תרבות עולם: טיול בצפון יוון

אתונה, דלפי, המנזרים התלויים במטאורה וכפרי אבן אותנטיים - אתם מוזמנים לחוות את יוון באופן שונה מזה שהכרתם עד כה. האזינו לפודקאסט הטיולים המאורגנים של חברת פגסוס

אביטל ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוון
אזור צפון יוון, הוא חבל ארץ יפהפהצילום: Alex Blajan

כשמדברים על יוון, רובנו נחשוב על איים עטופים בחופים זהובים, מים תכולים וצלולים, ומשובצים בטברנות שוקקות חיים. אבל יוון היא הרבה יותר מזה. אזור צפון יוון, הוא חבל ארץ יפהפה, שמציע חווית טיול שונה מאוד מזו של האיים, בזכות הכפרים טיפוסיים האותנטיים, האתרים ההיסטוריים והארכיאולוגיים ובעיקר בזכות נופי הטבע המגוונים ועוצרי הנשימה ביופיים.

"החוויה של להיכנס לכפר יווני, עד היום, היא חוויה של אותנטיות בצורה החיובית ביותר שלה", מספר אילן טלמון, מדריך טיולים מאורגנים ליוון בחברת פגסוס. "בשנים האחרונות יש גלגול מודרני בכפרים. הילדים והנכדים חוזרים אל הכפרים ומפתחים מחדש את התיירות. בעצם, הכפרים זוכים לעדנה מחודשת, ואנחנו התיירים, נהנים מזה".

אז עד שנוכל לתכנן את הטיול הבא שלנו ביון – לחצו כאן למידע על הטיולים הפגסוסים בישראל

כשנשאל על מקומות אהובים עליו לביקור ביוון, בחר לציין ראשית דווקא את המנזרים התלויים במטאורה: "מי שמגיע לביקור במנזרים, שבאמת נראים כאילו הם נתלו מן האוויר, מגיע לשילוב האולטימטיבי, לדעתי, של טבע ותרבות. בהרבה מאוד מקומות האדם השתלט על הטבע, בנה בטבע דברים שיוצרים דיסהרמוניה וחוסר התאמה, ואני חושב שזהו אחד המקומות היפים בעולם שהאדם התיישב בהרמוניה: לקח צורות אבן מרהיבות, מצוקים אדירים בגובה של 600 מטר, חצב באבן 24 מנזרים. הדבר הזה הוא אחת מתמונות הנוף והתרבות היפות והמרשימות ביותר שיש".

האזינו לשיחתם של פז אביב ואילן טלמון על צפון יוון >>

תרבות עולם: טיול בצפון יוון

0:00
-- : --