רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

גרינלנד: להכיר את האי הפראי דרך הרגליים

לכתבה
Shutterstock

יש הרבה דרכים לטייל בעולם, אבל כשרוצים להכיר את היעד לעומק, בלי חציצה ביניכם לבין הטבע – אין מתחרה אמתי לטיול טרק. גרינלנד היא היעד המושלם לטרק המשלב טבע פראי ופגישה בלתי אמצעית עם המקומיים. הכנו לכם יומן מסע מצולם

כשהולכים ברגל בשבילים הרריים, מוקפים בנופים חלומיים, מהסוג שהקלישאה "עצרי נשימה" קטנה עליהם, החוויה חזקה ועוצמתית מאין כמוה.

מלבד הטבע הפראי והנופים המדהימים, טרק מאפשר להתקרב אל התושבים המקומיים, לשוחח איתם, לחלוק ארוחה, ללמוד על אורחות חייהם והמסורות שלהם. הלינה בלב הטבע מהווה אף היא חלק משמעותי מהחיבור למקום ולזמן.

הטרקים של "אקו טיולי שטח" הם מסעות המשלבים מסלולי הליכה ארוכים באזורים הרריים, כחלק עיקרי מהמסלול. מגוון המסעות הרגליים שמציעה החברה חובק עולם ומלואו ומשלב קטעי תרבות ייחודיים.

מלבד הטבע הפראי והנופים המדהימים, טרק מאפשר להתקרב אל התושבים המקומיים
Shutterstock

מסע אל ארץ הקרח

קצת גיאוגרפיה, לפני שנמשיך: גרינלנד היא האי הגדול ביותר בעולם עם קרח שמכסה כ-84% מהשטח שלה.

» חופשת סקי הכל כלול: להשאיר את הדאגות בבית

» לא רוצים טיול מאורגן בקבוצה? מצאנו לכם את הפתרון המושלם

החלק הצפוני ביותר במדינה לא מכוסה על ידי קרחון משום שהאוויר באזור זה יבש מדי מכדי שייווצר שלג, שהכרחי ליצירתו ולשימורו של קרחון. אם כל הקרח שבגרינלנד היה נמס לגמרי הוא היה הופך לארכיפלג. אף על פי שמבחינה גאוגרפית שייכת גרינלנד ליבשת צפון אמריקה, מהבחינה הפוליטית והתרבותית היא משתייכת ליבשת אירופה.

הולכים ברגל בשבילים הרריים, מוקפים בנופים חלומיים
Shutterstock

בין האזורים היפים ביותר באי ניתן למצוא את נאוק, בדרום חופה המערבי של גרינלנד. בשנת 2016 התגלו באזור, בעקבות הפשרת שלגים, סטרומטוליטים בני 3.8 מיליארד שנים - המאובנים העתיקים ביותר שהתגלו בכדור הארץ, בהפרש של מאות מיליוני שנים מהמאובנים העתיקים ביותר שעליהם נודע לפני כן. מכאן עולה האפשרות שהחיים התפתחו לראשונה על כדור הארץ לפני למעלה מ-4 מיליארד שנה.

מי שרוצה למצוא תמונה מושלמת לסלפי ימצא אותה בסיאורלפוק שהוא היישוב הצפוני ביותר על פני כדור הארץ.

בחזרה למדור "לאן טסים?" >>