10 סיפורים קצרים מטייוואן

"איבוד פנים", כבוד רב לדור המזדקן, חשיבות הקשרים האישיים של כל אדם וגם יוסי בנאי: צפו בהרצאתו של ד"ר ינקי אבני, מדריך טיולים מאורגנים של פגסוס בטייוואן, ובה חוויות אישיות ששופכות אור על המנהגים והתרבות הייחודית במדינה

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טייוואן
תוכן מקודם
תוכן מקודם

טייוואן (שמכונה גם "סין הלאומית" או "טאיפּיי הסינית") כוללת את האי טאיוואן שלחופי מחוז פוג'יין של סין, וכן קבוצות האיים פנגו, ג'ינמן ומאטסו. למרות שטייוואן היא מדינה עצמאית בפועל, היא מעולם לא הכריזה על עצמאותה מסין ואף אינה מוכרת כמדינה עצמאית בעיני הקהילה הבינלאומית.

אוכלוסייתה של טייוואן מונה כ-23 מיליון תושבים, רובם ממוצא סיני. תושבי המדינה רואים את עצמם כסינים אמיתיים, זאת מול תושבי מדינת סין, "סין העממית", שיושבים ביבשת. לטענתם, תושבי היבשת הדחיקו והעלימו עם עליית הקומוניזם רבים מהסממנים התרבותיים המסורתיים. לרבים מתושבי האי אף יש קרובי משפחה בסין העממית והם מייחסים לארץ מוצאם חשיבות נוסטלגית, אך עם זאת, כ-70% מהם מחשיבים את עצמם כבעלי זהות לאומית טייוואנית. מהצד השני, היושבים בבייג'ינג טוענים שטייוואן – בדיוק כמו הונג קונג ומקאו - היא חלק בלתי נפרד מסין העממית. מבחינתם, "סין הלאומית" הוא לא יותר ממחוז סורר, שיש להחזיר לתלם ולהבהיר לו את מעמדו. מלחמת הזהויות הזו הפכה לפני זמן רב למאבק פוליטי והאיום למימושו כמלחמה אמיתי מרחף באוויר באופן קבוע.

ולמרות חילוקי דעות מהותיים אלו, יש לא מעט מן הדומה בין תושבי שתי המדינות. ד"ר ינקי אבני, מדריך טיולים מאורגנים בפגסוס לטייוואן, מציג בהרצאתו סיפורים אישיים וחוויות ייחודיות שעבר בזכות מפגשים קרובים עם האוכלוסיה המקומית, בהם למד להכיר מקרוב את התרבות, הסביבה והחברה המקומית והיכן הם פוגשים את התרבות הסינית.

באמצעות סיפוריו, הוא מצליח לשפוך אור ולהסביר עוד על מנהגים ודרכי התנהגות שונות וההקשר התרבותי/חברתי שמאחוריהם. כך לדוגמה, מספר ינקי על עובדים שלא התייצבו ליומם הראשון בעבודה מהחשש ל"איבוד הפנים", על מערכת היחסים שמבוססת על אמון ושותפות בין קולגות, על הכבוד הרב ומקומו של ההורה בחייהם של האנשים, על תפקיד מערכות הממשל בחיי האזרחים, ועוד.

אתם מוזמנים להאזין להרצאתו ולסיפוריו המרתקים של ד"ר ינקי אבני, מדריך טיולים מאורגנים בחברת פגסוס >>

קרדיט: פגסוס ישראל

בואו לטייל איתנו במגוון טיולים מאורגנים בישראל – לפרטים באתר פגסוס