רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

מסע של פעם בחיים אל הרפובליקה המכושפת

לכתבה

אחרי שהשתקמה מרעידת האדמה ההרסנית שהכתה בה ב-2010, הפכה האיטי לאחת מפנינות התיירות היפות בעולם. זה הזמן להצטרף למסע אל פנינת הקריביים, שכולל גם את הרפובליקה הדומיניקנית, שהוא גם מסע אל ההיסטוריה של העולם

מדריך הטיולים בן קציר הגיע לראשונה להאיטי בינואר 2010, מיד אחרי רעידת האדמה הגדולה, במסגרת משלחת סיוע בת חמישה שבועות. הוא התאהב בפנינת הקריביים חסת המזל, וחזר לשם כעבור שנתיים כאגרונום לעוד שנה (וקצת) כדי לסייע לחקלאות המקומית.

עכשיו הוא חוזר לשם שוב – כמדריך תיירות – בטיול שמשלב בין הסיפור האישי שלו לבין הנופים המרהיבים והיכרות עם התושבים המדהימים של המדינה.

יחד אתו, יוצאים המטיילים למסע מרתק  אל האי הקריבי היספניולה, אי שמפגשים בו לאורך ההיסטוריה עיצבו את ה"עולם החדש". בין בני הטאינו (ה"אינדיאנים" המקוריים) לקולמבוס, בין ספרד וצרפת, בין עבדים לנוגשים, בין ארה"ב לקריביים ובימינו בין שתי מדינות שונות מאוד המושפעות ומשלובות זו בזו - הרפובליקה הדומיניקנית והאיטי.

כישוף, זומבים ומועדון ריקודים

מסלול הטיול כולל את העיר סנטו דומינגו , פורט או פרינס שחרבה ברעידת האדמה,  קאפ –האיטיין שנודעה בכינוי "פאריס של האנטילים", הישוב היהודי סוסואה, שייט לוויתנים במפרץ סמאנה ועוד.

» לא רוצים טיול מאורגן בקבוצה? מצאנו לכם את הפתרון המושלם

» חופשת סקי הכל כלול: להשאיר את הדאגות בבית

"הרפובליקה המכושפת",  השליש המערבי של האי, הייתה בעבר המושבה העשירה ביותר של צרפת במאה ה-17. האיטי קיבלה את עצמאותה לאחר מרד עבדים אפוף וודו ב1804 (שנייה רק לארה"ב). בה מלך שנולד כעבד בנה את המצודה הגדולה ביותר באמריקה כנגד נפוליאון והקים אומה עצמאית ומנותקת של עבדים אפריקאים חופשיים.

"הרפובליקה המכושפת",  השליש המערבי של האי, הייתה בעבר המושבה העשירה ביותר של צרפת במאה ה-17

היום היא המדינה הענייה ביותר באמריקה, המפורסמת בעיקר עקב רעידת האדמה ההרסנית שחוותה בשנת 2010. מורשת העבדות והמלחמה בה, דת הוודו, כישוף וזומבים הם חלק בלתי נפרד מתרבותם של המקומיים עד היום. השפות הרשמיות בה הן צרפתית וקריאול.

הרפובליקה הדומיניקנית , הייתה בעבר קולוניה ספרדית ובירתה, סנטו דומינגו, הייתה העיר הראשונה של "העולם החדש". רוב אוכלוסייתה מעורבת "מסטיסיוס", צאצאים של אירופאים, אינדיאנים ועבדים אפריקאים שהובאו לאי. הרפובליקה לעומת שכנתה האיטי, נהנית משנים של יציבות פוליטית ,כלכלה מפותחת יחסית לשכנותיה ותיירות "נופש" ענפה. השפה הרשמית בה היא הספרדית                                      .

במהלך הטיול מבקרים בערים קולוניאליות מרתקות, מטיילים בנופים ציוריים של כפרים צבעוניים, חופי טורקיז יפהפיים, הרים ירוקים, מטעי סוכר וקקאו, בתי אחוזה ישנים, פוגשים את התושבים מסבירי הפנים של מדינות אלו, לומדים על תרבות הוודו בהאיטי ויוצאים למועדונים בהם אפשר לפזז לצלילי המרנגה ברפובליקה הדומיניקנית.