בלעדי, פרק ראשון חינם מספרו של מיקי וויס- הטייקון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמונה של רומא
מיקי וויס
תוכן מקודם
מיקי וויס
תוכן מקודם

הספר "טייקון" מכניס את קוראיו לעולם הביון הישראלי וחושף באמצעות תיאורי דמויות אמינים ופיתולי עלילה מפתיעים את התפתחותו של 'מבצע נפוליאון' שנרקם במחשכים.

"הבלתי צפוי קורה והצפוי תמיד משתבש..."

כשראש ממשלת ישראל מנחה את ראשי המוסד לבצע חדירה נועזת אל מחשביו של סניף בנק שוויצרי בוינה ולחשוף  באמצעותם את זהותם של משתפי פעולה עם הטרור העולמי, עולה בדעתו לשתף במשימה טייקון ישראלי ידוע שעשוי לספק כיסוי מושלם למבצע. אלא שלטייקון תוכנית משלו, וכך גם לאחרים המעורבים במזימה. 'מבצע נפוליאון' שמתוכנן ומנוהל בדקדקנות על ידי אנשי המקצוע של המוסד הישראלי יוצא לדרך. הכסף הגדול מעורר מפל של יצרים וחושף סבך של נאמנויות סותרות, מעשי אלימות, תחבולות, בגידות, משיכה מינית וגם מעשה חסד.

טייקון הוא ספר מתח מרתק ובלתי שגרתי המתרחש בבתי מלון מפוארים, באתרי תרבות רווי היסטוריה, בדירות מסתור בהן פועלים גאוני מחשב הגורפים רווחים עצומים בשווקי ההון העולמיים ובמחשכים של עולם הביון

מרץ 2015. 
וילה בכפר שמריהו.

סולם החבלים היה ארוך ומפותל. הוא היה עשוי מאותם חבלים גסים ששימשו את יורדי הים בספינות העץ הגדולות, והשתלשל כנחש גדול ומאיים מתקרת אולם ההתעמלות בבית הספר היסודי שבו למד לפני שנים רבות. לא היה לו שמץ של מושג איך הוביל אותו מוחו דווקא לשם. רק אחר כך, כאשר הבחין בחלומו באביו – הבין.

הוא החל לטפס לאטו בשלבי הסולם כשאת דרכו מאירות רק קרני הירח שהציץ מבעד לחלונות הזכוכית הגבוהים והמלוכלכים. כשהגיע לראש הסולם, נושם ונושף מהמאמץ שכבר לא התאים לגילו, ייצב את עמידתו ככל הניתן והשפיל מבטו מטה. דפיקות לבו התגברו כאשר הבחין, הרחק בתחתית, באביו יושב בכורסה השחורה, המוכרת לו כל כך. הוא לבש את החליפה החומה והמהודרת שלו, כאילו לא פשט אותה מעולם. עניבת הפרפר האדומה שלו הטילה צל קלוש על חולצתו הלבנה. האב בחן אותו במבטו הקשוח והמבקר. מבט שרדף אותו כל חייו, מבטו של עורך דין יודע-כל.

לפתע נתקף חלחלה. שלבי הסולם החלו להתפורר. אש צהובה-סגלגלה, קרה כקרח, אחזה בהם ואיכלה אותם, שלב אחר שלב, בשיטתיות מפחידה. אפר דק החל להצטבר על הרצפה שמתחתיו. עשן לא היה שם. רק אור מוזר, מהבהב ומפחיד בניצוצותיו, שהאיר את האולם. האש זחלה למרומי הסולם. הוא שב והביט למטה. הכורסה נותרה מיותמת. אביו כבר לא היה שם. האש טיפסה לאטה ואיכלה את החבלים. בכוחותיו האחרונים נתלה בשלבים העליונים וכאשר כילתה גם אותם, צנח למטה בצניחה ארוכה ואינסופית.

הוא התעורר בבהלה, הזדקף במיטתו המהודרת ופלט צעקה של ייאוש. לבו הלם בחזקה והוא ישב דקות ארוכות, מצטנף עד צווארו בשמיכת הפוך הרכה והמגוננת, מנסה להתאושש. גם לפני שבוע חלם, והחלום ההוא הטרידוֹ לא פחות. הוא זכר כל פרט מהחלום: את הרחוב ההומה; את אנשי העסקים, המוכָּרים לו כולם, שהתעלמו ממנו והסיטו מבט חלול לאופק רחוק; הבנקאים שהשיבו לשיחה מדוּמה בטלפון הנייד שלהם כשקרב אליהם; האנשים באוטובוס שהצביעו עליו; מחלק העיתונים בעל המדים האדומים שסירב להעניק לו עותק של החינמון. סירב! לו!

