הדרך הקצרה והבטוחה לכושר גופני גבוה באימון יומי קצר

ניתן להגיע לכושר גופני גבוה באימונים של 5 עד 15 דקות ביום, פעמיים עד שש פעמים בשבוע. השיטה של כלב כפרי עובדת כבר עשר שנים ומתאימה לכל מי שאין לו זמן למכון כושר, למשקולות ולמכשירים ולא מוכן לוותר על גוף בריא ורמת כושר גבוהה.

תוכן מקודם בחסות ברק רום
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן מקודם בחסות ברק רום
תוכן שיווקי

האם אפשר להגיע לרמת כושר גופני גבוהה, לתוצאות מרשימות ולהישגים משביעי רצון מבלי לבקר בחדר כושר, מבלי להיעזר במשקולות ולעשות זאת רק בעזרת אימונים בני 5 עד 15 דקות ביום? ובכן, מסתבר שהתשובה לשאלה הזו היא כן, צריך רק להיצמד לשיטת האימון הנכונה, להקפיד על תרגולים ולהתמיד באימונים. למעשה, די בשניים עד שישה אימונים כאלה בשבוע, תלוי במטרות אליהן רוצים להגיע, והתוצאות מובטחות.

את שיטת האימון המיוחדת הזו בנה כלב כפרי (33), לאחר 15 שנות נסיון ותרגול, במהלכן הצליח להגיע לתוצאות מרשימות, ואף ללמד אחרים את יסודותיה של השיטה.

צילום: כלב כפרי

נסיונו של כפרי ב-15 השנים האחרונות התחיל בהכנות האישיות שלו לקראת הגיוס לצה"ל והמשיך במהלך שירותו הקרבי בחיל ההנדסה, שם הצליח להביא את חניכיו להצלחות מרשימות ולהישגים גבוהים במבחני הכושר הגופני. נסיון נוסף צבר כפרי באימוני הכניסה ליחידה ללוחמה בטרור של משרד הביטחון ובמהלך שירותו ביחידה. עם השחרור המשיך לפתח את שיטת האימון התמציתית והמיוחדת שלו. בתחילה עשה זאת בעיקר עבור עצמו, על מנת לשמור על כושר גופני ואורח חיים בריא. בהמשך החל להפיץ את השיטה באימונים פרטיים וכעת, לאחר כעשר שנות נסיון, הוא עושה זאת בעזרת אתר האינטרנט שבנה, בו הוא מסביר בצורה פשוטה כיצד אפשר להגיע להישגים ולבנות כושר גופני משביע רצון, בעזרת שניים עד שישה אימונים בשבוע, בני 5 עד 15 דקות כל אחד.

"שיטת האימון הזו מיועדת בעיקר למי שאין לו זמן להשקיע שעה וחצי של אימון במכון כושר", אומר כפרי, "הרגילו אותנו לחשוב שפחות משעה וחצי אימון, בעזרת כל מיני מכשירים, זה לא מספיק. בפועל הדברים יכולים לעבוד גם אחרת. הרי לא כולם יכולים ללכת למכון כושר פעמיים או שלוש בשבוע. מרבית האנשים עסוקים בעבודה, בחיי המשפחה, חלקם מצוי בנסיעות ולא מוצא את הזמן והמקום להשקיע שעה וחצי בכל אימון. עבור כל אלה התכנית שבניתי היא הפיתרון המושלם ואני יודע זאת מנסיוני האישי וגם מהתוצאות של האנשים שאימצו את השיטה שלי. אני נשוי פלוס שניים, עובד בשיווק, נוסע הרבה ונמצא מחוץ לבית, וכשיש לי זמן אני רוצה אותי לעצמי ולמשפחה שלי. התכנית הזו בנויה לאנשים כמוני, שהם חתך של רוב החברה".

כשרואים את התוצאות אליהם הגיעו חניכיו של כפרי, אפשר רק להתפעל– מעל ל-50 עליות במתח, למעלה מ-300 שכיבות סמיכה ו-300 כפיפות בטן, מעל ל-150 מקבילים, ריצת שלושה ק"מ בפחות מ-11 דקות, ספרינט של 400 מ' בשישים שניות. כמובן שלא כל אחד רוצה להגיע לכזו רמה גבוהה, אבל זו כבר בחירה אישית.

את כל זה ניתן להשיג בשניים עד שישה אימונים בשבוע?

1צילום: כלב כפרי

"הכל תלוי במטרות שאנשים מציבים לעצמם. יש מי שרוצים לפתח כושר גופני, אחרים רוצים רק לשמר כושר גופני, יש צעירים לפני גיוס שממש מתחילים להכיר את נושא הכושר הגופני ומעוניינים להגיע מוכנים לצבא. כל אחד והמטרות שלו וכך גם בונים את תכנית האימון, את אורכו של כל אימון וכמה פעמים בשבוע יש לעבוד עליו".

דרוש ציוד מיוחד? משקולות ביתיות? מזרן?

"הדבר היחיד שדרוש זו ריצפה. אין צורך במשקולות, כי אנחנו משתמשים במשקל הגוף. את האימון הזה ניתן לבצע בכל מקום, בלי עזרה של שום מכשיר, רק מקום לשכב עליו. זה יכול להיות בחדר במלון אם אתה בנסיעה מחוץ לעיר, זה יכול להיות בבית הפרטי, זה יכול גם להיות אצל אורחים בחדר האמבטיה, אם לא נעים לך לעשות מולם חמש דקות של כושר בסלון. מכשיר העזר היחיד הוא מתח, אבל זו בעיה קטנה מאוד וניתן למצוא מקום לעשות עליו את העליות. העיקר זו ההתמדה וההקפדה על האימון הנכון. הכל מוסבר ונגיש באתר".

יש הגבלה מי כשיר לבצע את התרגילים הללו ומי לא?

"כל אחד מכיר את המגבלות של עצמו. כמו בחדר כושר, שם מבקשים מכם טופס חתום מרופא שמאשר לכל אחד להתאמן, כך כל אחד יכול לגשת לרופא שלו ולבדוק את מצב הבריאות לפני שהוא נכנס למשטר אימונים. זו כבר אחריות אישית של כל אחד. מעבר לזה, האימונים הללו מתאימים לכל אחד. לכל מי שאין לו זמן או יכולת להתחייב לאימונים קבועים בחדר כושר, לכל מי שלא רוצה להיות תלוי בשעות פתיחה של חדר כושר ולגלות שהוא סגור בשבתות ובחגים, דווקא כשיש לו זמן, ולכל מי שמבקש אימון בטוח, ללא סיכון של פציעה כתוצאה משימוש במכשירים".