טיול לטנריף: המדריך המלא לאי הספרדי הקסום

עבור כל מי שאי פעם פינטז על חופשה באי בודד, מנותק מהסביבה ומהעולם – האיים הקנריים הם לחלוטין הגשמת חלום. הריחוק שלהם מכל מקום צפוף יצרו תרבות מקומית, הרבה מאוד אופי, ובעיקר קסם לא מוסבר שאף פעם לא ניגמר. בואו – יוצאים לטייל

ארווין פלר, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
האיים הקנריים
האיים הקנריים הם לחלוטין הגשמת חלום. צילום: Elenatur | Dreamstime.com

האיים הקנריים הם קבוצת איים ספרדית שנמצאת באוקיינוס האטלנטי. על אף השתייכותם למדינת ספרד, האיים למעשה רחוקים ממנה בכמה אלפי קילומטרים ונמצאים מול חופי מרוקו. אולי דווקא  בגלל הריחוק הזה גם ההרגשה היא של מקום יותר מנותק ושליו מאשר מדריד וספרד היבשתית שם החיים המודרניים והעומס כבר ניכרים בהרבה מקומות.

שטח האיים הקנריים הוא קרוב ל 7,500 קילומטר מרובע (יותר משליש מישראל), ואילו אורך החופים באיים הוא מעל 1,500 קילומטר. משמעות הדבר היא שאם לכל ישראלי יש שני סנטימטרים של חוף, לכל תושב האיים הקנריים יש כ-75 סנטימטרים,  חישוב שאולי מסביר את הלך הרוח והתרבות המקומית.

טיול מאורגן לטנריף – פגסוס טיולים מאורגנים

גם ניהול קבוצת האיים היא איננה עניין של מה בכך, ולכן אולי זה חיובי שהם מתנהלים כאוטונומיה. ממרחק  של 2,000 קילומטרים ממדריד ו-1,500 קילומטרים מספרד היבשתית, משמשים האיים לא רק כמוקד עניין לתיירים מן החוץ, אלא גם עבור ספרדים שרוצים קצת להתנתק, ולמצוא מקום מרגוע, נופש וחופש.

אמנם מדובר במדינה מודרנית, החברה באיחוד האירופי, אך חשוב לזכור ולדעת כי מידי פעם המבקרים יתקלו בשרידים של התרבות הגואנצ'ית, השייכת לתרבות העם הילידי של האיים. הגואנצ'ים, בני העמים הברברים, ידועים לנו במיוחד מתרבותם במרוקו. לאחר מספר ניסיונות התנגדות ומוות בקרב וממחלות שהגיעו לאיים בעקבות הפולשים, ועם הכיבוש הספרדי הם הוטבלו לנצרות. עם ההיטמעות שלהם בתרבות הספרדית, הם איבדו לאורך השנים את שפתם ותרבותם הייחודיים.

האיים הקנריים הם קבוצת איים ספרדית שנמצאת באוקיינוס האטלנטיצילום: Lunamarina | Dreamstime.com

כיבוש האיים היה מוקדם לכיבוש יבשת אמריקה. במקרה זה, התנסו הספרדים בהשתלטות על אוכלוסייה מקומית, נטמעו בהם, המירו אותם לנצרות ושיעבדו אותם לאינטרס הכלכלי של הספרדי. במאה ה-19, עת זכו המושבות הספרדיות לעצמאות מספרד התפתחה באי משבר כלכלי חריף עקב עזיבת מקורות כלכליים. אלה יצרו באי תנועות שדרשו עצמאות מלאה אך לא הצליחו לסחוף את הציבור והאיים נשארו חלק בלתי נפרד מספרד המדינית.

בשנים ההם גם חולקו האיים לשני אזורים מנהליים בגלל מתיחות בין קבוצות אתניים. כשריד היסטורי למתיחות, עד היום האיים מיוצגים על ידי שתי ערי בירה: האחת, לאס פאלמס שנמצאת על האי גראן קנריה, והשנייה היא סנטה קרוז, שנמצאת על האי טנריף הגדול והדומיננטי.

אם הגעתכם לאיים, האי טנריף וסנטה קרוס לבדם יכולים לספק לכם חופשה חלומית, אשר כוללת מספר רב של מסלולים, נופים אטרקציות בלי סוף.  טנריף נחשבת לארץ האביב הנצחי, בגלל מזג האוויר הנוח סביב כל השנה. בצפון האי ישנם מצוקים תלולים ודרמטיים המספקים בלי סוף עבודה לעיניים שלא נחות. בין כל אלה תמיד תוכלו לעצור באחת המסעדות בעלות האופי, מגוון טעמים ואוכל עשיר ילוו את המסע כולו.

גם ניהול קבוצת האיים היא איננה עניין של מה בכך, ולכן אולי זה חיובי שהם מתנהלים כאוטונומיה. צילום: Lunamarina | Dreamstime.com

בנוסף, בכל מקום באי טנריף ניתן לעצור בחוף ים בתולי, וגם בלי כניסה למים ניתן ליהנות מהמראות הייחודיים שבנופים השקטים שמסעירים את הנפש. אלו שרוצים עוד מכל הטוב הזה, יכולים להסתובב סביב הר הגעש טיידה המתנשא לגובה של 3,718 מטרים, אשר חלק מהשנה גם בוהק בלבה. עוד מגוון של שמורות טבע באי יספקו לכם חוויה יוצאת דופן.

ואם כל אלו לא הספיקו לכם ואתם רוצים ליהנות מטעמו של אי נוסף, מומלץ לצאת לטיול יום לאי לה גומרה. מדובר בשמורת טבע ייחודית ומקום נפלא לנופים מיוחדים, טרסות וצמחייה ייחודית וגם מקום להתחבר וללמוד על תרבות הילידים שהייתה כאן, כשתעזבו את האי חזרה לטנריף דמיינו את קולומבוס עוזב עם ספינתו את האי לקראת הגילוי הנרעש של אמריקה.

כתבה חסות פגסוס טיולים מאורגנים

חזרה לערוץ מסע מסביב לגלובוס