רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

להיפרד בחיק המשפחה

לכתבה
השילוב בין טיפול תרופתי מדויק לליווי רגשי ונפשי צמוד מקל על חוסר הוודאות של המטופלים ובני משפחותיהם צבר רפואה

צבר רפואה מאפשרת לחולים סופניים לסיים את חייהם בבית, לצד יקיריהם

הבחירה היכן אדם הנוטה למות יסיים את חייו היתה בעבר בידי הרופאים המטפלים בלבד, אך בשנים האחרונות הגישה השתנתה. חולים המתמודדים עם מחלות מסכנות חיים זכאים, על פי החוק בישראל, לבחור לשהות בימיהם האחרונים בבית במקום באשפוז מוסדי. ״חשוב לדעת שיש חלופות אחרות מלבד אשפוז במחלקות בבתי החולים. כיום יש לנו אפשרות לוודא, ברוב המוחלט של המקרים, שאדם הולך לעולמו באופן הכי שלו והכי נטול סבל פיזי וקיומי״, אומר ד״ר רוני צבר, המייסד והמנהל הרפואי של צבר רפואה, המאפשרת למתמודדים עם מחלות בשלב סופני לקבל שירות הוספיס ביתי שמהווה מעטפת כוללת ותומכת לחולים המעדיפים לסיים את חייהם בסביבה המוכרת, מוקפים בבני משפחתם.

ישראל היא אחת המדינות המתקדמות בעולם בתחום הרפואה הפליאטיבית, גישה טיפולית המתמקדת בשיפור איכות חייהם של חולים המתמודדים עם מחלות מסכנות חיים על ידי מניעה והקלה של תסמינים גופניים ונפשיים. הוספיס הבית של צבר רפואה פועל על פי גישה זו, והשילוב בין טיפול תרופתי מדויק לליווי רגשי ונפשי צמוד מקל על חוסר הוודאות של המטופלים ובני משפחותיהם. 

היתרון הגדול בהוספיס הביתי הוא שהחולים נמצאים לקראת סוף חייהם בסביבה תומכת, מנחמת ומחבקת. ״ההוספיס הביתי מאפשר למשפחה לקחת את יקירם חזרה הביתה ולהחזיר לו ולעצמם את תחושת השליטה, החל באיזה אוכל יאכל, דרך באיזו מיטה ישכב, וכלה במי יבקר אותו״, מוסיף ד״ר צבר.

קופות החולים מממנות את ההוספיס הביתי של צבר רפואה ונושאות בכל עלויות האשפוז הביתי עבור כלל מבוטחיהן.  למטופל או למטופלת מוצמד צוות מטעם צבר רפואה הכולל רופא/ה, אח/ות ועובד/ת סוציאלי/ת, שמגיעים לביקורי בית קבועים וזמינים למטופלים ולבני משפחותיהם 24/7 בכל ימות השנה, ואף יגיעו לביקורים נוספים על פי צורך, בכל שעות היום והלילה. צבר רפואה מעניקה את השירות בכל המגזרים ובפריסה ארצית, עם צוות רב, מקצועי ודוברי שפות שונות, על מנת לאפשר התאמה מקסימלית בין המטופל לצוות המטפל.

היערכות משפחתית

המעבר להוספיס ביתי מצריך את היערכות המשפחה. ״ההתמודדות יכולה להיות לא קלה עבור בני הבית", מסבירה מורן וייס, מנהלת השירות הסוציאלי של צבר רפואה. ״לכן אנחנו מסתכלים על זה כהתמודדות משפחתית, ומוקד העבודה של העובדת הסוציאלית מטעם צבר רפואה הוא תמיכה רגשית בכל משפחה ולא רק במטופלים״.

אישה עם מטופלת
צבר רפואה

בפגישה הראשונה עם המשפחה והמטופל, הצוות לומד את צרכיהם הספציפיים ובאילו מקומות הם זקוקים לתמיכה ועזרה. ״התמודדות עם מחלה של בן משפחה קרוב היא לא פשוטה״, אומרת וייס, ״אנחנו שם כדי לעזור להתמודד עם הקושי הזה ולהציע פתרונות״. המשפחה מקבלת גם הדרכה לגבי מיצוי הזכויות שלהם, ובהמשך מסייעים למטופל ולמשפחה לסגור מעגלים, לפתור קונפליקטים קיימים ולהיפרד. ״לכל אחד יש דגשים ורצונות אחרים של איך הוא רוצה לחיות עד המוות״. 


למידע נוסף פנו לצבר רפואה 2590*
או שהקליקו כאן

חזרה למדור