חדשות אנוש

אסף קפלן
תוכן מקודם
חנוכת סניף קרית גת  צילום יחצ
אסף קפלן
תוכן מקודם

חנוכת סניפים חדשים 

התחלנו את השנה עם חנוכת שני סניפים חדשים. בית אנוש קריית גת, אשר נותן שירותי שיקום למתמודדים באזור קריית גת והמושבים הסמוכים לעיר ובית  אנוש רחובות. שמעניק שירותים בתחום הדיור, התעסוקה והפנאי ומפעיל מרכז חברתי לגברים חרדים המתמודדים עם מגבלה נפשית.

אנוש 2025 - עיצוב כיווני עתיד

לאורך השנים הבנו שכדי לקדם מדיניות אנחנו צריכים להיות חוד החנית ולהתמקד בקידום ופיתוח שירותים ומענים חדשניים פורצי דרך, ולהסיר חסמים למיצוי זכויות עבור אוכלוסיות רבות. לשם כך קיימנו בתחילת השנה את כנס "חקר העתיד" בהשתתפות 100 בעלי עניין ממגוון תחומים: משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, קופות חולים, רופאים ואנשי טיפול, בעלי ידע מנסיון חיים, פילנתרופיה, מומחים, ארגוני חברה אזרחית, מתמודדים ובני משפחה. יחד, חשבנו בצורה מקיפה על עתידה של בריאות הנפש באנוש, כיצד להיערך לאתגרים העומדים בפנינו בחמש השנים הקרובות. במהלך השנה הרכבנו את משקפי הקורונה ונפגשנו בזום במטרה לתכנן את אסטרטגית הארגון בהתאם למציאות החדשה.

נתן שרנסקי מקבל את את פרס ג'נסיס ובוחר באנוש

בשיא תקופת הקורונה, זכינו לקבל תרומה גדולה מנתן שרנסקי, חתן פרס ישראל אשר קיבל גם את פרס בראשית. הפרס היוקרתי שזכה לכינוי "הנובּל היהודי", בו זכו בעבר דמויות מפתח כגון: מייקל דאגלס, מייקל בלומברג ונטלי פורטמן, עמד השנה על מיליון דולר. אותם בחר שרנסקי להעניק למספר ארגונים שהעניקו תמיכה ושירותים לאוכלוסיות שונות וביניהם גם עמותת אנוש. המענק אפשר לנו באנוש בתקופת החרום להרחיב את המענה הרב לשוני במוקדים ברחבי הארץ לדוברי רוסית, אמהרית, אנגלית וערבית.

השקת מרכז מידע בנושא הפרעות אכילה

הפרעות אכילה הן מהמחלות הקטלניות ביותר בין מחלות הנפש. מעטים בישראל יודעים כי הם זכאים לסיוע רפואי ונפשי, לסל שיקום שיעניק להם את הכלים המקצועיים להתמודד עם הפרעות האכילה. בדיוק בשל כך, השקנו לאחרונה מרכז מידע ראשון מסוגו להפרעות אכילה בשיתוף מומחים מובילים בתחום. המרכז מעניק ייעוץ טלפוני ומאגד את כל המידע אודות מרכזי הטיפול בהפרעות אכילה - לרבות מרפאות, טיפול יום, אשפוז ובתים שיקומיים ותהליכי מיצוי הזכויות.

מילם – סניף חדש באילת

לראשונה בישראל, סניף חדש של מילם - מרכז ייעוץ למשפחות ייפתח באילת. הסניף ייתן מענה, תמיכה מידע והכוונה למשפחות המתמודדות עם מחלה נפשית של אחד מבני המשפחה באילת והסביבה.  המרכז יפעל במימון ופיקוח של משרד הבריאות וינוהל על ידי  עמותת אנוש. השירותים ניתנים ללא תשלום וללא צורך בהכרה של המתמודד בביטוח לאומי או סל שיקום.

חזרה למדור