מהו תפקידו של מנעולן?

מנעולן הוא בעל מקצוע שאחראי על פריצת דלתות, מנעולים רכבים ועוד. כאשר אנו תקועים מחוץ לבית או לרכב וזקוקים לחילוץ עלינו להתקשר למנעולן שיגיע במהרה וישחרר אותנו. מנעולן מקצועי עבר קורס והסמכה מקצועית במוסד מוכר או על ידי מנעולן אחר. חשוב להקפיד על כך שלמנעולן שבחרנו יש תעודת היתר מטעם משטרת ישראל, שכן אם אין לו תעודה כזו הוא למעשה עובר על החוק ואסור לו לעסוק בתחום הפריצות.

תוכן מקודם בחסות ברק רום
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם בחסות ברק רום
תוכן מקודם

איך למצוא מנעולן מקצועי?

חשוב מאוד לבחור מנעולן שאנו סומכים עליו ממספר סיבות. בראש ובראשונה משום שלמנעולן גישה למערכות האבטחה שלנו. בנוסף המנעולן אחראי על מנגנוני האבטחה שלנו ולכן נרצה לוודא כי הן הותקנו כראוי ואכן יגנו עלינו מפני פורצים או מזיקים.

ישנם מספר גורמים שיש לבדוק טרם בחירת מנעולן מקצועי, אם תוודאו כי המנעולן שבחרתם עומד בכל הסטנדרטים שיפורטו למטה, תוכלו להיות רגועים כי מדובר באיש מקצוע אמין ואיכותי.

1 . אישור מטעם משטרת ישראל- חובה על הלקוח לוודא כי למנעולן שהוא בחר יש תעודת רישיון לעסוק בתחום מטעם משטרת ישראל. התעודה הזו משמשת לנו כמנגנון סינון למנעולן אמין או לא אמין. המשטרה עורכת בדיקת רקע על המנעולנים שמבקשים היתר עבודה ולמעשה אם המנעולן בעל עבר נקי, ללא תיקים במשטרה או פעילויות בעייתיות, הוא יקבל תעודת רישוי לעסוק בפריצות. מנעולן שעובד ללא תעודה שכזו עובר על החוק. בנוסף, מנעולן שלא קיבל תעודה סביר להניח שיש לו עבר בעייתי והסיכוי שהוא מנסה לרמות אתכם גדול פי כמה וכמה. חשוב מאוד לוודא ולבקש לראות בעצמכם את התעודה מטעם המשטרה, קרו המון מקרים בעבר של מנעולנים שפרצו וגנבו מלקוחותיהם.

2 . המלצות- כדאי מאוד להעסיק מנעולן שקיבלתם המלצות אודות עבודתו והאמינות שלו. למעשה המלצות הן חשובות לפני העסקה של כל בעל מקצוע, אך החשיבות של בחירת מנעולן נכונה היא מכרעת מבחינת הביטחון שלנו, ולכן נקפיד להעסיק מנעולנים בעלי המלצות ממכרים, שכנים או חברים.

3 . ניסיון וותק- מומלץ מאוד לבחור במנעולן בעל וותק רב וניסיון בתחום. מנעולן בעל וותק יוכל לבצע את העבודה בזמן הקצר ביותר תוך גרימת מינימום נזק. בנוסף מנעולן מנוסה מכיר ספקים ומוצרים טובים ויכול לקבל הנחות משמעותיות בתחום המנעולים והמוצרים הנלווים.

4 . מחיר- בדיקה קצרה באינטרנט תעזור לכם לקבל מושג לגבי טווח מחירים הגיוני לטיפול בתקלה שלפנייכם. מנעולן שדורש סכום כסף גבוה יותר בצורה קיצונית כנראה שאינו אמין ולא מומלץ להיעזר בו.

5 . הסמכה ממוסד מוכר וחברות באגודת המנעולנים- מנעולן שעבר קורס הסמכה מקצועי באחד ממוסדות ההשכלה המוכרים בתחום, יוכל להציג בפניכם תעודת סיום שמאפשרת לו לעסוק בתחום המנעולנים. נרצה להעסיק אדם מקצועי שכן הוא אחראי על מנגנוני אבטחה ובתחום זה מקצועיות ועבודה איכותית הן קריטיות.

6 . קרבה גיאוגרפית- בדרך כלל כאשר אנו נתקעים זהו הזמן הכי פחות נוח, בין אם היינו בדרך למקום מסויים והאוטו ננעל, או אם רצינו להגיע הבייתה ולא מצאנו את המפתח. המצוקה היא מיידית ונרצה פתרון מהיר כמה שניתן. לכן, עדיף לחפש מנעולן שפועל בקרבת מקום אלינו. בנוסף ישנם מקרים קיצוניים של סכנת חיים, כמו תינוק שננעל באוטו או ילדים שלכודים בתוך הבית בשריפה, בהם המהירות בה יגיע המנעולן היא קריטית ברמה של חיים או מוות.

חשוב מאוד למצוא מנעולן שמשלב את כל האלמנטים שמפורטים למעלה, כדי להגיע לתוצאה מוצלחת, עם מוצרים איכותיים, תוך מינימום זמן ומקסימום שמירה על הרכוש של הלקוח.