מטוסים ופרפרים: מה הופך את נמל התעופה של סינגפור לטוב בעולם כבר 4 שנים ברציפות?

אולם קולנוע, בריכת שחייה, אלפי פרפרים ו-50 זנים נדירים של פרחים הם רק חלק מרשימת האטרקציות של נמל התעופה צ'אנגי בסינגפור. אחרי שנבחר בפעם הרביעית לנמל התעופה הטוב בעולם, החלטנו להשוות אותו לנתב"ג כדי לבדוק איפה זה שם אותנו. הממצאים לפניכם

לימור ברנהולץ, תוכן תיירות
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לימור ברנהולץ, תוכן תיירות
תוכן מקודם

סקר של חברת המחקר Skytrax הציב את נמל התעופה של סינגפור במקום הראשון בתחרות על התואר "נמל התעופה הטוב בעולם" בשנת 2016. זו הפעם הרביעית ברצף שבה נמל התעופה צ'אנגי זוכה בפרס, שמבוסס על הצבעות נוסעים ושקלול חוות דעת אובייקטיביות. החברה שערכה את הסקר מתעקשת שמדובר על מחקר אמין ומקיף אז הגיע הזמן לבדוק מה עומד מאחורי ההחלטה.

פרפרים, פרחים ומפל מים של 40 מטר

לפי המחקר, נמל התעופה של סינגפור מציע חידושים בכל הנוגע לשירותים, מוצרים ושירות ללקוחות. הוא הופך את חווית הלקוח בנמל למהנה ונינוחה ומותאם בעיקר למשפחות עם ילדים. בגן הפרפרים של הנמל למשל מרחפים מעל 1,000 פרפרים, מתוכם 50 זנים ייחודיים לסינגפור ומלזיה. חלק מהפרפרים נבחרו במיוחד כדי להתרבות בתוך הנמל ונוסעים מתמידים יכולים לעקוב אחרי השושלת שלהם מקרוב.

נמל התעופה צ'אנגי בסינגפור. חווית הלקוח בנמל מהנה ונינוחה ומתאימה בעיקר למשפחות עם ילדים.

כמו כן, בנמל התעופה צ'אנגי יש אולם קולנוע, בריכת שחייה פתוחה על הגג, מגרשי משחקים לטווח רחב של גילאים, מכונות עיסוי לכפות הרגליים וכמובן בר מוזיקה. 3 המסופים הגדולים של הנמל פתוחים בפני כל הנוסעים ואין צורך באישור מיוחד כדי להשתתף בפעילויות. מעבר לכך, כבר היום מתכננים קברניטי הנמל 3 תוספות חדשות שיבצרו את מעמדו.

לגעת ביהלום - הקשר הישראלי לנמל התעופה

בשנה הבאה יושק בצ'אנגי טרמינל רביעי שיהיה מיועד גם לחברות לואו קוסט ויגדיל את יכולת קליטת הנוסעים ל-82 מיליון אנשים בשנה (לעומת 66 מיליון היום). בשנת 2019 צפוי להיחנך מתחם "יהלום נמל צ'אנגי" שמעוצב על ידי האדריכל משה ספדי ובו חזית זכוכית ופלדה. מטרת הקומפלקס היוקרתי תהיה לאכלס אוסף סגור של פרחים מסינגפור בגן של 5 קומות ועם מפל מים מלאכותי בגובה 40 מטר. לצד כל אלו, הטרמינל החמישי יושלם לקראת סוף העשור הבא והוא יקפיץ את קיבולת הנוסעים של הנמל ל-135 מיליון בשנה.

נמל התעופה צ'אנגי בסינגפור. בשנה הבאה יושק טרמינל רביעי שיהיה מיועד גם לחברות לואו קוסט ויגדיל את יכולת קליטת הנוסעים

באיזה מקום אנחנו?

סקירה יסודית של המחקר שבוצע על ידי Skytrax מגלה שנמלי התעופה באסיה הם באופן כללי הדומיננטיים ביותר ברשימה השנתית של החברה. נמלי התעופה ביבשת מחזיקים ב-6 מתוך 10 המקומות הראשונים בדירוג: אחרי צ'נאגי נמצא נמל התעופה אינצ'ואן בסיאול, ובהמשך הרשימה ניתן למצוא את נמל התעופה של מינכן, נמל האנדה בטוקיו, נמל הונג קונג, נמל צ'ובו סנטרר ביפן ונמל ציריך. קרוב יותר לבית יש את נמל התעופה ציריך בשוויץ, הית'רו הוותיק בלונדון ואפילו נמל חאמד בדוחה.

השאלה המתבקשת היא מה עם נתב"ג החביב והאינטימי שלנו. נמל התעופה בן גוריון זכה בתואר "נמל התעופה הידידותי ביותר" בסקר פתוח שנערך בקרב 350 לקוחות ופורסם בשנת 2006, והוא אף דורג באותה שנה במקום הראשון מבין 40 שדות תעופה אירופיים ובמקום החמישי מתוך 77 שדות תעופה ברחבי העולם. אלו נתונים שמחמיאים לנמל תעופה צעיר יחסית והם מתכתבים עם יכולתו של נתב"ג להכיל תנועה של מעל 300 טיסות ביום, והיקף תנועת נוסעים שנעה סביב 5-15 מיליון אנשים בשנה.

בקיצור, יש נמלי תעופה בעולם שבהם נושא הטיסות עצמן הוא ממש לא האטרקציה הגדולה ביותר בסביבה, ונמל התעופה של סינגפור אמנם מציב רף גבוה וכמעט בלתי נתפס, אבל הוא מראה שבהחלט כדאי לשאוף הכי גבוה שאפשר.

רוצים לבקר באחד מנמלי התעופה ברשימה? הזמינו טיסות לכם ולמשפחה באל על, וכבר מחר תוכלו ליהנות מעיסוי רגליים בין הפרפרים בצ'אנגי בדרככם לחופשה מפנקת בחו"ל.