המטבח העילי

הקורונה הפכה את כולנו לשפים. הגיע הזמן להצטייד בהתאם

עינב בן יהודה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
העם עִם המטבח
עינב בן יהודה
תוכן מקודם

תחום הבישול והקולינריה הביתיים זוכה בשנים האחרונות לפריחה משמעותית - תוכניות הבישול מובילות את טבלאות הרייטינג והמשתתפים בהן הופכים להיות מובילי דעת קהל, בלוגים קולינריים זוכים לחשיפה עצומה ולפופולריות עולה, ונראה שהצורך לחוות טעמים מסעירים בכל ביס הפך כבר לסטנדרט.

הפריחה הזו שינתה גם את האופן שבו אנחנו תופסים את פעולת הבישול - ממטלה שיכולה להיות מעיקה לעשייה יצירתית. הבישול כבר לא נועד להזנה בלבד, ויותר אנשים מגלים שגם הם - עם המתכונים והכלים הנכונים – יכולים להוציא מנות נהדרות.

המגמה הזו הפכה את המטבח לחלק מרכזי ומשמעותי בבתים רבים. יותר משאבים מוקדשים לעיצוב ותכנון של חלל המטבח, לרכישת כלי אוכל ובישול איכותיים, להצטיידות ואבזור במגוון רחב של מוצרי מטבח, קטנים וגדולים, וגם בגאדג'טים. בהתאמה בשנים האחרונות גם תחום המטבח החכם תפס תאוצה. מוצרים בעלי טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית הופכים להיות חלק מהמטבח, למשל מקררים שמדווחים על תכולתם או תנורים שמתריעים כשהעוף מגיע לרמת ההכנה המדויקת.

ואז באה הקורונה

מתחילת 2019, אז החלה התפשטות מגפת הקורונה, הפך המטבח הביתי לחלק עוד יותר מרכזי בבית. סגרים והגבלות התנועה שלא מאפשרים ישיבה במסעדות, המעבר לעבודה מהבית והתפקוד החלקי של מסגרות החינוך מחייבים אותנו לדאוג לתזונה של כל בני הבית לפחות שלוש פעמים ביום (ולפעמים גם בין הארוחות).

התחושה שאנחנו נמצאים כל היום במטבח באה לידי ביטוי גם בשטח: סקר שערכה חברת Hunter האמריקאית גילה כי 52% מהאמריקאים מבשלים יותר מאז פרוץ המגפה, 46% מהם אופים יותר ו-35% אמרו שהם נהנים מהבישול יותר מאי פעם. עוד העלה הסקר כי יותר אמריקאים קונים ומתנסים במוצרי מזון חדשים שלא קנו בעבר וגם באביזרי מטבח חדשים.

גם פה נראה שאנחנו מבלים יותר במטבח, ונהנים מזה. "מאז פרוץ הקורונה, אני מקבלת הרבה יותר שאלות ובקשות למתכונים", מספרת אשת הקולינריה אפרת אנזל, שלאחרונה החלה להעביר סדנאות בישול בזום יחד עם אורן לוקסנבורג. "אני רואה שאנשים פתוחים יותר ללמידה ולהתנסויות חדשות ומחפשים לגוון את מה שהם אוכלים. הם לא יכולים ללכת למסעדה אסייתית, אז הם ילמדו להכין בעצמם אוכל אסייתי בבית. אנחנו לומדים לאכול 'כמו במסעדות' בבית, ולכן לדעתי נמשיך לאכול בבית גם כשנחזור למסעדות. מה שקורה עכשיו זה שינוי תרבותי שילווה אותנו עוד זמן רב".

גם היבואנים והיצרנים של מוצרי מטבח ומכשירי בישול מסוגים שונים מדווחים על עלייה של עשרות אחוזים בביקוש למוצריהם מאז פרוץ המגפה. העלייה הזו באה לידי ביטוי ברכישת מכשירים המאפשרים להפוך את השהייה במטבח לקלה, יעילה ומהירה יותר, כזו שהופכת את החוויה כולה לנעימה ויצירתית.

סביר להניח שהמגמות האלו ימשיכו לבוא לידי ביטוי גם בחודשים הקרובים. מרפא ריאלי לווירוס המשתולל עדיין לא נראה באופק. תוסיפו לזה את שינויי מזג האוויר, הגעתן של העונות הקרירות, הימים שהולכים ומתקצרים ובואן של שעתן היפה של המרקים, הקדירות והתבשילים בבישול ארוך - ונראה שכולנו עומדים לבלות עוד הרבה זמן במטבח.

בחזרה לעמוד הראשי >>