא כמובן העץ המלא. נכון שבסלונים קטנים העץ המלא יכול לתפוס נוכחות גדולה מדי וליצור תחושה של דחיסות מיותר, אבל עדיין אפשר לנצל את החמימות של העץ באמצעות, למשל, בחירה בשולחן קפה מעוגל מעץ מלא שעומד לצד הספה ולא מולה.

מינימליזם בפינת האוכל

השילוב הקלאסי בין שחור ללבן שהפך לגולת הכותרת בטרנד המינימליזם שכבש בשנים האחרונות גם את עולם האופנה, הוא שילוב מצוין גם עבור אלו שאוהבים את עיצוב הפנים שלהם מינימליסטי ככול האפשר. בשולחן האוכל לדוגמה אפשר לשלב בין כיסאות בר שחורים, גבוהים ודקים לבין שולחן אוכל שכולו לבן כולל הרגליים. גוף תאורה עדין מעל פינת האוכל יכול להשלים את המראה המינימליסטי מודרני.

המראה המינימליסטי המחויט הוא אחד הטרנדים שכנראה ילוו אותנו לאורך שנים רבות, בעיקר משום שסגנון זה מצליח ליצור מראה אוורירי ונקי גם בחדרים קטנים.

שילוב בין עץ למתכת

מה לא נאמר על השילוב המדהים שנוצר בין הברזל לעץ המלא. פרזול הברזל על העץ מעניק עוצמה קלאסית לרהיטים. למרות שרבים חושבים שריהוט מפורזל מתכתב בעיקר עם המראה הכפרי, אין מתאים יותר ממנו גם לסגנון העיצוב המודרני ואפילו לעיצוב המינימליסטי, בתנאי שהריהוט עצמו יהיה "קל" במראהו. אלו מכם שחולמים שהדירה שלהם תראה כמו דירת לופט תעשייתי, בלי לוותר על תחושת החמימות יאמצו בשתי ידיים יחידות מידוף מפורזלות, שולחנות סלון מעץ מלא שהרגליים שלהם עשויות מברזל וכדומה.

כפי שבוודאי אתם יכולים לראות, המגוון שאנחנו בביתילי מציעים לכם הוא רחב מאוד, אצלנו כל אחד יכול לא רק למצוא את סגנון העיצוב המועדף עליו אלא, גם למצוא את הרהיט המיוחד הזה שיתאים בדיוק לאופייכם וייתן לכם את ההרגשה שסגנון העיצוב שבחרתם הוא שלכם ורק שלכם.