לרכישת הספר המלא>>>

גם כאשר פנה אל בָּר מפואר במטרה להתנחם בכוס ויסקי על קרח, לא יכול היה שלא להבחין באנשים המפסיקים את שיחתם, שהפכה באחת להתלחשות שקטה, ובמלצרים שהתעלמו ממנו בהפגנתיות. משולחן צדדי בקצה הבר הבחין באביו, לבוש באותה חליפה חומה. אך הפעם הייתה זו דמותו של האב בן התשעים שבביתו ביקר רק אתמול. "אמרתי לך לא פעם שזה עלול להיות הסוף. הזהרתי! ולא שמעת לי! במקום לשמוע לאב אתה מקשיב לרב! עכשיו לא נותרה דרך חזרה – אתה חייב לדאוג לעצמך ולאלונה בכל דרך! אתה חייב לצבור כספים ולהחביאם כך שאיש לא יֵדע עליהם. עשה זאת בתחכום. בסופו של דבר אינך טיפש, אם כי התעלמותך מהמלצותיי מעיבה על אבחנתי זו..."

החלומות החוזרים ונשנים החלו להשתלט עליו. הם כרסמו בביטחונו העצמי. ואולי הייתה זאת ההשגחה העליונה הַמִּתְדַּפֶּקֶת על דלת חייו, מתריעה על מציאות חדשה...

הוא גם לא יכול היה לשכוח את פגישתו האחרונה עם אחד מהבנקאים, שבחלומו התעלם ממנו בהפגנתיות באותו רחוב הומה, וחש שלבו הולם בפראות. מציאוּת שהיא חלום? חלום שהוא מציאוּת? הוא כבר לא ידע להבחין ביניהם.

עכשיו הקיש קלות על לחצן השַלָט הפותח את התריסים. אחד מהם נפתח מעט וקרני שמש הציפו את חדר השינה, לוכדות באוֹרָן המסמא את אנדרלמוסיית חלקיקי האבק שבאוויר.

חיוך מר עלה על שפתיו. חלקיקי האבק שהתערבלו בפראות בלתי נשלטת הפחידו אותו. הם ייצגו בעיניו את מה שאולי צופן העתיד הלא רחוק לאימפריית העסקים שלו, הדבר שעליו למנוע בכל מחיר. מנהלי הבנקים, מהם לווה כסף כה רב, לא הפחידו אותו. החומר ששמר בכספותיו הנסתרות היווה תעודת ביטוח מספקת. אך חובות הקונצרן שלו השתרעו הרבה מעבר לכך. זו הבעיה שעליו למצוא לה פתרון. על אנשים בודדים הוא יודע ללחוץ. קהל משקיעים גדול בבורסה של תל אביב – הוא צרה הדורשת פתרון שונה.

הטלפון הסלולרי רעם בצלצול השכמה שקטע את מחשבותיו. מאז נפטרה אשתו לפני כשנה, 07:00 הייתה השעה הקבועה בה קם למלאכת יומו, ומעת שנפטרה לא הביא ולוּ אישה אחת למיטתו. בעוד חצי שעה יגיע אליו, כמִדי בוקר, הסַפָּר שיגלח אותו, יגזור שַערה סוררת מתסרוקתו ומִגַבּותָיו ויצבע קלות את שערות השיבה המרגיזות שהחלו לצוץ בצדעיו. ב-08:15 יחכה לו נהגו בפתח הווילה המפוארת שלו בכפר שמריהו ויסיע אותו למשרדו השוכן אף הוא בווילה המשקיפה על חוף הים בהרצלייה. לאחר 'שיחת מוטיבציה' עם שלושה ממנהליו הבכירים, יטוס לשוויץ לפגישה עם אנשי 'סוֹסְיֶיטֶה לוצרן', הבנק בו יש לו חבילת מניות נכבדה. את המזוודה הקטנה כבר הכין מבעוד יום. הפעם יטוס ב'אל על' ולא במטוסו הפרטי. למטוס הסילון שלו נְכונה למחר משימה אחרת, משימה שאלונה, בתו היחידה, לקחה על עצמה.

לרכישת הספר המלא>>>

מיקי וייס הוא סופר מתח, כלכלן ואיש כספים. פעיל מזה עשרות שנים בשוק ההון מעורה בפעילות ובמשחקי הכוח המכתיבים את התנהגותו ותיפקודו של שוק זה. ארבעת ספריו הקודמים:  'בעבור מיליארד דולר', 'סוס טרויאני', 'להתעשר עד מוות', 'לסחור ברוח', זכו להצלחה רבה.