ליטוש שיש או רכישת שיש חדש- מה כדאי?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ריצוף שיש:

ריצוף שיש נחשב לאחד מסוגי הריצוף המרשימים והיוקרתיים ביותר בתחום הריצוף. ריצוף שיש מותקן בחדרי אמבטיה, סלונים, מטבחים, חדרי שינה ובכל שאר חדרי הבית. ריצוף השיש משדר יוקרה וניקיון ולכן הוא אהוב מאוד גם במלונות, חללים ציבוריים, אולמות, מוסדות, משרדי יוקרה ועוד.

ריצוף שיש מורכב מאריחים, שעברו תהליכים רבים שהקנו להם עמידות וברק. השיש עובר תהליך של חירוץ עמוק, בעזרת דיסק יהלום. לאחר מכן ממלאים בחומרים מיוחדים את החריצים כדי למנוע חדירת מים לריצוף ולתשתיות שיהיו תחתיו בהמשך. בנוסף, כך יוצרים משטח חלק וחסר פגמים. ריצוף שיש הוא ריצוף עמיד, שנשמר לאורך שנים רבות. אריחי השיש הפכו מאוד פופולארים בבתים פרטיים ואף במוסדות ציבוריים רבים בארץ, בעקבות התכונות הפרקטיות שלהם וכן המראה האלגנטי והמבריק שהם יוצרים.

לאריחי השיש מגוון סוגים, דוגמאות, טקסטורות וגוונים, וניתן לבחור שיש בהתאמה אישית לריצוף הבית.

ליטוש שיש:

הוא הליך של תחזוקת הריצוף, הליטוש מעניק לשיש מראה נקי, זוהר וחדש. השיש לאורך השנים מאבד מהברק שלו, צובר שריטות, פגמים וכתמים.

הליטוש עצמו הוא למעשה השחזה של אריחי השיש, במטרה לשפשף ולהסיר את השכבה העליונה של האריחים, ולחשוף שכבה חדשה נקייה ומבריקה. הליך הליטוש מורכב ממספר שלבים, ראשית מנקים את האריחים בצורה יסודית, ומנקים את הלכלוך שצטבר בין האריחים. לאחר מכן, ניעזר במכונות וחומרים מיוחדים כדי ללטש ולהסיר שכבה מהריצוף. הליטוש יכול להיות עדין או עמוק, בהתאם לצורך ולמצב האריחים. הליטוש מתבצע עד לקבלת משטח אחיד. לבסוף מצפים את האריחים בחומרים מיוחדים כדי לשמור על התוצאה.

ישנן מספר שיטות לבצע ליטוש לשיש וכדי לבחור במתאימה ביותר מביניהן עלינו להתייעץ עם מומחים בתחום.

ליטוש שיש מספק תוצאה מרשימה וחדשה והוא יותר זול אפילו מרכישת חדש. ליטוש שיש לוקח מספר ימים ועד שבועיים תלוי בשטח כמובן.

רכישת שיש חדש:

רכישת שיש היא החלטה חשובה שיש לקבל לאחר התייעצות עם מומחים והגדרת תקציב מראש.

שיש נחשב חומר גלם איכותי וגם יקר, אך כיום מחירו אינו יקר כמו בעבר היות וחוצבים שיש ממדינות רבות וחומר הגלם נפוץ יותר ויותר. רכישת שיש חדש תשדרג את הנראות של הבית ותיצור אוירה יוקרתית.

בעת רכישת שיש מומלץ לוודא כי ישנה כמות מספקת במלאי של החברה, כדי למנוע תקלות ועיכובים. בנוסף מומלץ לפרוס מספר מטרים מהשיש על הרצפה הנוכחית כדי לראות איך האריחים משתלבים עם החדר והנראות הכללית שלו.

ליטוש שיש או רכישת שיש חדש- מה כדאי?

השאלה בדבר האם מומלץ ללטש שיש קיים ולהחיות אותו מחדש או לרכוש ריצוף שיש חדש לחלוטין, צריכה להימדד על פי צרכים ושיקולים אינדיבידואליים של הלקוח. הגורמים שיש לקחת בחשבון הם:

1 . תקציב- ליטוש שיש הוא הליך זול יותר מאשר החלפת שיש.

2 . זמן עבודה- ליטוש שיש אורך פחות זמן מאשר רכישת והחלפת שיש.

3 . מצב השיש- אם השיש פגום בצורה קשה, בעל שריטות עמוקות או כתמים בעייתיים, לעיתים הליטוש לא יוכל לפתור את הבעייה ולהחזיר את השיש למצבו הראשוני, לכן נעדיף להחליף את השיש לחלוטין.

4 . עיצוב וחידוש- אם נרצה ליצור אוירה חדשה ולרענן את הנראות עם גוון אחר וטקסטורה אחרת, עלינו להחליף את השיש. הליטוש מביא לתוצאה מרשימה ויפה אך זהה בנראות לשיש הקיים.

5 . תוצאה- ליטוש שיש מספק תוצאה מרשימה והנראות כמעט זהה לשיש חדש, אולם חדי אבחנה ישימו לב לפגמים קטנים ובעיות ספציפיות שליטוש לא יכול לגבור עליהן. לכן חלק יעדיפו לרכוש ריצוף חדש.